І нині сповнених сил та наснаги

18 листопада 22:00
Переглядів: 173
Василь Кирилюк

У далекому 1970 році в Шумську середню школу прийшов новий вчитель фізкультури. І вже перші кроки на освітянській ниві випускника Тернопільського педагогічного інституту Василя Кирилюка привернули увагу не лише старших колег, але й, що, мабуть, головне, його юних підопічних. 

Усім тоді здалося, що молодий педагог ні хвилини не може всидіти без діла. Разом зі школярами і з допомогою підшефних, звичайно, взялися за переобладнання грунтової бігової доріжки на гареву, спорудження 60-метрової тирсової доріжки, смуги швидкісно-силової підготовки, гімнастичного містечка, гандбольних і баскетбольних майданчиків.

Відтоді уроки фізкультури в школі стали одними з найулюбленіших в учнів. Адже за розробленою самим Василем Дмитровичем програмою школярі початкових класів займалися спеціальними підвідними вправами для видів спорту, які пізніше опановуватимуть у середніх і старших. А майбутніх випускників приваблювали нетипові заняття із загальної фізичної підготовки, виконання різноманітних нормативів зі спортивної гімнастики, легкої атлетики, лижних видів.

Зрозуміли ж бо, що завдяки старанням учителя вже невдовзі стали перемагати ровесників не лише під час районних, але й обласних змагань. Роботу з юними легкоатлетами Василь Кирилюк розпочав із багатоборства. Першими помітив талант Бориса Заблоцького і Зінаїди Божук. А наступний квартет обдарованих вихованців у складі Валерія Бершеди, Любові Козицької, Володимира Мамчура і Тетяни Присяжнюк прогримів уже на весь колишній Союз. Під час всесоюзних змагань на призи журналу «Легка атлетика» в Костромі, можете собі уявити, завоювали п’ять золотих і одну срібну медаль. Багато з учасників цих стартів навіть не здогадувалися, де знаходиться Шумськ, який народив відразу стільки прудконогих атлетів.

Пізніше Любов Козицька стане віце-чемпіонкою Всесоюзної спартакіади школярів у Ташкенті, чемпіонкою перших Всесоюзних юнацьких спортивних ігор в Одесі в бігу на 1500 і 3000 метрів. Із болгарського міста-побратима Тернополя Слівена Любов тричі поверталася з нагородами міжнародних змагань. У складі збірної СРСР успішно виступала в міжнародних матчевих зустрічах легкоатлетів, завоювавши загалом понад шістдесят нагород.

У складі збірної Тернопільщини також успішно виступали на всеукраїнських змаганнях Лариса і Оксана Омельчук, Володимир Мамчур, Володимир і Валерій Бершеди, Світлана Деньчук. А їхній перший тренер, очоливши спочатку методичне об’єднання вчителів фізичної культури району, а з вересня 1998 року — Шумську ДЮСШ, не втомлювався шукати нових обдарованих дітей. Причому всерйоз займатися легкою атлетикою дістали можливість не лише діти з Шумська, але із сіл району. Обладнали для них гуртожиток, організували дворазове харчування в шкільній їдальні. І кращих не могли не помітити в Київському республіканському спортивному інтернаті, Тернопільському педагогічному ліцеї. Завдяки чому Шумщина ще не раз і не два прославилася під час багатьох престижних всеукраїнських і міжнародних змагань.

Переїхавши свого часу до Тернополя, Василь Дмитрович працював тренером ОДЮСШ «Колос», директором ОДЮСШ із біатлону. Однак поклик рідної землі змусив знову повернутися на малу батьківщину, де і нині, відсвяткувавши минулого вівторка, 17 листопада, сімдесятилітній ювілей, Василь Дмитрович Кирилюк не втомлюється готувати талановитих юних біатлоністів в одній з кращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл обласного ФСТ «Колос».

Із роси і води вам, ювіляре! Нехай і нинішнє покоління ваших обдарованих учнів, таких, як Олександра Усенко, підкорить нові спортивні висоти не лише на всеукраїнських, але й на міжнародних змаганнях.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: