Ігор Дедишин: "Ми брали орендованих виконавців для того, щоб врятувати місце в Прем’єр-лізі"

27 липня 08:33
Переглядів: 103
Дедишин

МИНУЛОГО СЕЗОНУ МИ НЕ БУДУВАЛИ КОМАНДУ НА МАЙБУТНЄ, А БРАЛИ ОРЕНДОВАНИХ ВИКОНАВЦІВ ДЛЯ ТОГО, ЩОБИ ВРЯТУВАТИ МІСЦЕ В ПРЕМ’ЄР-ЛІЗІ

- Наскільки взагалі питання орендованих гравців є принциповим для Карпат?

- Орендований футболіст – футболіст із підсвідомістю тимчасовості. Думками він все одно в іншій команді. З такими гравцями ми не можемо будувати команду на перспективу. У футболі завжди все відбувається так: в одному сезоні ти мусиш дивитися вперед і будувати команду вже й на майбутнє. Минулого сезону ми, за великим рахунком, не будували. А брали орендованих тільки тому, що у нас була справді складна ситуація з кадрами. Відверто кажучи, по суті, ми брали орендованих виконавців для того, щоби врятувати місце в Прем’єр-лізі. Для нас це неймовірно важливо задля збереження в тому числі клубної ієрархії, адже якби ми вилетіли до першої ліги, у нас не було би ні команди дев’ятнадцятирічних, ні U-21, а отже – ламається вся система роботи.

- Тобто минулого літа ви знали, що через рік співпраця з орендованими продовжена не буде?

- Ми прийняли це рішення по ходу сезону.

- Отож, орендовані футболісти приходили рік тому, щоб врятувати місце в Прем’єр-лізі. Нинішній склад Карпат сильніший, ніж той, що був рік тому без групи тогочасних новачків?

- Я не можу дати таку оцінку хоча би ось чому: на думку багатьох фахівців та вболівальників, склад Карпат, який був у нас впродовж двох сезонів, коли ми ледь не вилетіли з Прем’єр-ліги, був найсильнішим за всі роки – навіть за той, що грав у Лізі Європи. Принаймні індивідуально у нас насправді були сильніші футболісти, але не було команди, результатів. Кенія, Лукас, Штіліч, Ксьонз, Худоб’як, Голодюк, Балажиц – дуже якісні футболісти, але команди у нас не було. Тому зараз я не можу оцінити, чи сильніша ця команда за минулорічну. Я лише можу сказати, що, по-перше, можливостей укомплектувати склад краще у нас наразі немає. По-друге, просто хочеться дати шанс футболістам, які зараз у нас є. По-третє, цей шанс ми даємо в умовах, коли найвірогідніше, ніхто з Прем’єр-ліги не вилітатиме у найближчі два-три роки. Тому давайте дамо шанс молодим пацанам, на яких нічого не тиснутиме.

- Думаєте, з точки зору організації чемпіонату та сучасних реалій, справді ніхто не вилітатиме?

- Зважаючи на кадровий потенціал клубного футболу та реалії, ймовірність того, що хтось вилітатиме хоч і є, але вона мінімальна.

- Втім, за попереднім регламентом нібито все ж вилітатиме остання команда ліги. Припустімо, все й відбуватиметься за регламентом (а раптом?!..). Ви готові рік пити валідол і боротися за 12-13 місце, втім – бачити при тому перспективи на майбутнє, прогрес молоді, переконуючись по-троху в правильності обраної стратегії?

- Напевне, так і буде…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: