Ігор Дедишин: "Ще рік тому Петро Димінський при всіх сказав: "Я прийняв рішення – Йовічевіч буде головним тренером першої команди"

26 липня 20:47
Переглядів: 98
Ігор ДЕДИШИН

ЩЕ РІК ТОМУ ПЕТРО ДИМІНСЬКИЙ ПРИ ВСІХ СКАЗАВ: "Я ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ – ЙОВІЧЕВІЧ БУДЕ ГОЛОВНИМ ТРЕНЕРОМ ПЕРШОЇ КОМАНДИ

- Якщо футбольні погляди Йовічевіча настільки збігаються з баченням гри керівників клубу, чому ви раніше не прийшли до рішення призначити Ігора головним тренером, наприклад, коли минулого літа ви запрошували Олександра Севидова?

- Якщо відверто, то рішення про призначення Йовічевича у нас було ще минулого літа. Петро Димінський зібрав тоді мене, Юрія Дячука-Ставицького та Ігора Йовічевіча, і при всіх сказав: "Я прийняв рішення – Йовічевіч буде головним тренером першої команди". Проте на той момент ми все ж схилилися до думки, що йому ще потрібен час, що ще зарано.

- Тобто це все вирішувалося в його присутності?

- Так. Він знав про це рішення.

- Гаразд, але з іншого боку, не пригадується жодна з команд Севидова, яка була би взірцем комбінаційного футболу та будувалася на контролі м’яча. До цього більше були схильні ті ж Шаран чи Костов.

- Чому ми вирішили запросити Севидова: на той час у нас були проблеми саме всередині команди. В колективі гравців царювала анархія і повний безлад: відсутність дисципліни, самовіддачі і так далі. В окремих матчах було помітно, що футболісти просто клеїли дурня. І ми переконані, що ніхто — ні президент клубу, ні генеральний директор не може дисциплінувати команду. Лише головний тренер. Тому для нас було найважливішим те, аби знайшлася людина, яка може виправити цю ситуацію, навівши порядок. Ми були впевнені, що Севидов зможе це зробити, тому що він – дуже сильна і харизматична людина. І він упорався з цією місією.

- Ви впевнені, що Йовічевич володіє настільки широким форматом менеджерських здібностей?

- Робота в молодіжній команді засвідчила, що він є в тому числі й доволі харизматичною людиною. Він є дуже комунікабельним, знає менталітет та психологію футболістів. Чи проявить він свій талант керівника-управлінця? В принципі, за два останні роки він зумів створити свою команду фахівців. У тренерський штаб він привів молодих, амбітних, голодних на успіхи фанатів своєї справи. Я не можу стверджувати, що він є вже сформованим менеджером, але задатки для цього у нього точно помітні. Звичайно, тепер у нього будуть інші цілі – не просто виховувати молодь, але й здобувати спортивні результати, відповідно, це зовсім інший психологічний тиск, велика увага.

- Отож, Карпати оновили тренерські склади всіх команд. Ці рішення витікали з побажань Йовічевіча?

- Так. В його компетенції – комплектація тренерських штабів команд професійного крила клубу. За великим рахунком, він відповідальний за всю систему. Але найбільше – за підготовку футболістів у командах U-19 та U-21. Відтак, саме Йовічевіч формував ці штаби наставників. Так, ми радилися, дискутували, обговорювали багато кандидатур, і зупинилися на призначених фахівцях, хоча це, звісно, не означає, що вони "вічні". Все залежить від того, як ці тренери реалізовуватимуть програму клубу. Говорю про чітко виписаний та серйозний документ "Програма підготовки футболіста-професіонала ФК Карпати", де доступно описана наша клубна філософія, принципи гри і методика виховання футболістів, критерії відбору футболістів, вимоги до гравців на конкретній позиції і так далі. Для кожної вікової групи школи у нас так само є розроблений та затверджений план роботи на рік наперед, де вказаний щоденний цикл роботи: на що направлені тренування, яке навантаження отримують гравці, структура заняття. Поїдьте в інші клуби – я впевнений, що у них немає того, що маємо ми. А наші тренери мають бути творчими особистостями, але при цьому дотримуватися програми Карпат. Клуб уже визначив напрямок і структуру тренувань: їхню тактичну, технічну та фізичну націленість. А тренер за допомогою свого бачення і методики роботи повинен реалізовувати наш план.

- За словами Олександра Севидова, початковий план його роботи в Карпатах передбачав два роки на будівництво команди, яка вирішувала б високі турнірні завдання. Є якісь часові рамки для досягнення певних результатів для Йовічевіча?

- У футболі ніхто нікому, як правило, не дає часу. У малих та середніх клубах, від шостого-сьомого місця і нижче, доволі часто змінюються тренери. Ви хочете, аби я конкретно сказав, коли ми збираємося звільняти Йовічевіча чи коли постане таке питання в разі якихось турнірних невдач? Я не можу відповісти на це запитання. Люди, які приймають рішення про призначення чи звільнення тренера, та люди, які спостерігають за всім цим збоку, перебувають у зовсім інших умовах, в яких вони оцінюють ті чи інші події. Ми щоденно бачимо тренувальний процес, ставлення тренера до роботи, стосунки в колективі і так далі. Веду до того, що рішення ухвалюється на основі дуже багатьох критеріїв.

- Але команда оновилася влітку наполовину – її залишила значна група гравців.

- Але ми давно знали, що ця група піде з Карпат. Спілкувалися з цими гравцями впродовж року.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: