Ігор Дедишин: "У "Карпатах" ми вже запровадили фінансовий фейр-плей"

14 березня 08:14
Переглядів: 255
Ігор Дедишин

Зізнатися, не планував робити інтерв'ю з Ігорем Дедишин. Хотів лише уточнити деякі моменти з приводу несплати заявочного внеску Прем'єр-лізі і відповідної заборони від УПЛ заявляти нових футболістів. Але гендир львівського клубу хотів сказати набагато більше! Інтерв'ю це назвати складно, тому що я ледве встигав вставляти по парі слів у монолог генерального директора «Карпат».

На запитання «А ви точно впевнені, що це можна публікувати в повному вигляді?», Ігор Дедишин відповів ствердно. Хоча потім на прохання юридичного відділу клубу деякі гострі висловлювання все ж попросив прибрати - юриста можна зрозуміти!:-)

Дедишину треба було висловитися, а ми готові опублікувати. Не для того, щоб когось розчарувати (зрештою, ми залишаємо можливість відповісти всім згаданим чиновникам), а тому що це однозначно буде цікаво читачеві! Запис міг назавжди залишитися в «архівах», але я порахував злочином не привести його в повному вигляді. Навряд чи гендиректор «Карпат» замислювався про славу заслуженого «правдоруба» українського футболу Дмитра Селюка, але у нього прекрасно вийшло потіснити його.

- Ви заплатили 40% заявочного внеску Прем'єр-лізі і більше не збираєтеся. Але все-таки якісь гроші перераховуєте. Кому і скільки?

- Внески на участь у чемпіонаті платяться окремо на Федерацію, окремо на Прем'єр-лігу. Всі наші зобов'язання перед Федерацією футболу ми виконали, заплатили все до копійки - ці гроші пішли на суддівство і інші речі, пов'язані з організацією чемпіонату. На Прем'єр-лігу ми не платимо і постійно говоримо чому: ми вимагаємо аудиту! Я написав листа, що як тільки буде проведено аудит діяльності ПЛ, ми протягом трьох днів заплатимо необхідну суму.

- Але ж вам тоді не дозволять заявити гравців...

- Я не розумію підстав, на яких нам не дозволяють реєструвати футболістів. Це можливо тільки в якості застосованої дисциплінарної санкції, до нас же така санкція не застосовувалася через відсутність підстав. Несплата внеску у Прем'єр-лігу відповідно до регламентних документами не вважається сама по собі дисциплінарним порушенням!

Я вам скажу більше: вони не тільки футболістів не реєструють, а й відмовляються заявити лікаря! Ми наприкінці минулого року запросили на роботу лікаря в команду U21, і вони його не зареєстрували! Як команда може вийти на поле без лікаря? Абсурд.

Кажу прямим текстом: за цим стоять дві людини - Віталій Данилов і Петро Іванов (генеральний директор Прем'єр-ліги. - О.Г.). Вони просто не розуміють, хто вони є і де знаходяться, які їхні функції і що їм взагалі слід робити у футболі і в Прем'єр-лізі. Данилов знищив на своєму футбольному шляху все, що можна було знищити. Пам'ятаєте першу «каденцію» «Металіста» - до того, як туди прийшов Ярославський? (Деякий час Ярославський і Данилов керували «Металістом» разом, а от потім почалося ... - Ред.) Потім знищив ФК «Харків», тепер - Прем'єр-лігу. Як взагалі ця людина може ставити умови тим, хто розвиває футбол? Це неадекватні псевдо керівники, які думають, що, прикриваючись підтримкою «Шахтаря» та іже з ним, стануть і далі рулити українським футболом. Але так не буде!

Крім гравців першої команди, яких ми хочемо заявити, є ще п'ять хлопців 1997 року народження, це збірники команди Олега Кузнєцова, яких ми хочемо заявити в команду U19. Щоб пацани зростали, щоб вони прогресували, щоб вони перестали варитися в чемпіонаті ДЮФЛ і перейшли на новий рівень! Ми думаємо не тільки про інтереси клубу, а й про інтереси збірної - ми виховуємо гравців і для збірної України. І вони не дозволяють заявити цих хлопців. Так це конструктивна позиція для розвитку українського футболу або задоволення власних амбіцій, якогось незрозумілого его? Я написав листа президенту ФФУ Анатолію Конькову. Я поставив умову: якщо вони не дозволять нам заявити футболістів, то від нас буде офіційна заява, що ми серйозно задумаємося над доцільністю виступу в такому чемпіонаті!

Ну не може так бути далі! Не можуть некваліфіковані, непрофесійні люди диктувати всім умови! Дорвалися до корита, деребанять там гроші, і ніхто не знає, як вони ці гроші деребанять... І не дозволяють провести аудит. Якщо люди не дозволяють провести аудит на вимогу одного з засновників громадської організації, як мінімум, це дивно. Якщо ви проводите законну діяльність, то вам ні про що переживати, дайте провести цей аудит! Тим більше, за статутом Прем'єр-ліги ми як клуб-засновник, як клуб-учасник маємо всі законні права, щоб отримати всю необхідну інформацію. Вони не допускають нас до інформації про діяльність Прем'єр-ліги. Це пряме порушення статуту.

Пам'ятайте, перед матчем Україна - Франція на НСК «Олімпійський» у Києві була зустріч? На ній були президенти клубів, керівництво Прем'єр-ліги, ФФУ були Данилов, Коньков. Наш президент (Петро Димінський. - О.Г.) підняв це питання, і Данилов при всіх (!) - власниках клубів, президентові ФФУ - сказав, що немає ніяких проблем, проводьте хоч завтра.

Ми написали лист, що через два дні прийде аудиторська компанія, і ми за свій рахунок проведемо аудит. Серйозна компанія - якщо не помиляюся, вона зараз на 6-му місці в Європі на аудиторському ринку. Це не якась незрозуміла структура - мовляв, провели псевдоаудит, заплатили грошей і отримали аудит, який їм потрібен.

Він (слід вважати, Віталій Данилов? -О.Г.) при всіх це сказав, але аудит досі не проведений. Як можна з людиною, яка не тримає слово і не виконує статут Прем'єр-ліги, про щось говорити?

- Прем'єр-ліга посилається на те, що ви не можете заявляти гравців через борги за внесками, виходячи з регламенту ПЛ...

- У регламенті написано: «Не допускається до заявки». Ми заявку вже пройшли - вона відбувається один раз на рік, перед початком сезону. Зараз ми реєструємо нових футболістів. А реєстрація нових футболістів може бути заборонена, як я вже говорив, виключно як застосована дисциплінарна санкція і тільки тоді, коли на цей рахунок є відповідне рішення органів футбольного правосуддя - про застосування такої санкції. Такого рішення немає - от і все!

- А у вас немає заборгованостей перед «старими» гравцями? З «Карпатами» багато було пов'язано таких справ...

- Якщо ми комусь щось, на його думку, не заплатили, він звертається до органів футбольного правосуддя, і ті приймають відповідне рішення - в тому числі про заборону реєстрації футболістів. Як це було у випадку з «Таврією». По нас такого рішення немає, відповідно, ми маємо право реєструвати будь-яких футболістів.

Ми опублікували лист на ім'я Данилова і Конькова і чекаємо від них рішення. Це буде сприйнято, як шантаж або тиск (саме так і сприйняли, щоб ви не сумнівалися! - Ред.), але якщо ми оголосимо про зняття з чемпіонату, дороги назад не буде. Нехай вони потім дограють самі.

Ми говоримо про такі дрібниці, але не говоримо про корупцію, про те, як вирішуються справи в органах футбольного правосуддя. Думаєте, ніхто цього не знає, ніхто не бачить? За 10% вам проведуть будь-яке рішення. Абсолютно протизаконні, протиправні рішення - дадуть вільного агента, платитимуть до кінця дії контракту... Ніхто навіть в контракт не дивиться! Повний бардак - що творилося в нашій країні й далі продовжує творитися у Федерації футболу! Ті ж самі прокурори, але тільки засідають в органах футбольного правосуддя... А Комітет арбітрів - найбагатша структура в українському футболі. Або про те, що один відомий гравець одного з відомого клубу бігає з чемоданом по полю - думаєте, ніхто нічого не знає? Що це за футбол? Ми в театрі абсурду знаходимося, а не у футболі. Клуб, який має кращий бюджет, найкращу інфраструктуру, кращих гравців, свою Федерацію, свою Прем'єр-лігу - і вони ще використовують такі методи... Кому такий футбол потрібен? Або ніхто не знає, що в Україні є люди, які фактично володіють кількома клубами - чому ніхто про це не говорить?

- Ви ж зрозумійте, що ми як преса не можемо опублікувати інформацію, за якою у нас немає 100% підтвердження - можемо тільки натякати... Це доказувати треба!

- Всі все знають, всі все розуміють, але ніхто не говорить. Як ми хочемо розвивати футбол? Три роки тому Федерація футболу, попередньої каденції, прийняла рішення з кожним роком збільшувати кількість своїх вихованців у заявці в списку «А». Але вони це все зарубали. Якби це не відбулося, вже в наступному сезоні повинно було бути 8 вихованців клубу в списку «А». І ми б подивилися, хто у нас футбол розвиває, а хто тільки грошима виграє медалі та чемпіонства.

- Але все одно той же «Шахтар» підлаштувався б і під нову систему, запрошуючи гравців, наприклад, в 14-річному віці.

- Нехай запрошує, нехай виховує. Але простіше  маючи, скажімо так, дурні гроші, купити готового футболіста замість того, щоб виховати його для збірної України.

- Це риторичне питання. Для одних - одні пріоритети, для інших - інші. Багатьом клубам результат потрібний тут і зараз...

- Риторичне? Не сказав би. Ми говоримо про професійний футбол на рівні Прем'єр-ліги. А ці божевільні зарплати футболістів, абсолютно нічим не підтверджені?! Всім відомо, наскільки сумна ситуація в деяких клубах ПЛ, вони просто сиплються... Ніхто не може підтримувати цю гонку озброєнь. Вони самі гублять цей футбол. Просто є велике его цих людей і є ще вільні гроші. Що буде завтра, коли у них не стане грошей? Чому не впроваджує ся фінансовий фейр-плей? Коли клуби витрачають стільки, скільки заробляють, ну, може, на 30 % перевищують витрати над заробітком. 80 % грошей у футболі - тіньові. Чому зараз не вивести ці гроші з тіні і зробити відносини у футболі прозорими? Про це теж ніхто не говорить. Всі займаються своїми справами - поділили портфелі і все! Ні до чого хорошого це не приведе. Якщо залишиться як є, повірте, через кілька років український футбол сам помре. 5-6 клубів будуть між собою грати. Один з них, думаю, вже закінчив. Для такої країни 5-6 клубів... Як ви можете на це спокійно дивитися

- Нам, пресі, легше:-) Ми просто спостерігаємо за тим, що відбувається, і описуємо. Ось клубам має бути важко на це дивитись, так.

- Як тільки ми починаємо про це говорити, відразу починають відповідати: «ось, мовляв, «Карпати» знову всім незадоволені, скандалять. Але ніхто не вдумується в суть цих вимог. У мене в «Карпатах» дефіцит бюджету не перевищує 30%. Я так веду фінансову політику, що у мене дефіцит ніколи не буде перевищувати цю цифру. Є стабільні доходи, і я можу тільки зменшувати її! Тобто у себе ми вже фактично ввели фінансовий фейр-плей, подобається це комусь чи ні... Божевільних зарплат ми не платимо, бо вони нічим не обґрунтовані. Це не подобається гравцям, не подобається агентам. Вони звикли легкі гроші заробляти. Я вам ще можу розказати багато цікавого про ваших колегах з ЗМІ - мовляв, дайте нам пару рублів, тоді ми про вас добре напишемо!

- Навіть не знаю, що відповісти - що це за рівень видання і колег, які дозволяють собі таке...

- Є такі видання навіть всі - українські! Як можна в такій атмосфері розвивати футбол? За останні роки ми вклали великі гроші - побудували базу, поля, школу. Підготували таку програму підготовки футболістів, якої ні у кого в Україні немає - я вам гарантію даю! Вони ж тільки думають, як свої питання вирішити: у Федерації, Прем'єр-лізі, судді, делегати, інспектори, агенти...

За матеріалами журналу "Футбол" 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: