Ігор Дедишин: "Витрати на функціонування прем'єр-ліги є невиправданими""

Після зустрічі засновників Прем’єр-ліги, що відбулася в четвер у Києві, генеральний директор «Карпат» Ігор Дедишин розповів про ключові моменти цієї події та поділився думками щодо теперішньої ситуації в клубі.

«ВИТРАТИ НА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРЕМ’ЄР-ЛІГИ Є НЕВИПРАВДАНИМИ»

– Одним з пунктів нещодавніх гострих переговорів «Карпат» та Прем’єр-ліги була вимога клубу провести аудит діяльності Прем’єр-ліги. Робота почалася. Що очікують «Карпати» від результатів?

– Лише одного: отримати докладну і достовірну інформацію про те, куди дівалися кошти клубів, зокрема, і наші, на що вони витрачалися і наскільки обґрунтованими були ці витрати расчитать страховку авто каско калькулятор

– Чи не змінилася позиція «Карпат» щодо ліквідації Прем’єр-ліги як структури, що не виконує свої функції?

– Позиція не змінилася. Зараз Прем’єр-ліга перетворилася на комітет проведення змагань ФФУ. Прем’єр-ліга свідомо і добровільно позбавила себе повноважень. Ми вважаємо витрати на її діяльність невиправданими. Тому пропонуємо ліквідувати її, бо в такому вигляді, функціонування цієї структури є недоцільним. Деяких працівників можна перевести в комітет ФФУ. Або слід створити нову структуру із серйозними функціями та повноваженнями.

– Яку оцінку ви можете дати пану Данілову, як президенту Прем’єр-ліги? Як можна оцінити його роботу?

– Оцінка роботи Данілова, це оцінка результатів діяльності Прем’єр-ліги. Її зробимо тоді, коли буде проведений аудит. І тільки після цього ми зробимо детальний аналіз втрат і здобутків. Це питання не піднімалося на зустрічі власників клубів. Прем’єр-ліга намагалася зробити так, щоб клуби проголосували за затвердження фінансового звіту і бюджету на новий сезон, а також визначили дату виборів наступного президента. «Карпати» категорично виступили проти і запропонували, що ці питання мають бути вирішені після аудиту. Всі клуби цю ініціативу підтримати. Зараз проводиться аудит Прем’єр-ліги та ФФУ. Віталій Данілов продемонстрував лист від KPMG – структури наданої УЄФА, яка займається аудитом.

– На вашу думку, маніпуляції керівників Прем’єр-ліги з регламентом змагань (справа Дішленковіча, призначення дати і часу матчів без відома команди-господаря, зокрема, в поєдинку «Карпати» – «Шахтар» тощо) це бажання догодити окремим клубам чи халатне ставлення до своїх обов’язків?

– І одне, і друге. Першого більше. Саме догодити... Частково, це питання розглядалося на зібранні. Олександр Денисов запропонував встановити фіксовані години для проведення матчів, щоб не було маніпуляцій. Також було ухвалене рішення про ймовірне проведення матчів основного та молодіжного складу в один день. Таке право отримує будь-який клуб, що висловив таке бажання, і рішення приймається автоматично. Різниця між матчами повинна скласти щонайменше три години.

– У Європі практика з п’ятьма арбітрами непопулярна. Рекомендації УЄФА не є вимогами. Однак Україна активно включилася в цей процес і збільшуючи кількість суддів, збільшила статтю видатків. Але чи отримали клуби доходи, не так фінансові, як моральні, бодай в сатисфакції від якіснішого суддівства?

– Позиція «Карпат» полягає не в ліквідації додаткових асистентів, а втому, щоб клуби не несли додаткових витрат на арбітраж. Колліна сказав, що це проект чи експеримент ФІФА. Тож нехай ця організація його й фінансує. Взагалі, перед засіданням, клубам намагалися запропонувати ще й резервного асистента. Але клуби вирішили відправити це питання на виконком ФФУ, щоб там було проголосували за їхню ліквідацію. Від п’яти арбітрів одні видатки, ефекту нема. Цю пропозицію підтримали всі клуби. Окрім цього, «Карпати» запропонували внести зміни до регламенту і звільнити клуби-господарі від обов’язків зустрічати арбітрів і займатися їхнім проживанням. Нехай цим займається місцева федерація. Це рішення клуби підтримали і також делегували на виконком.