Ігор Дедишин: "За потрібний арбітраж в українському футболі платять від 10 до 150 тисяч доларів"

02 жовтня 16:04
Переглядів: 175
Ігор ДЕДИШИН

Генеральний директор «Карпат» Ігор Дедишин розповів про проблему суддівства в українському футболі.

"За арбітраж різні суми фігурують, залежно від можливостей. В нас не гребують ніякими сумами. Там є цифри 10 тисяч доларів, 20 і 50, є і 150 за надважливі матчі. Такі цифри в нас гуляють в українському футболі. В футболі утворилося середовище, де купа прилипал, тому що дуже значний обсяг грошових потоків, тому що грошовий потік тіньовий, незаконний, абсолютно не пов'язаний з чистотою і прозорістю, з цих грошей ніхто не сплачує податків і так далі.

Тому нам треба боротися з корупцією. Нам треба виводити футбол з тіні. Нам потрібно, щоб держава сказала своє вагоме слово. Тому що ви розумієте, що в футболі такий об’єм коштів, об’єм потоків, що якщо легалізувати всі ці кошти, я думаю, що держава би себе по-іншому почувала. Чомусь Федерація футболу, яка працює на території України, яка діє в полі законодавства українського, вона ж нічого не зробила для того, щоб футболісти, які отримують свої доходи, сплачували в бюджет.

Більшість грошей в тіні. Я це теж не приховую. Я про це говорю, ми так само видаємо кошти зароблені ними, але в нас чітко в контрактах прописано, що кожен футболіст зобов’язаний сплатити податки. Тому що ці кошти, які ми йому надаємо - це інвестиційні кошти, дотаційні кошти і це кошти, які вже очищені від податків. Розумієте? Футболіст отримує дохід, але чомусь Федерація футболу жодного разу не підняла це питання. Вони ж знають про це.

Коли вигідно, то вони дивляться, що в нас є контракт, наприклад, на 5 тисяч гривень, чи на 3 тисячі, чи на 1,5 тисячі гривень, бо це так вигідно. А коли приймається рішення в органах футбольного правосуддя, там вже спливають додатки так звані, де інші цифри фігурують. І з цих цифр ніхто не сплачує податків.

Так, можливо, варто вже державі взятися за цей футбол і пробувати встановити якісь нормальні правила і взяти участь у процесі очищення. Та чомусь держава в це не втручається. А я би хотів, щоб відбувся такий процесс як у Польщі. Пам’ятаєте, скільки сидять колишніх арбітрів, скільки штрафів посплачували і так далі. Який був серйозний скандал в польському футболі. І зараз подивіться – там арбітри як ангелики ходять. Ніхто навіть не думає, щоб десь в когось та щось попросити чи взяти. А в нас арбітри навіть не приховують: «Дайте нам хоч щось. Ті не дають, то дайте ви хоч щось». Це вже як шантаж виходить, розумієте? Вони деколи як з протягнутою рукою прохачі. Дайте хоч щось, бо треба наверх віднести. Вони також заручники тої системи", - сказав Дедишин в інтерв'ю програмі "Профутбол".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: