Ігор Гатауллін: "Атестаційний комітет лише перевіряє, а УПЛ - формує"

25 червня 13:59
Переглядів: 163
Премєр ліга

Голова атестаційного комітету ФФУ розповів про неясності щодо майбутнього чемпіонату України.

"У числі команд, що пройшли атестацію, - чотирнадцять залишилися за спортивним принципом з минулого сезону представників еліти, включаючи "Севастополь", і три побажали пройти атестацію клубу першої ліги - "Олімпік","Олександрія" та алчевська "Сталь", - повідав Гатауллін. - Що цікаво: у листопаді ще три клуби другого за рангом дивізіону - "Нафтовик", "Десна" і "Зірка" - були також зацікавлені в переході у Прем'єр-лігу Однак у пункті 8.4 статті 5 "Учасники" регламенту написано, що підвищитися в класі можуть лише команди з четвірки лідерів першої ліги за підсумками минулого сезону".

"Взагалі ж механізм атестації такий: Клуб укладає договір з атестаційним комітетом, замовляючи тим самим перевірку своєї відповідності п'ятьма критеріями УЄФА і ФФУ. Призначення комітету полягає саме в цьому - не більше і не менше. Процес формування кількісного складу більше відноситься до Прем'єр-ліги і комітета професійного футболу ФФУ".

"Наше головне завдання - об'єктивно оцінити стан справ, але разом з тим зберегти і примножити досягнуте. Дуже легко відштовхнути, відкинути, поставити хрест на тому чи іншому учаснику. Так вже зникли з футбольної карти країни самобутні команди з Вінниці, Житомира, Івано-Франківська, Рівне та багатьох інших міст. Враховуючи непросту соціально-економічну ситуацію в країні, вкрай важливо зберегти наявні у нас професійні клуби".

"До сьогоднішнього дня ми простягали руку "Карпатам", "Говерлі" і "Волині", щоб дати їм можливість скласти свого роду "дорожню карту" для погашення боргів найближчим часом. Від цих клубів ми отримали гарантії, що до початку чемпіонату вони вийдуть на "нуль" з погашення заборгованості. Вважаю, що стосовно львівського, ужгородського і луцького клубу ми вчинили мудро і гуманно. Як в такий непростий час можна було позбавити ті ж "Карпати" права виступати в Прем'єр-лізі, якщо більше двадцяти їх вихованців виступають у різних збірних, яка володіє шикарною інфраструктурою клуб має свою академію і дитячо-юнацьку школу на більш ніж 600 юних футболістів? "

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: