Ігор ХУДОБ'ЯК: "У Шарана було дуже мало часу"

18 вересня 15:24
Переглядів: 206
hudik

Лідер Карпат в ексклюзивному інтерв'ю Football.ua розповів про перетворення Карпат в останні двадцять хвилин матчу проти Динамо та про те, що треба робити, аби карпати знову заграли.

Останні двадцять хвилин гри проти київського Динамо певною мірою надихнули шанувальників львівського клубу – команда діяла натхненно і гостро, а справжніми лідерами атаки були новачки команди Самір Штіліч та Леван Кенія. Про цю гру, минуле та майбутнє Карпат ми й поговорили з Ігорем Худоб’яком, який у свої 27 років - справжній лідер та старожил команди.
 
- Ігоре, дозвольте вас для початку привітати.
  
 - Вітайте. А з чим, власне?
 
- З непоганою грою вашої команди в останні двадцять хвилин. До речі, одна моя знайома фанатка Карпат і ваша особиста прихильниця одразу після матчу питала в мене, чому Карпати не можуть грати в кожному матчі так, як в останні 20 хвилин проти Динамо. Потіште людину відповіддю.
  
 - Ну, тут насправді все просто. В той проміжок часу, який ви назвали, нам уже не було чого втрачати - Динамо вигравало з рахунком 3:0 і трішки послабило віжки. От ми й побігли вперед.
 
- А чи пов’язуєте ви, Ігоре, такий спалах активності Карпат із появою на полі Штіліча та Кенії?
  
 - Першочергові причини криються все ж в тих моментах, які я назвав раніше, але безумовно вихід цих двох суттєво додав нам гостроти.
 
- А що можете сказати про цих хлопців? Вони вже адаптувалися до міста, до команди?
  
 - Гадаю, що так. Принаймні ми їм намагаємося в цьому допомагати.
 
- Яким чином, якщо не секрет: на балет до оперного театру водите?
  
 - (сміється) Ні, до цього ще не дійшло. Просто створюємо навколо них атмосферу максимальної доброзичливості, щоб вони якомога швидше відчули себе своїми в команді.
 
- Судячи з їхньої гри, вам це вдається. Ну, а яку установку на гру Костов давав у цілому? Типу: "Хлопці, для того, щоб перемогти Динамо ви маєте..."
  
 - "Ви маєте пресингувати їх ще в центрі поля, зустрічати в момент прийому м'яча, тоді у нас є шанси". Ось приблизно такий був першопочатковий план на гру.
 
- І...
  
 - І нам його не вдалося втілити в життя...
 
- Логічне питання: чому?
  
 - Це не таке просте питання, як здається, на нього ми й шукаємо зараз відповідь.
 
- Проблеми в грі Карпат тягнуться вже давно. Часто говорять, що матчі проти грецького ПАОКа стали такою собі межею. До них були ще ті Карпати, які посідали п'яте місце в чемпіонаті, а вже після цих матчів Карпати було важко впізнати. На вашу думку, яка головна причина цих невдач?
  
 - У нас якось так виходить, що загалом вся команда не може повірити в себе. Тобто моментами гра йде то в одного, то в іншого футболіста, але так, щоб разом в усієї команди, то ні. Ось тому й виникають проблеми в організації гри, через оцей дисбаланс. Зараз було б дуже доречно здобути кілька перемог поспіль, щоб команда повірила в себе, в свою здатність перемагати не ситуативно, а регулярно.
 
- Серед львівських уболівальників панує така думка, що якби клуб напередодні сезону 2011/12 масово не закупив іноземців, то все було б нормально. Що скажете на це?
  
 - Якщо робити аналіз такого плану, то різних дрібних причин можна знайти багато. Я не схильний вважати, що саме це стало головною причиною наших невдач.
 
- Упродовж цього періоду команду очолювали три тренери - Кучеров, Шаран, Дячук-Ставицький. Як вважаєте, чого не вийшло, наприклад, у Володимира Шарана?
  
 - У Володимира Богдановича було дуже мало часу. До того ж зауважте, що Шаран прихильник комбінаційного футболу. Разом із ним на зборах ми вчилися контролювати м'яч, грати комбінаційно, але весною на поганих полях це важко було втілити в життя. Ось тому ми і не змогли досягти потрібного результату.
 
- Давайте перейдемо до оптимістичнішого. Варто сказати, що з приходом Костова гра Карпат стала значно цікавішою. Які взагалі відбулися зміни в тренувальному процесі з приходом цього фахівця?
  
 - По-перше, дуже багато ми зараз працюємо над передачами, при попередніх тренерах так багато уваги цьому компоненту ми не приділяли. По-друге, кожне тренування закінчуємо двосторонньою грою, упродовж якої в бойових умовах відпрацьовуємо те, над чим працювали на тренуванні.
 
- Повернімося ще на кілька питань до гри з Динамо. Завдяки тому, що вас збили у штрафному майданчику, був призначений пенальті. Чому не ви пішли його бити?
  
 - Тому що Лукас штатний пенальтист команди і ця почесно-нервова місія належить йому.
 
- А кого б ви назвали найкращим гравцем цього матчу у складі Карпат?
  
 - Семір Штіліч. Думаю, що всі зі мною погодяться. Він дуже загострив гру.
 
- У Динамо зараз багато доволі зіркових легіонерів. Хто вам найбільше з них сподобався?
  
 - З боку Динамо мені до вподоби гра Ніко Кранчара. В перших матчах він не був надто переконливий, але видно, що з кожним матчем додає. Сподіваюся він стане киянам у нагоді в Лізі чемпіонів.
 
- Карпати вже встигли зіграти і з Динамо і з Шахтарем. Хто вам більше сподобався за грою?
  
 - Звісно, що Шахтар зараз виглядає переконливіше, що він і довів у очному поєдинку?
 
- Дивилися ту гру?
  
 - Так.
 
- За когось вболівали?
  
 - Ні. Просто отримував насолоду від гри. З кожним роком матчі між Динамо та Шахтарем дивитися все цікавіше.
 
- Яку гру Карпат можете назвати найкращою для Карпат цього сезону?
  
 - На жаль, таких не було. Це якщо суто по змісту гри брати. Але дуже запам'яталася перемога над Таврією. Вона дала нам багато в емоційному плані - хлопці зрозуміли, що навіть в таких умовах можуть досягати позитивного результату.
 
- В тій грі у Карпат було два вилучення, а загалом команда за перші дев'ять турів назбирала вже чотири червоні картки. Всі чотири справедливі чи арбітри занадто суворі до вашої команди?
  
 - Ну, бачите, якщо є така тенденція, то очевидно тут і наша провина. Гравцям потрібно краще себе контролювати. Чотири вилучення випадково не трапляються.
 
- В Карпатах зараз з'явився вихованець школи Барселони Арманд Елла. Що можете про нього сказати?
  
 - Невисокий, спритний, дуже технічний гравець. Його позиція - крайній нападник. Поки що це все, що я можу сказати з приводу нього.
 
- Ігоре, ви вже давно граєте за Карпати і вважаєтеся символом команди. А яке ваше ставлення до того, щоб продовжити кар'єру в іншому клубі?
  
 - Тут головне - демонструвати хорошу гру, щоб на тебе був попит з боку сильніших клубів. Якщо керівництву Карпат надійде хороша пропозиція, яка влаштує клуб, то все може бути.
 
- А взагалі, у вас раніше були варіанти перейти до іншої команди?
  
 - Хіба що на рівні чуток.
 
- Карпати не зовсім вдало розпочали цей чемпіонат, а яка загалом ставилася задача перед командою на сезон?
  
 - Після шокового минулого сезону керівництво клубу розуміло, що єдиним завданням може бути лише повернення тієї гри, яка була в нас раніше. Тому зараз завдання ставляться наступні: досягати максимального результату в кожній наступній грі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: