Ігор Костюк: "Керівництво "Енергії" прийняло рішення будувати футзальну піраміду у місті Львові"

03 січня 12:37
Переглядів: 457
енергія

Майже два місяці минуло зі старту футзального чемпіонату в Першій лізі. Під час святкової новорічно-різдвяної паузи Аматорська футзальна ліга України підбиває перші підсумки. 

На запитання журналіста Андрія Гулія відповів Ігор Костюк, головний тренер «Енергії-2» (Львів).

- З проблемами якого характеру довелося зіштовхнутися при підготовці до цього сезону?

В першу чергу постало питання комплектації команди, тому що вказівка на її організацію нам була дана в останній момент. Виникли питання по конкретним гравцям, але ставка була зроблена на вихованців ДЮСШ і таким шляхом ми закрили питання комплектації.

- Що вас спонукало заявитися у першу лігу? (тільки для команд-новачків)

- Керівництво «Енергії» прийняло рішення будувати футзальну піраміду у місті Львові, починаючи від головної команди, яка виступає в екстра-лізі, продовжуючи першою лігою, вищою лігою області і закінчуючи дитячими колективами відповідних вікових груп. Через це і були зроблені перші кроки. Команда в екстра-лізі існує вже давно і як наступний етап була заявлена команда в першу лігу, а також «Енергія-3» у вищу лігу Львівської області, причому усі команди між собою тісно співпрацюють. Крім того, дитячо-юнацька спортивна школа проводить чемпіонат Львівщини в різних вікових категоріях - у майбутньому гравці цих команд будуть поповнювати склад «Енергії-3», «Енергії-2» і «Енергії».

- Як оціните першу половину сезону для своєї команди?

Якщо давати оцінку у відсоткову співвідношенні, то команди використала свої можливості десь на 60% - не більше. Є запас потужності, який треба систематизувати і підіймати на трохи вищий рівень, тоді до команди прийде результат. Коли у гравців буде більше зіграності, більше впевненості у своїх силах, з’явиться відчуття ліктя товариша – от тоді і прийдуть перемоги. Наразі потенціал на повну не використали, тому і посідаємо 2-ге місце після першого кола.

- Чи можливі зміни у складі команди?

 Ми ніколи не відмовляємо від поповнення у склад. Є команда «Енергія-3», де теж виступають перспективні хлопці і вони можуть поповнювати склад нашої команди. Також може відбуватися взаємообмін з основною командою. Не виключено, що певна частина гравців з «Енергії-2» буде на перегляді в основній команді. «Енергія-2» не закрита для гравців зі сторони, але основна ставка буде робитися на власних вихованців.

- Які завдання поставлені на другу половину сезону?

Нам не ставили завдання посісти конкретне місце у чемпіонаті. Як у основній команді, так і в «Енергії-2» сам тренерський штаб ставить за мету перемагати у кожному матчі. Як воно відбувається насправді – це вже інше питання. Конкретного завдання виграти свою зону чи першу лігу не було. Головне – зіграти склад і підготувати побільше гравців, котрі були б готові грати за основну команду.

- Як оціните рівень організації та висвітлення турніру у першій лізі?

Скажу чесно, більше слідкую за змаганнями у західній зоні, а у нас тут три дублі команд екстра-ліги, тож і організація на пристойному рівні. Як відбуваються переноси в екстра-лізі, так і реагують команди дублерів. Нам в цьому питанні завжди йдуть назустріч, бо клуби тісно співпрацюють з асоціацією футзалу України. А по висвітленню турніру у мене є невеличке побажання. Бажано пошвидше реагувати на результати матчів і звіти, в першу чергу на сайті Асоціації, щоб можна було швидше дізнатися про перебіг гри, проглянути відео. У цьому плані у АФУ є простір для маневру, тобто є до чого прагнути і краще висвітлювати чемпіонат України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: