Ігор КУЛЬЧИЦЬКИЙ: "Мені, як львів'янинові, боляче заглядати до турнірної таблиці"

21 жовтня 15:31
Переглядів: 222
Default Image

Львівський футбол докотився до прірви. Ветерани і вболівальники хапаються за серце, спостерігаючи за діями професійних команд.

І проблема навіть не в тому, що "Капати" та ФК "Львів" опинились на дні турнірної таблиці. Проблема в тому, що ніхто достеменно не знає, коли це скінчиться і чи скінчиться взагалі.

…Днями у Львові відкриють новий 30-тисячний красень-стадіон європейського зразка. І розмови про те, що на ньому спокійно зможуть співіснувати дві львівські команди, викликають лише сарказм. Уявіть собі, скільки глядачів зможуть на ньому зібрати "карпати" при нинішній їхній грі. Три тисячі, чотири?.. А появу на цій арені ФК "Львів" узагалі важко уявити. Дві години експлуатації нового стадіону — це як мінімум тримісячний бюджет цього клубу. Тобто: один раз зіграли футболісти, програли якісь районній команді — і збанкрутіли.

Ветерани львівського футболу тримаються за серце, коли зазирають до турнірної таблиці. А після матчів "Карпат" навіть 100 грамів не допомагають їм заспокоїти нерви. На їхніх очах вмирає те, що створювалось десятиліттями. Те, чим вони жили і живуть.

Три дні тому Олександр Шовковський вибачився перед ветеранами "Динамо" за нинішню гру команди. І це притім, що кияни угорі таблиці. Які ж слова тоді слід шукати представникам "Карпат" і "Львова", аби змалювати те, що сталося? Та й чи допоможуть слова?

Нині Львівщина має лише три професійні клуби в кожній лізі. І жоден (!) із них не виконує високих завдань і не тішить уболівальників. Про появу нових команд годі й думати. Чому львівський футбол помирає? Із цим питанням "Експрес" звернувся до знаного ветерана нашого футболу Ігоря Кульчицького.

— Щодо ФК "Львів", то там усе зрозуміло. Команда втратила фінансування, кращі гравці розбіглися і лишились, по суті, діти. І вони не можуть конкурувати нарівні з дорослими гравцями суперника.

А от "Карпати" у цьому чемпіонаті зосталися без нападу. У команді просто нікому забивати. Тому й докотились до краю прірви. Мені, як львів'янинові, боляче заглядати до турнірної таблиці елітного і першого дивізіонів. Це сором для нас усіх.

— Чи можна найближчим часом вийти з цієї ситуації чи, як то кажуть, цей дощ надовго?
— Для "Карпат" все залежатиме від того, який тренер прийде у команду. А це вже питання професійності менеджменту клубу. Якщо вони вгадають з таким фахівцем, то вихід з кризи не буде тривалим.

— Що слід зробити, щоб оживити професіональний футбол Львівщини?
— А потрібно не так багато. Якщо наша обласна і міська влада повернуться обличчям до футболу, то справи одразу підуть на краще. Нині можновладцям байдуже, хто як грає. Коли ще я був гравцем, то партійні органи з нас не злазили. Вони постійно цікавились справами клубу, допомагали. Тоді всі були об'єднані спільною метою, і всі для цього щось робили. Сила в єдності. А нині клуб існує сам по собі, і нікому немає діла, які в нього проблеми.

Друге. У місті майже не залишилось стадіонів, де можуть тренуватися юнаки. Так, школа "Карпат" своїх дітей полями забезпечує, ФК "Львів" ніби теж. Та що б не робили у цьому напрямку ці клуби, вони ніколи самостійно не розв'яжуть проблеми масовості футболу. Ось де беруться таланти. Що більше людей займається футболом, то більше з'являється гарних гравців для професіональних клубів. Це аксіома! А в нас немає масовості. Звідки ж черпати матеріал. Клуби, властиво, штучно вирощують футболістів, а повинні брати їх з вулиці, з природного середовища.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: