Ігор ШИМЕЧКО: "На чемпіонаті Європи в Казані був готовий десь на 85%"

18 квітня 23:16
Переглядів: 501
Default Image

У Казані завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики. Львівський богатир Ігор Шимечко виступив успішно, завоювавши підсумкове друге місце у категорії понад 105 кг. Срібло цього важкоатлета заважило майже півтонни – 412 кг (195 кг – у ривку, 217 кг – у поштовху). А чемпіоном у цій ваговій категорії із сумою 419 кг (192 кг, 227 кг) став призер олімпійських ігор росіянин Дмитро Лапіков. Повернувшись до рідного Львова, Ігор Шимечко дав інтерв’ю.

- Ігоре, чи задоволений своїм виступом у Казані?

- Місцем – так, а от результатом – ні. Він далекий до мого найкращого. Утім, на це є об’єктивні причини. У мене була травма, яка не дозволила у найкращій спортивній формі підійти до чемпіонату Європи. Після Кубку України у мене було загострення колінних суглобів. У Казані я чувся не на піку своєї форми, був готовий десь на 85 відсотків.

- Яка ситуація з путівками на Олімпіаду?

- Олімпіада – головні змагання спортсмена. Кожен намагатиметься підійти до них в оптимальній формі. Зараз у моїх планах – лікувальний відпочинок, а потім уже розпочну підготовку до чемпіонату світу, який відбудеться в листопаді у Діснейленді. До цього у нас будуть ще збори.

Щодо олімпійських ліцензій, то вони розігруються за підсумками двох чемпіонатів світу. Один із них уже пройшов в Туреччині, інший проходитиме у Франції. Ліцензії у нас команді. Якщо команда займає з 1-ого по 6-те місце, то їй дають 6 ліцензій, якщо  фінішує з 6-ого по 12-те місце, то отримує 5 ліцензій, і так далі. За підсумками чемпіонату світу у Туреччині ми, наприклад, вибороли 5 ліцензій, однак яка у нас буде остаточна кількість путівок на Олімпіаду до Лондона, визначить чемпіонат світу, який пройде у Діснейленді. У Франції ми можемо підкорегувати нашу кількість ліцензій до максимальних шести. У жінок максимальна кількість путівок на Олімпіаду – чотири.

- Чи виступали у Казані усі найсильніші атлети з Європи у твоїй вазі?

- Не було олімпійського чемпіона Матіаса Штейнера. Як мені відомо, він зараз перебуває не в найкращій формі і тому не виступав на цих змаганнях. Склад інших учасників був доволі серйозним. Загалом, не можна говорити, що є кулак спортсменів, які диктують моду у важкій атлетиці. Завжди появляються нові, перспективні та конкурентноспроможні спортсмени.

- Як в цілому оціниш виступ збірної України?

- Вважаю, що багато наших спортсменів не показали свого кращого результату. Також скажу, що у нашій збірній є певна епідемія травм. Кожен другий спортсмен їхав на чемпіонат світу, маючи якісь проблеми зі здоров’ям. Утім, сподіваюся, що усе пройде і все буде нормально.

- Що скажеш про твого основного конкурента в Україні Артема Удачина?

- З ним уже доволі давно виступаю в одній ваговій категорії. У нас спортивний ажіотаж. Кожен кожного підпирає своїми результатами. У нас хороша конкуренція. Ми завжди виступаємо дуетом на чемпіонатах світу, тому велика ймовірність, що в Діснейленд ми поїдемо обоє.

- Як тобі місто Казань і організація турніру?

- Місцями дуже красиве місто, місцями пострадянське. Звичайно, бачив казанський Кремль. Ця споруда класно виділяється на фоні усього міста. А сам турнір пройшов на високому рівні. Через два роки там проходитиме всесвітня Універсіада, тому зараз будують чимало об’єктів. Загалом, Казань – спортивне місто, де добре розвинений футбол, баскетбол, хокей та інші види спорту.

- Ігоре, скільки тонн заліза піднімаєш за тренування?

- Коли легеньке тренування, це може бути 2 тонни. А коли йдуть серйозні фізичні навантаження, це може бути і 25-30 тонн.

- І скажи наостанок, чи часто українську збірну відвідують контролери всесвітньої допінгової агенції?

- Цією організацією контролюється фактично кожен рух спортсмена. Вони часто проводять перевірки на допінг. Про їхній візит ніхто ніколи не знає. Особисто я проходив допінг-контроль у Казані. А за 8 днів до чемпіонату Європи люди з ВАДА брали допінг-проби у спортсменів, яких вибрали випадково.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: