Ігор Циганик: "Я вболіваю за "Карпати", а знаючи добре Йовічевіча, мені цікаво, що він зможе придумат"

28 липня 08:38
Переглядів: 331
Циганик

Ведучий програми «Профутбол» Ігор Циганик у ексклюзивному інтерв`ю для нас прокоментував можливе завершення кар'єри Артемом Мілевським, який клуб варто обирати Яромленкові та Коноплянці, розповів, чому Олег Блохін, як тренер «Динамо» зазнав невдачі, чого очікувати від «Дніпра» та багато іншого.

- Артем Мілевський вже завершив кар’єру?

- Навіть не знаю. Мені дуже шкода, але думаю, що так. Думаю, що його футбольна кар’єра завершується. Прикро… Я вважаю його дуже сильним форвардом. Одним з найкращих в історії українського футболу і київського «Динамо». Одним з найкращих, не можна сказати, що найкращим, адже були, безперечно, Блохін, Бєланов, Леоненко. Ще раніше були Лобановський, Каневський. Але те, що Мілевський футболіст «від Бога», - це факт.

- Чому у Олега Блохіна не склалася тренерська кар’єра на містку «Динамо»?

- Тому що нічого в нього не вийшло. Якщо вже про те говорити – нічого не вийшло…

- В чому основна причина?

- Кожен тренер, насамперед, повинен любити свою роботу, забувати яким він був футболістом і поважати людей, які є навколо.

– Яка команда, на вашу думку, може піднести сюрприз у наступному чемпіонаті України?

– У нас зараз так складається ситуація, що кожна команда може видати сюрприз. Минулий чемпіонат, незважаючи на всі негаразди, які там були, був найцікавішим за всю історію України, коли чотири команди билися за золото. І у кожної з команд першої четвірки до останнього були шанси зачепитися за нагороди. Тому я думаю, що цей чемпіонат буде не менш цікавим. В нас з’явилися «тренерські» команди: є «Чорноморець» Григорчука, дуже хочу подивитися на «Карпати» Йовічевіча. Я вболіваю за «Карпати», просто я сам львів’янин. Знаючи добре Йовічевіча, мені цікаво, що він зможе придумати. Всі розказують, що у них там слабкий підбір виконавців - я не згоден. Повернулися досвідчені гравці з оренд. Це футболісти достатньо хороші, кваліфіковані. Йовічевіч - цікавий тренер. Якщо постежити за тим, як він тренував «Карпати» U-19, – дуже цікавий тренер. Десь, можливо, не дали допрацювати Севідову. Цього мені так само шкода, бо він зробив цю команду, але це рішення «Карпат». Я його вже не хочу обговорювати. Воно як є, так є. І тепер будемо стежити за Йовічевічем. Я думаю, що боротьба за золото буде між чотирма командами, можливо вклиниться туди «Чорноморець», але йому буде дуже складно.

– Чого чекати від «Дніпра» Мирона Богдановича Маркевича? Клуб зможе грати на тому ж рівні?

– Я думаю, що «Дніпро» не те, що буде грати на тому ж рівні – команда повинна заграти ще краще. Маркевич – топ-тренер з хорошим досвідом, він дуже сильно еволюціонував за останні п'ятнадцять років. Знаючи його роботу в «Карпатах» і «Металісті», він знайде підхід до футболістів. В «Дніпра» дуже кваліфікована команда, висока якість футболістів. Якщо всі гравці залишаться, я маю на увазі насамперед, Коноплянку, то «Дніпро» буде одним з основних претендентів на «золото».

- Зараз активно ширяться чутки про трансфери Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки. Який чемпіонат кожному з них підійде?

- Є такий момент, чомусь у так нас поділяють – італійський, англійський, німецький чемпіонат… Я би ставив питання саме про клубну приналежність. І Коноплянці, і Ярмоленку не варто переходити в клуби, які не будуть боротися за найвищі місця, які не будуть в топовій четвірці свого чемпіонату, не важливо якої країни. Психологічно дуже важко, адже ти граєш в команді, яка постійно перемагає, відчуваєш себе одним з лідерів і перебуваєш в ейфорії від перемог, ти борешся за найвищі місця, а потім – «хлоп», і ти граєш за команду, яка б’ється за середину, чи в неї взагалі завдань немає. Цього не можна робити. Тому не важливо, який чемпіонат, не можна переходити в команди середнього рівня. Вони обоє заслуговують, щоб грати в топ-4 клубів будь-якого чемпіонату, які могли б ставити перед собою великі завдання. Для них це буде прогрес, бо якщо вони перейдуть в команди із зовсім іншим завданнями – це буде регрес. Правда, це моє переконання. Хороший футболіст буде грати в будь-якому чемпіонаті та команді. Форлан грав в Англії, Італії, Іспанії, - хоче це умовно, є багато таких прикладів. Якщо ти вмієш грати в футбол – ти будеш грати. Головне – це завдання. Потрібно, щоб вони були найкращими.

- Можете «привідкрити завісу» «Профутболу»? Чого очікувати від нового сезону?

- В нас пішов експерт Сергій Нагорняк - перейшов у тренерський штаб «Дніпра». Для нас це серйозна втрата. Ця людина була з перших днів програми і він вже для нас «гравець основного складу», людина, яка асоціювалася з «Профутболом». Тому для нас зараз найважливіше знайти адекватну заміну. Або зі своїх експертів, які є, або, все-таки, когось зі сторони. Я знаю, що зараз ведуться переговори з деякими людьми, які можуть поповнити штаб «Профутболу», але, на даному етапі, я не можу назвати їхні імена.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: