Ігровий тиждень у Суперлізі: боротьба, рекорди, несподіванки

28 січня 23:47
Переглядів: 56
Політехніка ферро альфоров

Минулого тижня відбулося сім матчів Чемпіонату України серед клубів Суперліги, які, як завжди, не залишили вболівальників без рекордів, яскравого баскетболу та справжньої боротьби.

Гравець тижня

Центровий «Миколаєва» Кервін Брістол не знайшов гідного опонента серед молодих «бігменів» суперника, ще до великої перерви матчу з «Дніпром» оформивши восьмий у сезоні дабл-дабл, а в підсумку завершивши гру з 15 очками, 19 підбираннями, 5 блок-шотами та 34 балами РЕ в активі. Причому, Брістолу вдалося повторити свій власний рекорд нинішнього сезону за зібраними відскоками.

Матч тижня

Запорізький «Ферро-ЗНТУ», що, як і раніше, не міг розраховувати на двох ключових гравців — травмованих Ентоні Маршалла й Артема Буцького, обіграв маріупольський «Азовмаш» із рахунком 85-82, вирвавши перемогу лише наприкінці овертайму. 18 разів у ході гри змінювався лідер, ще 9 разів табло фіксувало нічийний рахунок.

Дебют тижня

Відомий чорногорський фахівець Звєздан Мітрович повернувся до Суперліги, втім, його дебют у якості головного тренера «Азовмашу» виявився невдалим, адже маріупольці поступилися «Ферро».

Спурт тижня

Потужно проведена заключна чверть і неймовірний фінішний спурт дозволили «Донецьку» виграти заключний період матчу з «Києвом» із рахунком 30-12 і відіграти сімнадцятиочкове відставання, вирвавши перемогу 81-80.

Джокери тижня

За відсутності Младена Пантича «Кривбасу» довелося нелегко проти передньої лінії «Говерли», де розігрався Роман Гуменюк. Центровий сповна виправдав довіру Євгена Мурзіна, провівши найкращу гру в сезоні та відзначившись 15 очками (при 6/8 двоочкових), 5 підбираннями й 19 балами РЕ.

Ще одним «джокером» для своєї команди став гравець «Черкаських Мавп» Андрій Кальніченко, котрий проти «ДніпроАЗОТу» також провів найкращу гру в сезоні. Загалом форвард, що відіграв ключову роль у вирішальному ривку черкасців, здобув 21 очко (при 8/12 двоочкових) і зібрав 5 відскоків, відзначившись 23 балами РЕ.

Молодий захисник Максим Теряник, який грав свій третій матч у Чемпіонаті України «Суперліга», допоміг «Ферро-ЗНТУ»  в матчі з «Галичиною» 11 очками (1/1 двоочкових, 3/5 триочкових), 4 підбираннями та 4 передачами. І хоча запорізькій команді так і не вдалося перемогти, гра Теряника, який із 17 балами РЕ став найефективнішим гравцем зустрічі, вселила надію в серця вболівальників команди.

Снайпер тижня

Досвідчений захисник «ОДЕСИ» Ростислав Кривич провів чудову гру проти «Дніпра», відзначившись за її підсумками 26 очками та продемонструвавши високий відсоток реалізації кидків із гри (4/4 двоочкових, 6/8 триочкових).

Асистент тижня

Партнер Кривича Клим Артамонов у матчі з «Дніпром» відзначився 13 очками та 5 підбираннями, а головне — віддав 10 передач партнерам, оформивши перший у сезоні дабл-дабл.

Повернення тижня

Повернення на паркет форварда «Будівельника» Артура Дроздова після тривалої паузи, викликаної травмою, не можна залишити поза увагою, хоч і відбулося воно не в матчі Чемпіонату України, а в переможному для столичної команди поєдинку 1/4 фіналу Кубка України проти «Азовмашу».

Показники тижня

У переможному матчі з «ДніпроАЗОТом» гравці «Черкаських Мавп», які ділять із «Будівельником» у чемпіонаті перше місце за забитими триочковими (7.9), здійснили лише 6 спроб кидків із-за дуги й не влучили жодного разу.

Натомість у грі з «Дніпром» «ОДЕСА» повторила рекорд сезону, реалізувавши 13 кидків із-за дуги.

У матчі з «Миколаєвом» «Дніпро» повторив найгірший показник сезону, здобувши 4 очка за чверть, а також встановив антирекорд сезону за результативністю — загалом дніпряни відзначилися 49 очками.

Обігравши «Азовмаш», «Ферро-ЗНТУ» зміцнив своє лідерство за кількістю домашніх перемог поспіль. Тепер у запоріжців їх 9.