Ільдар Макаєв: "Курчат восени рахують…"

05 січня 19:45
Переглядів: 173
Макеєв

Гравець львівської «Енергії» Ільдар Макаєв відповів на питання клубної прес-служби.

- Ільдаре, чого більше було у 2012-му році – негативу чи позитиву?

- Мабуть, більше позитиву. Вигравши чемпіонство та національний Кубок, не можна нарікати на негатив. Такі події кожному спортсмену приносять позитивні емоції.

- Погодитесь з тим, що у цьому сезоні, в порівняні із попереднім, конкуренція в Екстра-лізі загострилася?

- Як кажуть, курчат восени рахують. Регламент поточного чемпіонату передбачає плей-офф. А тому втрата очок не така болісна. У попередньому сезоні був інший регламент, тоді кожен бал був дуже важливим.

- Тобто, виходячи на гру, на рівні підсвідомості відкладається думка, що будь-який результат у цій грі не буде критичним?

- В якійсь мірі, можливо, так. Безперечно, кожного разу хочеться перемагати. Але десь відкладається думка про те, що ще буде плей-офф. Якби не було цієї стадії і команди не мали б права на осічку, то психологічно трохи по-іншому підходив би до ігор.

- Вам особисто більше до вподоби яка схема – з плей-офф чи без нього?

- Важко сказати… Плей-офф проводилося двічі, нам тоді не вдавалося стати чемпіоном. Тому більше схиляюся до проведення тільки регулярного чемпіонату. Але зважаючи на те, скільки грає команд в Екстра-лізі, то схема із плей-офф є більш виправданою. Мабуть, для глядачів така система теж є симпатичнішою, видовищнішою.

- У 2012-му вам який матч найбільше вам запам’ятався?

- Протистояння «Ель Посо» - «Динамо» в розіграші Кубка УЄФА. Щиро кажучи, такого футзалу, мабуть в житті ще не бачив.

- Як гадаєте, українські клуби здатні піднятися на такий рівень?

- Наразі, думаю не здатні. Взагалі, це глибоке питання. Йдеться про інфраструктуру, популяризацію футзалу та багато-багато інших речей. Подивіться, скільки у нас команд в еліті. В тій же Росії їх значно більше, при цьому їхні клуби постійно прогресують, розвиваються. Тому і різниця в рівні чемпіонатів наших країн така велика. В Росії та Іспанії команди проводять багато напружених ігор. В нас таких протистоянь менше.

- А яка гра «Енергії» вам найбільше запам’яталася у минулому році?

- Таких ігор було багато. Одна із, можливо не найбільш видовищних, але важливих, це фінальна гра за Кубок України проти «Локомотива». Ми тоді перемогли з рахунком 2:1. Вони хотіли довести, що хоча і програли нам за очками чемпіонат, але є сильнішими. Ми ж хотіли розставити крапки над «і» і показати «хто є хто». Тому за напругою це був неймовірний матч.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: