Інформаційні війни львівських "Карпат"

31 травня 07:12
Переглядів: 1657
Карпати

Останні дні ЗМІ активно мусолять тему відставки головного тренера "Карпат" Олександра Севідова, яка плавно переросла у фінансові проблеми команди. Знову пишуть про таємничого інвестора клубу, який не виконує своїх зобов’язань.

Нажаль, ми досі не впевнені хто цей інвестор, який постійно не виконує своїх зобов’язань. Розкажіть нарешті хто є власником, скільки він вкладає. Скільки команда заробляє, які джерела доходу і витрат, що на вашу думку треба для розвитку. Покажіть плани і механізми, тоді Вас підтримають люди. А люди в Україні - це сила здатна "звернути гори".

Не потрібно вважати, що інформаційні війни ведуть тільки політики у виборчий період або держави в час конфліктів із сусідами.

Інформаційна війна  - це дії, розпочаті для досягнення інформаційної переваги шляхом завдання шкоди інформації та процесам, що базуються на інформації та інформаційних системах ворога при одночасному захисті власної інформації та процесів, що базуються на інформації та інформаційних системах. Основні методи інформаційної війни - блокування або перекручування інформаційних потоків і процесів прийняття рішень супротивником (Інформаційні операції та безпека суспільства: загрози, протидія, моделювання: монографія / В.П. Горбулін, О.Г. Додонов, Д.В. Ланде. – К.: Інтертехнологія, 2009. – 164 с.).

Так хто ж суперник-ворог ФК "Карпати"?

На брифінгу у грудні 2013 року президент "Карпат" Петро Димінський розпочав інформаційну атаку проти стадіону "Арена Львів", мера Львова Андрія Садового і мешканців міста. Він озвучив плани команди щодо переїзду на новий стадіон: "Утримання "Арени-Львів" обходиться близько 20 мільйонів гривень в рік. Для того, щоб там грати нам потрібно переносити туди всю інфраструктуру. Тому ми хочемо, щоб нам передали 17 гектарів землі у Львові, які обіцяли раніше. Для створення клубу і розбудови інфраструктури потрібно 5 років. Ми зможемо на цих проектах заробляти і витрачати гроші на розвиток клубу. Зараз у нас є два проекти, але нам не передають землю". Тоді ж він наголосив, що якщо «Карпати» не матимуть інвестиційної привабливості то з літа 2014 року він може припинити фінансування команди. Димінський підкреслив, що в рік він вкладає в команду 5-6 мільйонів доларів, але вони йому не повертаються і фактично - це дотаційне фінансування. Проте, він не має підтримки з боку місцевої влади і клубу (досі не передали 17 гектарів довкола стадіону "Україна").

Як бачимо основна проблема в діяльності команди протягом останнього року і довкола якої крутяться всі перипетії це 17 гектарів землі у Львові. Абсолютно все керівництво команди протягом року постійно наголошувало, що для того щоб команда існувала і розвивалась потрібно передати їй цю землю. У більшості в тому числі й у автора цих рядків виникає питання – "а не злипнеться?".

Я теж хочу, щоб мені дали цю землю. Частину продам, а на виручені гроші запущу який-небудь проект. Цей відвертий шантаж набув би напевно куди більшого розмаху цієї зими, але трагічні події в Києві не давали відповідного інформаційного приводу.

Проте, тільки закінчився чемпіонат – у нас знову розмови про проблеми в команді. Хоча, ще пару тижнів тому колишній віце-президент "Карпат" Віктор Вацко повідомляв, що Петро Петрович не мав намір відмовитися від фінансування "Карпат". Та й сам почесний президент в березні заявляв, що у "Карпатах" немає проблем з фінансуванням, ніколи не було і не буде. Це підтверджує і наявність багатомільйонних статків у почесного президента "Карпат".

Тому, враховуючи політичні плани мера Львова, та його бажання не вступати в конфлікти перед майбутніми парламентськими і місцевими виборами зрозуміло дії керівництва, яка через інформаційний простір намагається пришвидшити передачу землі.

Також важливим є момент відносин "Карпат" з керівництвом українського футболу. Петро Димінський в грудні 2013 року заявив, що навіть, якщо він вкладе 100 мільйонів доларів у розвиток клубу, то вище п’ятого місця "Карпатам" не бути через ситуацію, яка склалась в українському футболі. Вже навесні появилась інформація про готовність  Петра Петровича очолити один з керівних органів нашого футболу. А останні висловлювання Тараса Павліва, (голова організації "Завжди вірні", яка здійснює оперативне управління "Карпатами") щодо того хто керує в українському футболі наштовхують на думки, що львівський клуб, який завжди користувався популярністю не тільки сере місцевих вболівальників, почав інформаційну війну із керівництвом нашого футболу.

Для чого? Та для того, щоб зміни однополярність, яка постійно існує в цих структурах. Спершу всі працювали на "Динамо" зараз на "Шахтар". І вкладати гроші в команду знаючи, що тобі не дадуть нічого виграти не хочеться. Тому не дивно, що "зелено-білі" стимулюють зміни в нашому футболі загрозою ризику зникненням команди. Можливо це і спрацює під час написання регламенту нового чемпіонату.

Впевнений, що на одному із провідних спортивних ресурсів незабаром появиться інтерв'ю одного з керівників клубу, яке починатиметься із слів "ми довго домовлялись... про спілкування із керівництвом клубу, про важку фінансову ситуацію в команді, можливу зміну тренера і масовий розпродаж гравців". А від клубу в черговий раз прозвучать фрази про 17 гектарів землі і постійні утиски з боку футбольного керівництва країни.

Виходом із цієї ситуації повинна стати публічність керівництва ФК "Карпати".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: