Ірина ХАРІВ: "Важливо завжди знати, що є плече дорогої тобі людини"

23 березня 00:51
Переглядів: 555
Default Image

На спортивному олімпі засяяла молода зірочка з вільної боротьби і ще одна особистість, якою пишається Міжрегіональна Академія управління персоналом. Це  студентка 4 курсу Інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса  заочної форми навчання  Харив Ірина. Дівчина родом з міста Калуш івано-франківської області, яка успішно поєднує навчання зі справою усього життя - вільною боротьбою. Ми поцікавились про її  спортивні досягнення та плани на майбутнє.

 
- Як ти поєднуєш навчання зі спортом?

- Я постійно перебуваю на зборах, але, на щастя, в Академії з розумінням ставляться до цього. Паралельно з навчанням я потихеньку здобуваю перші місця на спортивних змаганнях. Викладачі вірять в мене та підтримують мене.


- Розкажіть, будь ласка, як виникла ідея займатися вільною боротьбою?
- Приблизно у десять років мене запросила моя подружка піти з нею на заняття з вільної боротьби і, таким чином, я залишилась. Тренування проходило спочатку серед дівчат. Згодом подружка лишила вільну боротьбу, а я перейшла до іншого тренера і почала активно тренуватися, переважно, з хлопцями. боротьба з ними розвиває мене в фізичному плані. Вони сильніші від дівчат, тому це добре загартовує та готує до змагань. Я вже звикла, що боротьба має бути жорсткою, і саме хлопці допомагають розуміти це.


- Які найбільші спортивні досягнення у вашому житті на даний момент?

- Я стала срібною призеркою на Чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед дорослих. Вже два роки поспіль перемагаю на Чемпіонаті України. Була дворазовоювіце-чемпіонкоюЄвропи серед кадетів та молоді. Стала віце-чемпіонкою світу серед жінок серед дорослих у 2010 році в Італії.


- А хто допомагає Вам вдосконалювати свої спортивні навички та уміння?
-Мені дуже допоміг мій перший тренер Ігор Адамович Барна, майстер спорту з вільної та класичної боротьби.  Заслужений тренер України, працює тренером з вільної боротьби в Івано-Франківській обласній школі вищої спортивної майстерності та у Калуській ДЮСШ управління освіти міськвиконкому. Також протягом п’яти років зі мною працював Руслан Сосланович Савлохов - головний тренер збірної (чоловіки) в Асоціації спортивної боротьби України.


З 2011 року у мене з’явився новий тренер Володимир Євгенович Євонов - головний тренер збірної (жінки)  в Асоціації зі спортивної боротьби України. Збірна під керівництвом Володимира Євонова вже неодноразово приносила Україні чимало перемог. Вже кілька років поспіль наші дівчата займають перші місця на міжнародних турнірах та чемпіонатах. Я дуже задоволена співпрацею з Володимиром Євгеновичем.


- Які у Вас плани на майбутнє?
- Нещодавно відбувся відбірний Чемпіонат Європи. Готуємося поки що до нього. І цього року відбудеться Чемпіонат світу, який вже буде ліцензійний на Олімпіаду. Хочу потрапити на Олімпійські ігри і здобути золото.


- Чи вдається поєднувати навчання, спорт з особистим життям?
- Так, усе вдається. Головне, що є підтримка близьких, коханої людини та друзів. А це дуже допомагає і стимулює. У спорті дуже важливо завжди знати, що є плече дорогої тобі людини. Розуміння цього надає наснаги та віри у свої можливості та перемогу.


- Яка ваша мрія?
- Здобути золото для України на Олімпійських іграх, а потім вийти заміж.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: