Іван Бубіс: "Стрийська "Скала" для мене і досі залишається рідною"

09 серпня 09:06
Переглядів: 314
Іван Бубіс
Нещодавно я випадково зустрівся з відомим далеко за межами Львівщини футбольним тренером Іваном Антоновичем Бубісем. Привіталися, розговорилися. Я задав йому декілька запитань, на які він люб’язно дав мені відповідь. Про що конкретно йшлося – маєте змогу, шановні читачі, прочитати.     

Візитна картка: Бубіс Іван Антонович. Народився 17 січня 1965 року у с. Мужиловичі, Яворівського р-ну. Закінчив Львівський інститут фізичної культури і спорту (спеціальність – тренер-викладач з футболу). Кандидат у майстри спорту СРСР. Амплуа – півзахисник.
 
Виступав у командах:
 • 1983-1985 рр. – ФК «СКА-Карпати» (Львів, дублери)
 • 1985-1987 рр. - ФК «Спартак» (Житомир)
 • 1987-1989 рр. - ФК «Зірка» (Кіровоград)
 • 1989-1991 рр. - ФК «Шахтар» (Горлівка)
 • 1991-1993 рр. - ФК «Факел» (Воронєж, Росія)
 • 1993-1994 рр. - ФК «Гетьман» (Замость, Польща
 • 1994-1995 рр. - ФК «Буковина» (Чернівці). 
 • Тренерську кар’єру розпочав у 1995 році. 
 • 1995-2003 рр. – граючий тренер ФК «Нерафа» (Славутич)
 • 2003 р. – тренер ФК «Борисфен-2»
 • 2004-2009 рр. – тренер ФК «Десна» (Чернігів)
 • 2009-2010 рр. - другий тренер ФК «Скала» (Моршин)
 • 2010-2011 рр. - головний тренер ФК «Скала» (Стрий)
 • 2011-2014 рр. – директор ДЮСШ «Майбутні надії» (Мостиський р-н).
 • Нещодавно підписав контракт з клубом третьої словацької футбольної ліги МФК «Вранов».
 • Закінчив школу тренерів в Києві.      
 
-  Іване Антоновичу, з 2009 по 2011 р. Ви працювали спочатку другим, а згодом і головним тренером. Що найбільше запам’яталося Вам за ці два з половиною роки Вашої плідної роботи у структурі ФК «Скала» (Стрий)?
 
- Цей час в історії команди був періодом відродження стрийської «Скали» як професійного клубу, розбудови інфраструктури і розвитку дитячо-юнацької академії. Працюючи поруч з таким відомим в Україні футбольним фахівцем як Олександром Олександровичем Томахом я отримав безцінний досвід і багато чого навчився, за що дуже вдячний йому. В такий складний період мені подобалась атмосфера, що панувала в клубі і відношення засновників.

-  Згодом Ви дещо зникли з поля зору спортивних журналістів. Чим займалися у цей час? 
 
- В період роботи у ФК «Скала» не було часу займатись особистими проблемами, тому в першу чергу я почав вирішувати свої побутові питання, яких накопичилось чимало і заодно трохи відпочив від футболу. Згодом на запрошення депутата Мостиської районної ради, а нині голови Мостиської РДА Михайла Михайловича Мартина я очолив засновану ним же ДЮСШ «Майбутні надії» (Мостиський район). Пізніше я отримав пропозицію від одного з футбольних клубів другої польської футбольної ліги.
 
Для підсилення команди я хотів запросити декількох українських футболістів. Керівництво клубу не заперечувало, проте спонсори команди були проти, тому моя роль в цій команді обмежилась посадою консультанта головного тренера. У Польщі  я також проходив навчання і стажування за участю футбольних спеціалістів з провідних європейських чемпіонатів. Хотів би зазначити, що на даний час я навчаюсь в Києві, на курсах тренерів, які проводяться під егідою ФФУ. 

- Нещодавно з’явилась інформація, що Ви очолили один з клубів третьої словацької ліги. Як на Вас вийшло керівництво словацької команди?  На який термін Ви підписали контракт та коли приступаєте до роботи у новому клубі? 
 
- Як і стрийська «Скала», словацький МФК «Вранов» є одним з найстаріших у своїй країні. У цьому маленькому містечку,що знаходиться за  65 км від українського кордону, дуже люблять футбол, а засновники клубу планують створити таку ж футбольну піраміду підготовки молодих футболістів, як у Моршині.
Вони звернулись до Федерації футболу України з проханням підшукати їм тренера, і там порекомендували мене. Ми попередньо домовились про довгостроковий контракт, тож до роботи я приступив після завершення чемпіонату Словаччини. Переді мною поставлене завдання протягом двох років вивести команду в другу лігу і забезпечити повноцінне функціонування дитячо-юнацької академії МФК «Вранов».

- Чи є у складі Вашої нової словацької команди українські футболісти. Якщо немає, то чи плануєте з кимось підписати контракт? 
 
- В даний час українських легіонерів в команді немає, але з керівництвом клубу ми це питання обговорювали і до початку нового сезону українські футболісти обов’язково з’являться. Прізвища яна разі назвати не можу, але скажу, що це будуть відомі стрийським вболівальникам гравці. 

- Скажіть,будь ласка, хто є для Вас орієнтиром у тренерській діяльності?
 
- В Україні є багато хороших, талановитих тренерів, з більшістю з них я знайомий, але найбільше в тренерській роботі мені імпонує наш земляк – Мирон Богданович Маркевич. Команди під його керівництвом завжди грають в атакую вальний, комбінаційний футбол з великою кількістю гольових моментів і саме такий футбол подобається вболівальникам.  

- Чи вдається Вам стежити за виступами ФК «Скала» Стрий? 
 
- Стрийська «Скала» для  мене і досі залишається рідною, тому, звичайно, я відстежую її виступи, і не тільки основної команди, а й за всіх команд клубної академії.

- І на завершення, щоб Ви хотіли побажати вболівальниками футбольної Стрийщини?
 
- Хочу побажати всім вболівальникам футбольної Стрийщини, до яких відносяться і палкі прихильники стрийської «Скали», в першу чергу здоров’я, миру в Україні і віри у майбутнє улюбленого клубу. Я з величезною повагою ставлюсь до засновників клубу: Миколи Івановича Кмітя, Всеволода Омеляновича Біласа, Бесо Володимировича Чіхрадзе та Володимира Віталійовича Пилипенка, дякую їм за довіру і за те, що допомагали мені навіть тоді, коли я вже не перебував у структурі «Скали».  
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: