Іван ДАНИЛИШИН: «Олімпійський Лондон вражає своєю помпезністю»

12 грудня 11:01
Переглядів: 189
Default Image

Заслужений тренер України, один з провідних функціонерів обласної та української федерації боксу Іван Данилишин днями повернувся зі столиці Великобританії, де відбулася щорічна премія «AIBA Annual Awards Ceremony», на якій відзначали найкращих боксерів і тренерів 2011 року. Про здобутки українського боксу в році, що минає, а також про свої враження від олімпійського Лондона Іван Данилишин розповів журналісту «ГК».

- Іване Ярославовичу, причиною Вашого візиту до Лондона стало запрошення Міжнародної федерації боксу, яка підбивала підсумки 2011 року. Чи не залишився поза увагою цьогорічний світовий тріумф українських боксерів?
-Як відомо, збірна України з боксу нещодавно здобула перше загальнокомандне місце на чемпіонаті світу, виборовши чотири золоті медалі та одне «срібло». Враховуючи цей вагомий успіх, Міжнародна федерація боксу (АIBA) визнала саме українських боксерів найкращою командою року, а їх наставника Дмитра Сосновського - найкращим тренером-2011. Якраз минулого тижня у столиці Великобританії і відбувалося вшанування наших тріумфаторів. Мені як представнику технічної комісії Європейської федерації боксу від України випала честь бути присутнім у Лондоні й отримати почесні нагороди. На жаль, через щільний робочий графік Дмитро Сосновський не зміг приїхати на нагородження, але це не надто його засмутило. За словами тренера, це не лише його заслуга. І справді, такою нагородою можна відзначити всіх, хто доклав своїх зусиль до виховання українських боксерів, які працювали та продовжують працювати на благо українського боксу.

- Переможний виступ українських боксерів, цілком очевидно, привернув чималу увагу світової боксерської громади. Чи можна вважати нашу «золоту» боксерську збірну одним із фаворитів на Олімпійських іграх-2012?
-Під час урочистої церемонії нагородження «AIBA Annual Awards Ceremony 2011» присутні говорили про феномен України. До нас почали ставитися з величезною повагою, пропонують матчеві зустрічі, спільні навчально-тренувальні збори відомі команди - збірні Німеччини, Франції, Куби, США та інші. Словом, сильних - поважають. Дуже хочеться, щоб Україну шанували не тільки в боксі, а й у цілому - щоб наша країна була такою ж економічно здоровою і потужною, як і наша збірна команда з боксу. Щодо перспектив наших боксерів на Олімпіаді-2012, то, звичайно ж, хотілося б повторити такий успіх ще й у Лондоні. А там проти нас вже будуть налаштовуватися по-особливому, як на справжніх лідерів і фаворитів. З іншого боку, за законами спорту, після стрімких злетів ідуть, як правило, падіння. Тому нам зараз треба докласти максимум зусиль, щоб допомогти спортсменам втриматися на цьому високому рівні.

- Ви згадали про міжнародні матчеві зустрічі. Одна з них якраз проходила минулої неділі в івано-франківську, де суперниками чоловічої та жіночої збірних України стали титуловані представники США...
-З кожним разом боксерські міжнародні зустрічі в обласному центрі Прикарпаття стають вже масштабнішими та цікавішими. Гадаю, манеж Коледжу фізичного виховання ще не мав такого навантаження, як 4 грудня, адже арена була вщерть заповнена шанувальниками спорту, які прийшли на перегляд безкомпромісних поєдинків за участю збірної України та олімпійської команди США. Цікаво, що окрім чоловіків, на ринг виходили і жінки, які змагалися у трьох вагових категоріях (51, 60 та 75 кг), які були включені до олімпійської програми Ігор-2012. Зокрема, коломиянка Яна Зав'ялова підтвердила своїм виступом, що є однією з претенденток на участь у наступній Олімпіаді. Загалом, американська команда виявилася дуже бойовою, адже жоден зі спортсменів, як то кажуть, «не давав задню». Враховуючи, що за збірну України виступали другі-треті номери, дуже потішила загальна перемога нашої команди, в якій добре виглядали в поєдинках і прикарпатські боксери.

- Чи вдалося за час перебування у Великобританії оглянути олімпійські об'єкти? Як нині виглядає столиця літніх Ігор-2012?
-Сказати, що в Лондоні робиться щось неймовірне - це нічого не сказати. Все тут робиться з таким розмахом, з такою помпезністю, що одразу відчувається, що наступна столиця Олімпіади буде справді ювілейною, тридцятою за ліком. Причому все зроблено дуже якісно, виважено й у відповідний термін. Ми оглянули багато олімпійських об'єктів, і хочу вам сказати, зроблені вони всі дуже помпезно. Скажімо, мені випало переглянути місця для проведення змагань з боксу, важкої атлетики, дзюдо - і це не просто місця для спорту: вже сьогодні там працюють бари, кафе, магазини, тобто заходиш на територію спортивного об'єкту і запаху фарби вже не почуєш. Це тільки у нас може бути: сьогодні - муруємо, штукатуримо, завтра - йдуть змагання повним ходом, а післязавтра - вже все починає сипатися (посміхається). Тому Лондон, безумовно, вражає своєю потужністю і багатством. Тому в мене немає сумніву в тому, що Ігри-2012 стануть одними з найкращих в історії Олімпіад.

Довідка:

Ювілейна Олімпіада
Літні Олімпійські ігри, які пройдуть в Лондоні в 2012 році, приречені на грандіозний успіх. Англійці мають на меті здивувати весь світ розмахом і якістю приготувань, а факт, що ця Олімпіада стане ювілейною (30-ті Олімпійські ігри в історії), сам по собі важливий. Змагання проходитимуть у столиці Великобританії з 27 липня до 12 серпня 2012 року. До того ж, Лондон стане першим містом, яке прийме Ігри вже втретє (до цього вони проходили там у 1908 і 1948 роках). Наразі ж організатори Ігор-2012 можуть пишатися практично рекордним дотриманням визначеного на її підготовку бюджету: на цей момент кошторис не виходить за заявлені рамки. Взагалі, на лондонську Олімпіаду було витрачено близько 15 млрд. доларів, що в п'ять разів (!) менше, ніж коштували Ігри-2008 у Пекіні. Передбачається, що головна спортивна подія чотириріччя принесе столиці Великобританії прибуток більше 8 млрд. доларів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: