Калуський футбол не колос на глиняних ніжках

02 червня 21:04
Переглядів: 136
футбол
Він має свою славну історію, має свої витоки, з яких ця гра дійшла нас, живущих на калуських теренах сьогодні, на початку ХХІ століття. І хибною є думка тих, які ще чверть століття тому доказували, що футбол в Калуші сформувався після Другої світової війни. Письмові джерела стверджують зовсім протилежне. Саме з цього розпочинається розповідь про славну істоію ФК "Калуш" на офіційному сайті клубу. І дуже важливо, щоб ми всі розуміли, що славна історія повинна мати відповідне продовження в майбутньому.
 
Якщо чесно, лічені рази був в Калуші. Про роки розквіту футболу в "місті хіміків" доводилося лише чути від інших та читати в періодичних виданнях. А от період "обміну лігами" між калуським "Лукором" та івано-франківським "Прикарпаттям" добре вкарбувались в пам'яті. Найбільше шкода було калуських вболівальників. Вигравши другу лігу в 2003 році та маючи надію на підвищення в класі, команда знову була змушена грати в третьому по силі українському дивізіоні, щоб врятувати (в черговий раз) професійний футбольний клуб в Івано-Франківську. Як виявилось, це не принесло користі.
 
Коли в 2011 році було створено Громадську організацію "Футбольний клуб Калуш", здавалося вдасться повернутися хоча б на провідні позиції в обласному футболі. Тоді метою організації було задекларовано: створення умов для постійної діяльності професійної команди в м. Калуші, а також відродження та примноження традицій Калуського футболу, популяризації футболу серед населення, пропаганди його оздоровчого і соціально-культурного значення. 
 
В 2012 році ФК "Калуш", після річної паузи, повернувся до першої ліги обласного чемпіонату та посів в підсумковій турнірній таблиці сезону 9-те місце. Міцний середняк, який попсував нерви багатьом суперникам. Звичайно, середина турнірної таблиці для команди, яка представляє місто із багатющою футбольною історією, не показник. Але саме існування футбольної команди в місті - це вже добре.
 
На початку 2013 року ситуація змінилася в гіршу сторону. З старту чемпіонату почали ширитися чутки про складне фінансове становище клубу. Їхня кількість збільшилась цього тижня. А в п'ятницю вони, нажаль, знайшли своє офіційне підтвердження - футболу сьогодні в Калуші не буде. Причина банальна - в клубу немає грошей. Як сказано в офіційному повідомленні "Чи продовжить тепер команда свої виступи в першій лізі чемпіонату області невідомо. Все вирішиться наступної неділі, коли згідно календаря змагань калушани їдуть на виїзд в Угринів до місцевого "Сокола". Хто в цьому винуватий і що робити?
 
Коли зникають футбольні команди - завжди сумно, коли припиняють своє існування футбольні команди в містах з такими традиціями - це катастрофа. Це трагедія для всіх нас. Впевнений в тому, що багато з тих, хто читає ці рядки краще за мене знає життя клубу, всю його ситуацію із середини. Тому Ви, ті хто "ближче до команди" краще знаєте і винуватців.
 
А от що далі робити? Громадська організація (будь-яка) для своєї діяльності акумулює певні кошти членів організації, за рахунок їхніх внесків. У випадку з футбольним клубом важливою є участь влади в "успішному" залученні членів клубу.
Як приклад, хочу навести рідну для мене Коломию. Для успішної діяльності клубу згуртували підприємців з усього району. Всіх хто може дати кошти (хоч невеликі) для того, щоб команда виступала на радість вболівальникам. Звичайно, не все гладко. Тут також є достатньо моментів, яких хотілось би уникнути. Але команда існує, команда грає, до основи поступово залучаються власні вихованці. Так, їх ще мало. Та виступи юнаків вселяють оптимізм. Основне, щоб клуб не збавляв обертів та продовжував існування. А був тривалий період, коли футболу в місті взагалі не було.
 
Тому ніколи не повірю, що 70-тисячний Калуш та навколишній район є біднішим за Коломию. Ніколи не повірю в те, що в "місті хіміків" менше люблять футбол, ніж в Коломиї. Тут може бути проблема в іншому. Повторюсь - саме може бути, бо істинних причин можу й не знати. Не вистачає людей (в тому числі і в кабінетах влади), які б захотіли щось зробити. Об'єднатись для хорошої мети - функціонування футбольної команди. І при цьому не заробити на цьому гроші.
Хотілось би звернутись і до вболівальників команди. Не залишайтесь осторонь в цю хвилину. ФК "Калуш" є громадською організацією, на діяльність якої можна впливати, вступивши до неї. Підтримайте команду, наведіть лад в ГО "ФК Калуш" та збережіть команду для міста. Ви це також можете зробити. Бо втративши її зараз, потім буде дуже складно відродити. Задумайтесь на цим... 
 
А так хочеться, щоб команда з Калуша, як мінімум, боролася за золоті медалі чемпіонату області, а на трибунах стадіону "Хімік" ставились рекорди по відвідуваності домашніх матчів...
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: