Карл Заградка: "Цілі у нас – тільки максимальні"

14 травня 10:30
Переглядів: 135
Карл Заградка

Як відомо, позаторік переможцем першої ліги чемпіонату України з футболу серед жінок став представник Львівщини – «Медик» (Моршин). Минулого року цей колектив також захищав честь області, щоправда, виступив не надто вдало, а цього сезону на зміну моршинчанкам прийшла команда під назвою «Янтарочка» ФФЛ (Новояворівськ Львівської області), створена нещодавно на базі чинного чемпіона Львівщини команди «Янтарочка» (Новояворівськ). 

Головним тренером своєрідної збірної області на громадських засадах працює Карл Заградка, розмову з яким пропонуємо до вашої уваги. 

– Пане Карле, перш, ніж докладніше зупинитися на новоствореній команді, мабуть, варто розповісти про базову команду. Коли вона була створена, яких успіхів досягнула за час виступів? 
– Новояворівська «Янтарочка» створена близько чотирьох років тому. Голова Федерації футболу Яворівського району Мирослав Дорош тоді запропонував мені стати наставником цієї команди і я погодився. За роки тренувань і виступів на різноманітних турнірах дівчата вдосконалювали свою майстерність, набиралися необхідного досвіду і чимало разів здобували нагороди змагань, у тому числі міжнародних. «Янтарочка» – триразовий переможець представницького турніру Кубок Підкарпатського воєводства, що традиційно проходить у Польщі, переможець і призер всеукраїнських і регіональних змагань, зокрема у Генічеську та на Закарпатті. Наша команда брала участь в обох чемпіонатах Львівщини з футболу, які, до речі, проходили у Новояворівську. Якщо у 2013-му році «Янтарочка» посіла друге місце, то минулого року стала чемпіоном області. 

– А як можете охарактеризувати команду «Янтарочка» ФФЛ, яка нещодавно дебютувала у першій лізі чемпіонату України? 
– Цю команду можна назвати збірною області, адже, окрім гравців із Яворівського району, до її складу залучено кращих футболісток з інших районів Львівщини – з Буського, Миколаївського, а також із обласного центру. Лідери команди Надія Чайка та Надія Стеца мають досвід виступів у вищій лізі чемпіонату України. Багато гравців – юні перспективні дівчата, які роблять перші кроки у великому футболі. 

– Як готувалася команда до офіційних змагань? 
– Перед початком сезону ми провели загальні збори. А налагоджувати командну гру та підбирати оптимальний склад будемо вже за ходом чемпіонату. 

– Хто допомагає вам у тренерській роботі? 
– Мені допомагає готувати команду Іван Томків із Буська. Четверо його вихованок є гравцями «Янтарочки» ФФЛ. 

– А хто допомагає команді загалом? 
– Команда тренується та виступає за сприяння Федерації футболу Львівської області (виконавчий директор – Степан Понайда), за допомоги голови Федерації футболу Яворівського району Мирослава Дороша, який є начальником команди. Деяку допомогу надають місцеві бізнесмени. 

– А які цілі поставлено перед новоствореною командою? 
– У своїй роботі я завжди налаштований тільки на максимальні цілі. Інших варіантів не розглядаю. Щоправда, для їх досягнення треба мати відповідне підгрунтя. Звісно, зі своєї сторони дівчата і ми, тренери, докладемо максимум зусиль, щоб гідно представити Львівщину на всеукраїнській футбольній арені. У той же час хочемо звернути увагу місцевої влади та бізнесу на необхідність забезпечення нормальних умов для функціонування жіночої футбольної команди, адже боротися на рівних, а тим паче перемагати суперників, укомплектованих кваліфікованими виконавцями, які мають усе необхідне для підготовки та виступів, дуже важко. 

Однією з головних цілей створення команди «Янтарочка» ФФЛ є також збереження кадрового потенціалу нашого жіночого футболу на теренах Львівщини, тобто, прагнемо, щоб наші провідні футболістки не були змушені залишати межі області та виступати за колективи з інших регіонів країни. Переконаний, що нам до снаги своїми силами не тільки досягнути серйозних успіхів у першій лізі, але й невдовзі бути принаймні у когорті «середняків» вищої ліги. А зараз слава Богу, що заявилися у першу лігу та розпочали боротьбу у чемпіонаті. 

– Прокоментуйте, будь ласка, перебіг і результат матчу першого туру чемпіонату з командою Івано-Франківська. 
– Вважаю, що, як на дебютний матч, наша команда зіграла достойно. За ходом гри м’яч по два рази побував у воротах обох суперників, щоправда, одного разу взяття воріт господарів поля зафіксовано не було (арбітр вирішив, що у цьому епізоді було порушено правила). 

– Де «Янтарочка» ФФЛ прийматиме своїх суперників у чемпіонаті України? 
– Базовим стадіоном для проведення домашніх матчів є стадіон «Розточчя» у Новояворівську. Можливо, деякі ігри проведемо у Львові.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: