"Карпатам" мають зарахувати перемогу 0:3, але…

05 грудня 11:00
Переглядів: 637
Карпати

Вчора в Сумах мав відбутись матч 17-го туру Премєр-ліги між «Олімпіком» та «Карпатами». Але гру відмінили через не готовність газону до проведення гри. Тепер долю матчу буде вирішувати КДК ФФУ.

З точки зору законно «Олімпійку» повинні зарахувати поразку 0:3, фактично зафіксувавши на засіданні КДК норму регламенту і рішення головного арбітра матчу. Тому, як сказав генеральний директор «Карпат» Юрій Дячук-Ставицький: «Все просто і не треба нічого говорити».

Відповідно до пункту один статті 10 Регламенту «Основний стадіон, на якому проводяться домашні матчі головної команди клубу, повинен розташовуватися на території населеного пункту за місцем державної реєстрації клубу». Але в другому пункті цієї ж статі клубам з тимчасово окупованої території дозволено грати на інших аренах: «У разі звернення до Дирекції футбольних клубів «Зоря» (Луганськ), «Олімпік» (Донецьк), «Шахтар» (Донецьк) як виняток надати право проводити домашні матчі команд клубу сезону 2016/17 на стадіонах, що розташовані в адміністративно-територіальних одиницях України не за місцем державної реєстрації футбольного клубу та внесені до відповідного Реєстру стадіонів ФФУ за умови підписання відповідних угод з адміністрацією стадіону». Ці клуби повинні за 4 днів до матчу вказати де відбудеться матч та надати  відповідну угоду. Таким чином, якщо матч таки був запланований провести в Сумах, то стадіон «Ювілейни» на гру з «Карпатами» вважався домашньою ареною донеччан і за неї повністю відповідали вони, а не фактичні власники. Тому аргумент «це не наш стадіон» не має значення. Також відповідно до пункту  три «стадіон повинен відповідати вимогам Регламенту та бути внесеним до Реєстру ФФУ». Однією з вимог є штучний підігрів поля, який в Сумах є, але його не включили.

Відповідно до регламенту клуб господар несе відповідальність за всю підготовку до матчу, громадський порядок, безпеку на трибунах, наявність рятувальних служб. Всі ці обов’язки перевіряються на погоджуваній нараді перед матчем. Перед грою з  «Карпатами» питань до господарів по цих пунктах не було. Значить вино повністю виконали регламент у всіх статтях крім поля. Виходить, що вони в одних випадках визнають себе господарями поля і відповідальними за проведення гри, а в інших говорять, що стадіон не їх.   

Якщо вважати зиму в грудні форс-мажорною обставиною, пов’язаною із погодними умовами або іншими об’єктивними причинами, то можливе проведення матчів на інших стадіонах (полях) за рішенням Дирекції Прем’єр-ліги з повідомленням Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ. Також у разі потреби проведення перевірки якості футбольних полів за рішенням Дирекції може бути створена відповідна комісія. Але жодного з цих кроків у Прем’єр-лізі не зробили. Відповідно вся вина за не проведення гри повністю лягла на «Олімпік».

У пункті 6 десятої статті чітко вказано «У разі незабезпечення підготовки футбольного поля або необхідних умов для проведення матчу чемпіонатів за рішенням КДК ФФУ команді клубу-господаря зараховується технічна поразка (0:3), команді-суперниці – технічна перемога (3:0), а до клубу-господаря поля застосовуються інші дисциплінарні санкції.»

У в березні 2005 року склалась така ж ситуація перед матчем «Борисфена» і «Ворскли». Через неготовність бориспільського стадіону «Колос» господарям було зараховано технічну поразку. Арбітр матчу Віталій Годулян, як і вчора Дмитро Кутаков вирішив, що газон є травмонебезпечним.  

У 2012 році ситуація повторилась в матчі «Таврія» - «Металург» Донецьк. Господарі теж не змогли підготувати стадіон до гри, яка мала відбутись на початку березня. Теж «Таврії» пропонували зіграти на інших стадіонах, але вона не погодилась. Здавалось тут буде аналогічне рішення. Проте не зважаючи на букву закону і висновок тодішнього керівника комітету ФФУ з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Борис Воскресенський, матч перенесли. Тоді керівництво «Таврії» заявляло про спортивний принцип, звинувачувало форс-мажори та жалілись, що стадіон не належить клубу, а вони його тільки орендують.  Тому прецедент не виконання регламенту в нас вже був і очікувати від КДК можна всього, що завгодно.

Тішить тільки те, що керівництво  Прем’єр-ліги вимагало зарахувати технічні поразки «Нафтовику» і «Полтаві» в аналогічних ситуаціях у Кубку України. Але долю цих ігор теж вирішуватиме КДК ФФУ. Як КДК оцінюватиме ці матчі, чи рівнятиме їх під одну лінію, чи буде розглядати окремо не відомо. Але саме він того як вони підійдуть до розгляду і буде залежати результат. У випадку з командами Першої ліги, вимоги регламенту м’якші і снігопад почався за день до матчу. Тут може спрацювати посилання на форс-мажори. А «Олімпік» знав про погані погодні умови за п’ять днів до гри, але не здійснив жодних кроків для їх вирішення. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: