"Карпатам" заборонять купувати гравців? Це як налякати їжака голим…

05 травня 08:00
Переглядів: 533
карпати олімпік швед

Минулого тижні в ЗМІ появилась інформація, що «Карпатам» можуть повернути раніше зняті 9 очок, а замість цього заборонять їм купувати нових гравців.

Про те, що навесні «зелено-білим» можуть повернути їх чесно зароблені очки ми писали ще в січні. І тут нічого дивного, львів’яни тепер знаходяться в групі команд до яких прихильно ставиться нове керівництво ФФУ.

Для львів’ян така новина повинна бути, як бальзам на душу. В цьому сезоні «Карпати» можуть обійтись і без повернення очок, вони й без них зможуть зберегти прописку в еліті, якщо, навіть, хтось таки вилітатиме. А от в майбутньому, заміна зняття очок на заборону здійснювати трансфери стане у пригоді.

Керівництво «зелено-білих» вже давно дало всім зрозуміти, що не збирається домовлятись зі своїми колишніми гравцями та виплачувати їм заборгованість, тому в наступному сезоні будуть чергові санкції.

Саме тут в пригоді стане нова політика клубу орієнтована на максимальне залучення свої вихованців. Якщо буде заборона на трансфери, то вона стосуватиметься придбання нових гравців. Згадати прецидент щоб команді забороняли продавати власних гравців я не можу, якщо хтось знає такий – пишіть.

За останній рік в основі команди суттєво зросла кількість молодих гравців, які прийшли з клубної школи. а цієї весни два з них (Швед і Кльоц) вже встигли стати головними дійовими особами на полі. Наразі, найбільшою втратою команди у випадку введення заборони на трансфери може стати Денис Кожанов, півзахисник належить ФК «Шахтар» і у Львові грає на правах оренди. Керівництву команди потрібно задуматись над продовженням його угоди з клубом.

Щодо придбання нових гравців, то я сумніваюсь, що вони появляться в «Карпатах» навіть за відсутності такої заборони. Дві останні трансферні компанії «зелено-білі» поводили дуже пасивно. Крім згаданого Кожанова в команду прийшов тільки Максим Марусич, який довго у Львові не затримався.

Досить непогано виглядають і дві молодіжні команди, де зібрано багато талановитих хлопців із Західної України. Ігор Йовічевіч вже показав, що вміє і знає як працювати з молоддю і не матиме проблем, якщо йому доведеться будувати команду тільки з молодих виконавців. Також досить ефективно працює клубна академія, а дитячі команди "зелено-білих" є серед лідерів в Україні у своїх вікових категоріях. Також львів’яни почали більше віддавати своїх молодих футболістів в оренду, де вони зможуть прогресувати. Тому підсилювати команду і розвивати можна буде і без запрошення нових футболістів ззовні системи клубу.  На руку «Карпатам» грає і ослаблення суперників від яких ідуть легіонери, нові не хочуть їхати в Україну, а підсилюватись за рахунок молодіжної команди можуть тільки наші топ-клуби, у інших команд не так ефективно працює власна школа.

Якщо заборону на трансфери таки введуть, то фактично заморозять конфлікт, який існує між клубом та його колишніми гравцями. Наразі, єдиним можливим важелем тиску на керівництво клубу є зняття очок. Пан Димінський, незважаючи, на погрози зняти команду з чемпіонату всіма своїми діями (фінансування «Ниви») демонструє, що хоче і буде вкладати гроші в команду. Також ФФУ повинно шукати механізми розв’язання конфлікту, а не його зменшення. Саме керівництво нашого футболу повинно посадити клуб і гравців за стіл переговорів і допомогти знайти вихід із ситуації.

Львів’яни часто заявляють, що через пару років хочуть грати в Лізі Європи. Враховуючи, як розвивається зараз український футбол, то через пару років у Львові буде сильна команда зі своїх вихованців, яка боротиметься за 4-5 місце і ніякі заборони їй не мішатимуть грати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: