Карпатівці в Іспанії: коли навчання в радість

22 грудня 10:56
Переглядів: 217
тлумак

Грудень видався плідним для кількох карпатівських наставників та футболістів молодіжних команд. Шестеро представників «Карпат» вирушили на стажування до Іспанії: тренери Андрій Тлумак та Михайло Дячук-Ставицький, а також 16-річний нападник Данило Сікан провели час з користю у «Вільярреалі», а Андрій Сапуга та дует гравців «молодіжки» Андрій Ременюк і Олег Веремієнко гостювали у передмісті Мадриду, в клубі «Леганес».

Нещодавно «леви» повернулися в України і поділилися своїми враженнями. «Для кожного з нас це колосальний досвід, – розповідає старший тренер «Карпат» U-19 Андрій Тлумак. – Ми можемо лише здогадуватися, як виглядає тренувальний процес в іспанських клубах. А коли ти все бачиш на власні очі, то будь-які сумніви та ілюзії зникають. Тому ця поїздка – однозначний позитив. Крім того, ми переконалися, що в багатьох моментах ми правильно працюємо, а наш клуб – на вірному шляху, якщо вести мову про роботу з молоддю. Єдине, чого нам не вистачає повною мірою – тренувальних полів такого рівня. Перша команда у нас забезпечена максимально, а от командам молодшого віку ще є куди рости».

Андрій Богданович розповів, що наймолодші вихованці «Вільярреалу» тренуються на базі разом з основною командою. «І дитяча школа, і перша команда – одна сім’я. Батьки привозять дітей на базу, приходять на матчі діток. Там справжній карнавал! Відчуття того, що це база, де існують певні обмеження – такого немає. Основа тренується зранку, а заняття у дітей розпочинаються пізніше», – каже Тлумак

Наставник юнацької команди «Карпат» запевняє, що між стратегіями розвитку і тренувального процесу «зелено-білих» і однієї з провідних команд Іспанії практично немає різниці. «Ми працюватимемо з використанням тих же методів, у правильності яких пересвідчилися під час стажування. Паралельно почерпнули щось нове і хочемо запровадити це у новому році. До того ж Сікан, Веремієнко і Ременюк довели передусім собі, що не поступаються іспанським одноліткам. Двоє останніх тренувалися з юнацькою командою «Леганесу», яка у цей проміжок часу перемогла «Реал». Одного разу навіть підходили агенти і запитували, що це за хлопці. Навички Олега і Андрія оцінили місцеві фахівці», – розповідає Тлумак.

Разом з тим, на думку Андрія Богдановича ключова проблема у вихованні молоді полягає у ставленні до роботи. Мовляв, у Іспанії, змалечку футболістів переконують у тому, що вони найкращі і найсильніші. В Україні трохи інші підходи, через які діти втрачають впевненість і розгублюють психологію переможців на ранніх етапах. 

За словами Тлумака в Іспанії карпатівську делегацію прийняли гостинно, адже місцеві тренери вже мали достатньо інформації про «Карпати» і Україну – у «Вільярреалі» працює син Мирона Маркевича, Остап. «Якби я мав можливість зараз поїхати ще кудись на стажування, то із задоволенням заповнив би дні своєї відпустки такою подорожжю, – зізнається тренер «Карпат» U19. – Такі виїзні сесії є незамінними для молодих тренерів. Ми хочемо зростати і розвиватися, тому треба якомога більше подорожувати у провідні футбольні країни світу і вчитися. Мабуть, кожен тренер проміняв би свою відпустку на таке навчання».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: