Карпатівці зіграють у "Фіналі чотирьох" студентської ліги

14 квітня 20:00
Переглядів: 142
міні-футбол

Збірна Львівського державного університету фізичної культури, сформована на 90 відсотків з вихованців ФК «Карпати», у своєму заключному матчі попереднього етапу ХV Чемпіонату України з футболу серед команд вищих навчальних закладів у гостях зіграла внічию проти лідера Конференції «Захід» ФК «Тернопіль-Педуніверситет» і тим самим здобула путівку у «Фінал чотирьох».

ФК «Тернопіль-Педуніверситет» – ЛДУФК (Львів) – 2:2 (1:1)

13 квітня. Початок – 14:00. Тернопіль. Стадіон КЗ ДЮСШ.
120 глядачів. Сонячно. +18°С

Арбітр – М. Райда (Закарпатська обл.).

Асистенти арбітра: І. Садковський, С. Харчук (обидва – Тернопіль).
Четвертий арбітр – О. Загородній (Тернопільська обл.).

Спостерігач арбітражу – Я. Королюк (Тернопільська обл.).

«ТЕРНОПІЛЬ-ПЕДУНІВЕРСИТЕТ»: Кравчук, Курило, Заставецький, Козовик (Капелян), Соколовський, Мороз (Левицький), І. Сороцький, Дорі (Скибіцький), Кривий (А. Когут), Гром’як, Тарабалка (Радкевич).

Старший тренер – Андрій Івегеш.

ЛДУФК: Мозіль, Вільчинський, Грось, Матушевський, Дударенко, Шандра, Савошко, Гладкий, Сень (Заторський), Диня, Дзядикевич.

Старший тренер – Олег Колобич.

Голи: 1:0 – Тарабалка (15), 1:1 – Заставецький (44, автогол), 1:2 – Дзядикевич (78), 2:2 – Гром’як (81, з пенальті).

Попередження: Заставецький (35) – Савошко (40), Грось (44).

Вилучення: Савошко (80, друге попередження).

Три тижні тому команди ЛДУФК та ФК «Тернопіль-Педуніверситет» грали перенесений матч першого кола у Львові. Очікувалося, що очне протистояння лідерів Конференції «Захід» стане надважким випробовуванням для обох сторін. Та реалії життя виявилися зовсім іншими – фактично на полі була одна команда. Господарі з перших хвилин взяли гру під свій контроль і в підсумку отримали перемогу з розгромним рахунком 4:0. І це при тому, що у всіх попередніх іграх тернополяни у свої ворота не пропустили жодного м’яча. Тож перед звітним поєдинком, тепер уже в Тернополі, ні в кого не було сумнівів, що підопічні Андрія Івегеша прагнутимуть не просто взяти реванш, а обіграти львів’ян з якомога більш переконливим рахунком.

Для того, щоб гарантувати собі путівку у «Фінал чотирьох», команді ЛДУФК достатньо було зіграти внічию. Однак окрім реваншистських настроїв суперника, у тренерського штабу «інфізівців» виникла ще й кадрова проблема – далеко не усі найкращі футболісти вишу були у їхньому розпорядженні. Натомість у ФК «Тернопіль-Педуніверситет» на поле вийшов оптимальний склад. Тому немає нічого дивного, що у дебютному відрізку зустрічі домінували господарі. Свою ігрову перевагу матеріалізувати в забитий м’яч тернополянам вдалося доволі швидко. На 15-й хвилині вони в центрі розіграли комбінацію, в фіналі якої Артур Дорі передачею урозріз між двома центральними захисниками гостей вивів на ударну позицію Івана Тарабалка і той холоднокровно пробив повз голкіпера ЛДУФК Олега Мозіля – 1:0.

Дебют гри вийшов для підопічних Олега Колобича не найкращим, але з психологічної точки зору пропущений м’яч, як це не дивно на перший погляд, вплинув на них позитивно. Команда гостей заспокоїлася і з кожною хвилиною почала все впевненіше виходити з-під пресингу. Поступово почали виходити у львів’ян і хороші атаки, а згодом з’явилися й гольові моменти, один з яких наприкінці першого тайму вдалося довести до взяття воріт господарів поля. Почалося усе з того, що хавбек «педагогів» Ігор Сороцький втратив м’яча на власній половині поля. Тут же пішла флангова навісна передача від Володимира Савошка. У боротьбі за м’яч на другому поверсі зійшлися двоє тернополян – захисник Юрій Заставецький та воротар Володимир Кравчук з одного боку та центрфорвард львів’ян Святослав Дзядикевич з іншого. У підсумку, як свідчить офіційний протокол, м’яч у власні ворота зрізав тернопільський оборонець, але однозначно на 99 відсотків гол «належить» нападнику. 1:1 – за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

У другій 45-хвилинці невелика перевага була на боці господарів, але гості, повністю освоївшись, практично нічим не поступалися і в цілому гра була рівною. Більше того, підопічні Олега Колобича на 78-й хвилині повели в рахунку. І знову героєм епізоду став Святослав Дзядикевич, який забив красень-гол. Віталій Заторський, який по ходу другого тайму замінив Юрія Сеня, рейд по лівому флангу завершив подачею в штрафний майданчик, де центрфорвард львів’ян головою скерував круглого у праву від голкіпера господарів Володимира Кравчука «дев’ятку» воріт – 2:1 на користь ЛДУФК.

Поразка не лише не входила у плани ФК «Тернопіль-Педуніверситет», а й відкладала завоювання підопічними Андрія Івегеша путівки до «Фіналу чотирьох» на останній ігровий день попереднього етапу. Тож цілком логічно, що пропустивши другий гол, вони тут же великими силами пішли вперед. Відігратися тернополянам вдалося доволі швидко – для цього їм знадобилося якихось три хвилини. Щоправда, забили вони ударом з 11-метрової позначки, але рішення арбітра зустрічі із Закарпаття Михайла Райти було цілком слушним. Після передачі Тараса Кривого на Ігоря Сороцького, останнього Володимир Савошко збив у штрафному майданчику. Для креативного хавбека гостей це був другий «гірчичник» у матчі, тож гості догравали гру у чисельній меншості. Що ж до пенальті, то Тарас Гром’як виконав вирок арбітра бездоганно: м’яч і голкіпер львівської команди Олег Мозіль, який намагався вгадати напрям удару, опинилися по різних кутах воріт – 2:2.

Догравали гру гості у чисельній меншості. Але при цьому вони були ближчими до того, щоб на останніх хвилинах матчу вирвати перемогу. Зокрема, красиву комбінацію на двох розіграли Святослав Дзядикевич та Іван Диня. Останній міг вирішувати епізод самотужки, міг віддати передачу на партнера, але в підсумку замешкався і, що називається, запоров гольовий момент. Мав забивати переможний м’яч і Володимир Гладкий, який завдяки індивідуальній майстерності, прийнявши передачу з глибини поля, дійшов до карної зони. Уже на вході в штрафний майданчик він технічно на замаху «поклав» останнього захисника і мав виходити сам на сам з воротарем. Та в цей момент його підвів газон – Володя послизнувся і опинився на землі, так і не завдавши удару по воротах.

Зрештою, команду ЛДУФК цілком влаштувала й нічия. Тепер підопічні Олега Колобича, незалежно від результатів матчів заключного туру попереднього етапу у Конференції «Захід», що відбудеться 19-го квітня і в якому вони будуть «вихідними», гарантували собі друге місце та путівку на «Фінал чотирьох».

Додамо, що в іншому матчі передостаннього ігрового дня чернівецький «Університет» у Рівне з рахунком 3:2 обіграв «Верес-НУВГП».