"Карпати-2001" – переможці Меморіалу Василя Ковцуна

25 серпня 21:00
Переглядів: 220
Ковцун

У місті Жовква Львівської області завершився IX міжнародний юнацький турнір з футболу пам’яті Василя Ковцуна, в якому взяли участь вісім команд з України та Молдови, сформовані з гравців 2001 року народження. ФК «Карпати» представляли вихованці клубної СДЮШОР (тренер – Віталій Шумський), які у підсумку й здобули головний трофей.

Суперниками карпатівців у фінальному матчі, який, як і решта поєдинків турніру відбувся на полі стадіону «Розточчя», були гості з Молдови – однолітки «левів» з кишинівського «Зімбру». Вирішальна гра, як і належить командам U-14 за правилами ФІФА, пройшла у форматі два тайми по 30 хвилин.

«Зелено-білі» з перших хвилин взяли м’яч під свій контроль і атакуючи по всій ширині поля, почали тиск на ворота суперника. Оборона кишинівців протрималася не довго – вже на 10-й хвилині галичани відкрили рахунок. Максим Іванюк гросмейстерською передачею вивів свого тезку Гірного на очне побачення з воротарем, і той технічно катнув круглого у сітку повз голкіпера, який вискочив з рамки йому назустріч, намагаючись врятувати ситуацію.

А за якихось п’ять хвилин цифри на табло змінилися на 2:0. Це Олег Береза зі штрафного пробив з лівої прямим ударом у ближню «дев’ятку». Додамо, що до воріт було метрів 23–24 трохи правіше середини поля. На перерву підопічні Віталія Шумського пішли за цілком комфортної для себе переваги в рахунку у два м’ячі.

Та щойно почався другий тайм, гравці «Зімбру» не очікувано повернули інтригу у гру. На класний постріл метрів з 25-ти з-під захисника голкіпер «Карпат» Олександр Гарапа своєчасно зреагувати не зміг, бо не бачив самого удару.

Однак рахунок мінімальний рахунок 2:1 протримався не довго. Причому на гол у відповідь, «леви» відповіли більше, ніж достойно – упродовж наступних десяти хвилин воротар молдаван змушений був двічі діставати круглого з сітки власних воріт. Спершу Олег Береза подав верхом зі штрафного від правої бровки і Максим Іванюк, вигравши другий поверх, головою скерував шкіряного у ціль. Четвертий м’яч «зелено-білі» також забили головою. Свій автограф у воротах «Зімбру» цього разу після подачі кутового залишив Артур Шута – 4:1.

Ліквідувати дефіцит у три голи за неповних двадцять хвилин – завдання не з простих. Тим паче, коли суперник контролює хід подій на полі. Але треба віддати належне хлопцям зі столиці Молдови – вони не опустили рук і боролися до самого фінального свистка. І були за це винагороджені голом, який дозволив їм уникнути в фіналі поразки з великим рахунком. За дві хвилини до фінального свистка після удару зі штрафного, кіпер «левів» відбив круглого, але захисники його не підстрахували і дозволили гравцю «Зімбру» добити м’яч у сітку. Тож підсумковий рахунок гри – 4:2 на користь «Карпат».

Додамо, що окрім командних нагород – красеня кубка та золотих медалей, до Львова відправилася і найцінніша індивідуальна нагорода. Оргкомітет турніру найкориснішим гравцем – так званим МVP – визнав атакувального півзахисника «Карпат» Андрія Дмуховського.