"Карпати-2001" стартували на Меморіалі Василя Ковцуна

24 серпня 12:00
Переглядів: 101
шумський

З 22-го по 24-е серпня у місті Жовква Львівської області триває IX міжнародний юнацький турнір з футболу пам’яті Василя Ковцуна. За почесний трофей на полі стадіону «Розточчя» ведуть боротьбу вісім команд з України та Молдови, сформовані з гравців 2001 року народження. ФК «Карпати» представляють вихованці клубної СДЮШОР (тренер – Віталій Шумський).

На попередньому етапі команди розбито на дві групи. У квартеті «А» разом з «Карпатами» змагаються «Гарай» (Жовква), «Іллічівець» (Маріуполь) та СДЮШОР (Миколаїв). Групу «Б» склали ФК «Львів», «Чорноморець» (Одеса), «Ніка» (Івано-Франуівськ) та гості з Молдови – «Зімбру» (Кишинів).

По завершенні матчів у групах, команди, що стануть першими в квартетах, зіграють у фіналі. Колективи, що будуть другими – зустрінуться в матчі за бронзові нагороди. За аналогічним принципом визначаться й учасники поєдинків за п’яте і сьоме місця.

Зазначимо, що кожна з команд упродовж трьох днів повинна зіграти по чотири матчі. Тому груповий етап, який включає у себе три ігрові тури, заплановано провести за два дні. Для цього в перший день команди групи «А» зіграють по два поєдинки, а наступного дня двічі вийдуть на поле колективи квартету «Б». Додамо, що усі матчі, включаючи стикові, проводяться у форматі два тайми по 30 хвилин.

«Карпати» в перший день зіграли два поєдинки. У зустрічі першого туру їхнім суперником були однолітки з миколаївської СДЮШОР. Перший тайм пройшов за помітної переваги «зелено-білих», які двічі довели свої атаки до взяття воріт суперника. Рахунок відкрив Максим Гірний, який отримавши передачу, на швидкості обіграв двох захисників, увійшов у карну зону і влучно пробив по цілі. Другий м’яч з пенальті провів Олег Білий.

У перерві Віталій Шумський провів низку замін, випустивши на поле резервістів. Це дозволило миколаївцям врятувати гру. Перший гол вони забили завдяки індивідуальній майстерності свого центрфорварда. А за п’ять хвилин до фінального свистка реалізували пенальті. Тож у підсумку нічия – 2:2.

Другим суперником «левів» була команда господарів турніру – жовківський «Гарай». Рахунок відкрили карпатівці – Максим Іванюк замкнув фланговий простріл, у дотик переправивши круглого в дальній кут. Господарі не забарилися з відповіддю, відправивши м’яча у ворота гостей після подачі зі штрафного. На перепочинок суперники пішли за паритету – 1:1.

Два голи глядачі побачили і в другій половині зустрічі. Але тепер забивали тільки «зелено-білі». Цікаво, що в обох випадках відзначилися центральні захисники «левів». Спочатку Віталій Славецький прямим ударом зі штрафного вивів свою команду вперед – 2:1. А згодом крапку в матчі поставив Степан Григоращук, який влучно пробив головою по воротах «Гарая» після подачі з кутового. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Карпат» з рахунком 3:1.

Аби вибороти путівку у фінал, нашим хлопцям необхідно в заключному матчі групового етапу обов’язково вигравати в «Іллічівця». Адже маріупольці у перший ігровий день виграли обидва свої матчі – 1:0 у «Гарая» та 2:0 у СДЮШОР – і перед очним побаченням з «левами», у яких наразі чотири очки, мають на два пункти більше.

Що ж до групи «Б», то тут в перший ігровий день відбулося лише два матчі. Спочатку ФК «Львів» з рахунком 3:0 обіграв «Зімбру» з Кишинева, а в другому поєдинку одеський «Чорноморець» мінімально – 1:0 – здолав опір івано-франківської «Ніки».

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua