Карпати дуже далекі від своєї мети - участі у Лізі Європи

03 квітня 12:30
Переглядів: 201
Безуб’як

Львів заслуговує на команду рівня єврокубків – з цим твердженням, мабуть, не посперечається ніхто. Очевидно, набридло перебування на задвірках українського футболу й керівникам "Карпат" – футбольного символу цього славного міста. Тож логічно, що взимку львів'яни здійснили невеличку внутрішню революцію. До команди нарешті прийшли нападники, до роботи приступив Олег Лужний (хоча й не зрозуміло, які функції виконує спеціаліст, але ж виконує), стареньку "Україну" змінили на сучасну "Арену Львів". Перед "Карпатами" з легкої руки керівництва чітко постало завдання – вийти на рівень зони єврокубків.

В новому образі львів'яни провели вже чотири поєдинки – цілком достатньо для того, аби підбити проміжні підсумки. І що ми маємо? Одна нічия і три поразки в 2016-му році – далеко не те, на що розраховували львів'яни. Звісно, варто робити поправку на рівень суперників. Три з чотирьох матчів "Карпати" провели проти визнаних авторитетів і лідерів українського футболу, але навряд чи цей факт може слугувати адекватним виправданням. Результат цих поєдинків – то похідне. Головне – якість футболу. "Карпати" не продемонстрували нічого, за що їх можна було б похвалити і що могло б згладити смуток від цифр на табло. Лише в одному таймі з восьми (перший проти "Динамо") гра команди Володимира Безуб'яка була не беззубою.

Перед очима – стратегічна помилка керівництва львівських "Карпат". Клуб, який в першому колі поточного чемпіонату ходив в аутсайдерах, дуже різко змінив пріоритети, оголосивши про високу мету. Оголосив не обережно (обережно – це так, як про єврокубки говорять у Полтаві та Олександрії), а за принципом "з місця в кар'єр". Відтак, у відповідності до цієї мети (точніше, до способу декларування мети) й питають з Володимира Безуб'яка. Кожен матч "Карпат" проектується на площину Ліги Європи – і від цього критика, а отже й тиск на команду, лише збільшується.

"Вони зараз декларують мету - єврокубки. І що? Ця команда не пройде і перших раундів. Для чого тоді виходити в Європу?", - Мирон Маркевич стисло і лаконічно висловив те, що на думці в більшості свідків гри львівських "Карпат". Та найкумедніше в цій ситуації інше: зважаючи на рівень футболу, всі балачки про "Карпати" в контексті Ліги Європи – переливання з пустого в порожнє. Адже повинне статися диво, аби з такою грою львів'яни обійшли в турнірній таблиці "Олександрію".

По суті, заміна Ігоря Йовічевіча на Володимира Безуб'яка нічого не змінила. Обгортка львівських "Карпат", як і раніше, яскрава, але наповнення – гірке. Симпатизує лише те, що новий тренер львів'ян, на відміну від попереднього, не відірваний від реальності. Володимир Безуб'як адекватно оцінює рівень "Карпат" і сміливо констатує, що нині львівська команда не заслуговує на симпатії вболівальників. Йовічевіч же постійно робив гарну міну при поганій грі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: