"Карпати" - "Динамо": Аншлаг і сенсанційна перемога. А чому б і ні?

12 квітня 07:09
Переглядів: 1977
карпати динамо

Якщо запропонувати вболівальникам пригадати найяскравіший матч "Карпат" проти київського "Динамо", то у відповідь почуємо декілька варіантів. Хтось пригадає перемогу 2000 року, коли "зелено-білі", першими в історії чемпіонатів України, завдали поразки киянам у 2 м'ячі. Більш молоде покоління - останню перемогу над "Динамо" в 2010 році. Згадають і сезон 1997/98 років, у якому "Карпати" двічі перемагали киян в чемпіонаті.

Попри поразки, але яскраву гру, можна згадати поєдинки у Львові 2000 (2:3), і 2003 років (3:4), перший матч на "Арені Львів" (0:1).

Але старше покоління звичайно пригадає матч очну зустріч 1971 року.

Саме в цьому сезоні львівські "Карпати" дебютували у вищій лізі тодішнього СРСР.

Ажіотаж, що виник у місті напередодні матчу, питання "зайвого квитка" - не передати словами. Стадіон "Дружба", що по офіційних даних вміщав 48 тисяч, подейкують приютив 27 червня більше 60 тисяч глядачів. Ще б пак... До Львова приїхали такі футбольні особистості як Пузач, Веремєєв, Хмельницький, Колотов. Соснихін, Рудаков та інші.

Кияни, до матчу у Львові, не знали гіркоти поразки в 11 стартових матчах сезону. Сподівалися поповнити очковий багаж кияни і в матчі з дебютантом...

Але початок матчу став справжнім "холодним душем" для іменитих "динамівців". Вже на 8 хвилині Янош Габовда скористався ювелірним пасом Левка Броварського, переграв в повітрі досвідчених Решка та Соснихіна і м'яч затріпотів у сітці Рудакова.

Не встигли "динамівці" отямитись, а трибуни відсвяткувати взяття воріт, як на табло замайоріло 2:0. Це Анатолій Рибак, що вийшов на заміну замість Івана Герега (отримав травму) на 6 хвилині, приклався з 25 метрів так до м'яча, що кіпер киян навіть не встиг звести руки догори.

Фінальний акорд першого тайму був також за крайнім захисником "Карпат". За хвилину до перерви. Потужний удар зі штрафного, перекладина, і м'яч вдарившись у голкіпера втретє затріпотів у сітці суперника. Такого не очікував ніхто.

До цього моменту рахунок був вже 2:1. Але забили гол у відповідь...карпатівці. На 33 хвилині автогол до свого пасиву вписав Сорока.

Фінальний свисток арбітра матчу Бочарова з Москви зафіксував історичну перемогу "зелено-білих" над киянами. В цьому сезоні "Динамо" здобуло свій 5-ий чемпіонський титул. Зі всіх команд в тодішньому сезоні лише "Карпатам" та "Шахтарю" вдавалося забити 3 гола у ворота киян.

Це була єдина перемога "Карпат" над "Динамо" в історії протистоянь за часів СРСР, яка назавжди закарбувалась в пам'яті вболівальників.

Чи можна повторити цей же сценарій в суботу? А чом би і ні ??? Цілком можливий аншлаг на "Україні". А якщо і не аншлаг, то несамовитою підтримкою вболівальників гравці "Карпат" будуть забезпечені. А коли ще повірять у свої сили ( а не психологічно будуть готові до поразки ще напередодні матчу), та продемонструють шалену віддачу - то будемо святкувати перемогу.

Символічно б було, якщо Севідов надасть шанс зіграти в матчі Юрі Габовді. Можливо форварду "Карпат" вдасться повторити маленьке "диво" свого дядька Яноша, і долучитись до перемоги.

До речі, тренером "Динамо" в 1971 році був також Олександр Севідов, щоправда, це лише однофамілець сьогоднішнього керманича "Карпат".

"Карпати" (Львів) - "Динамо" (Київ) 3:1 (3:1)

27 червня 1971. 19:30. Львів. Стадіон "Дружба". 24 градуса. 50000 глядачів (офіційні дані).

Арбітри: Ю.Бочаров, А.Євграфов, С.Архіпов (всі - Москва)

"Карпати": Вайда, Герег (Рибак, 6), Сорока, Данильчук, Шулятицький, Броварський, Грещак, Савка, Габовда, Кульчицький, Лихачов.

"Динамо" К: Рудаков, Доценко, Сосніхін, Матвієнко, Решко, Трошкін, Боговик, Пузач, Колотов, Веремєєв (Журавсбкий, 75), Хмельницький.

Голи: 1:0 Габовда (8), 2:0 Рибак (9), 2:1 Сорока (33, автогол), 3:1 Рибак (45)

Попередження: немає - Матвієнко (83, репліки в адресу бокового арбітра), Трошкін (83, репліки в адрес бокового арбітра).