"Карпати" - ФФУ: конфлікт продовжується

21 жовтня 09:19
Переглядів: 108
карпати

Як відомо, 9-го жовтня 2014 року за підсумками засідання Комітету етики і чесної гри ФФУ у Будинку футболу генеральному директору львівських «Карпат» Ігорю Дедишину було необхідно надати документальні докази застосування «подвійних стандартів» (з матеріалу інтерв’ю від 14 червня 2014 року) у роботі ФФУ по відношенню до львівського клубу. Такі докази члени комітету зажадали отримати у двотижневий термін, тобто до 20 жовтня 2014 року.

До цього питання ми повернемось пізніше, а спочатку вважаємо за необхідне поінформувати громадськість про власне хід засідання Комітету, чиї дії викликали безліч запитань.

Напередодні засідання Комітету генеральний директор ФК «Карпати» отримав листа із запрошенням взяти участь у розгляді справи щодо його висловлювань на адресу ФФУ. Очевидно, що нині актуальною є тема і висловлювання, які були нещодавно зроблені генеральним директором клубу в інтерв’ю програмі «ПроФутбол», де йшлося, зокрема, про корупцію в українському футболі. Як відомо, ці висловлювання отримали гучний резонанс у ЗМІ, а також активно коментувалися посадовими особами, що там згадуються. 

Саме тому, зважаючи на підвищену увагу суспільства до цієї теми, напередодні засідання Комітету ФК «Карпати» звернувся з офіційними листами до Президента Федерації Футболу України Конькова А.Д. та Голови Комітету Етики і Чесної гри Мариновського В.М. з наступними вимогами:

  • тимчасово (на період розслідування) відсторонити від виконання своїх обов’язків Першого віце-президента ФФУ п. Попова А.В. та голову комітету з атестації ФФУ п.Гатаулліна І.Ф.
  • провести засідання Комітету 09.10.2014, а також проводити усі наступні засідання у цій справі у відкритому режимі, в тому числі - за присутності представників засобів масової інформації.
  • створити для проведення всестороннього розслідування справи окремий комісійний орган за участі уповноважених представників ФФУ, клубів (ліг) з обов’язковим включенням до його складу представників засобів масової інформації та представників організованого руху вболівальників.
  • з метою встановлення об’єктивної та вичерпної істини у справі при отриманні пояснень та/або свідчень як від генерального директора ТзОВ «КПФ «Карпати», так і від усіх без винятку функціонерів ФФУ, використати детектор брехні.


Натомість, як виявилось вже безпосередньо у Будинку футболу, в порядку денному Комітету окреслене вище питання значилось лише... третім і, що найголовніше, формулювалось воно лише у вигляді розгляду заяв фігурантів. Щоправда, впродовж засідання кілька разів можна було помітити спроби з боку голови Комітету Володимира Мариновського довідатися – а яка ж доказова база знаходиться в розпорядженні ФК «Карпати» щодо останніх заяв його генерального директора? Що, своєю чергою, дало підстави чітко побачити: Комітету було неприховано цікаво «промацати» на цю тему «Карпати», хоч розгляд цієї справи ще навіть не призначено.

У той же час першим і основним питанням (?!) значилась справа щодо ситуації, яка склалася після висловів Ігоря Дедишина в інтерв’ю на офіційному сайті ФК «Карпати» від 14 червня 2014 року, в якому він звинуватив ФФУ у несвоєчасній компенсації клубу 75 тисяч швейцарських франків згідно з рішенням Спортивного арбітражного суду у Лозанні.

Та навіть по цій, витягнутій з нафталіну справі, висновок комітету вже був підготовлений заздалегідь і навіть роздрукований – Комітет вважає, що Ігор Дедишин цим висловлюванням виявив неповагу, порушив норми кодексу етики, тож матеріали справи мають бути передані у Контрольно-дисциплінарний комітет для застосування штрафу 25 тисяч грн. Щоправда, за підсумками обговорень Комітет завдяки конструктивній позиції його членів Володимира Трошкіна та Івана Гайворонського таки надав можливість Ігорю Дедишину у термін до 20-го жовтня надати пояснення, що він мав на увазі під «подвійними стандартами».
ФК «Карпати», на відміну від Комітету етики і чесної гри ФФУ, немає чого приховувати від громадськості, тому свої пояснення надаємо публічно. Отже, 

1. Шановні члени Комітету етики і чесної гри ФФУ, чому ви проігнорували справу щодо взаємних обвинувачень Голови Федерації Футболу України Конькова А.Д. та першого віце-президента ФФУ п. Попова А.В.? Чому за зверненням ФК «Карпати» чи просто за фактом появи вищевказаних заяв не проводилось засідання Комітету з етики і чесної гри ФФУ? Чому Комітет з етики і чесної гри ФФУ не дав будь-якої відповіді на наше звернення від 10 березня 2014 року?Чи не є це тими самими «подвійними стандартами»? 

З історії питання:
10 березня 2014 року керівництво ФК «Карпати» надсилало на адресу ФФУ клопотання провести засідання Комітету з етики і чесної гри ФФУ, на якому розглянути ряд заяв на адресу Президента ФФУ Конькова А.Д. від імені першого віце-президента ФФУ пана Попова А.Д. та віце-президента ФФУ пана Данілова В.Б., у яких, зокрема, містилися порівняння Президента ФФУ з лівійським диктатором Каддафі, твердження про його нездорову психіку, звинувачення у авторитарних позарегламентних методах управління діяльністю Федерації. Звернення ФК «Карпати» було поширене засобами масової інформації.

До сьогодні ми не отримали відповіді на своє звернення, у жодних засобах масової інформації не повідомлялось про проведення такого засідання. 


-

2. Шановні члени Комітету етики і чесної гри ФФУ, на яких підставах ви офіційно забороняли вболівальникам ФК «Карпати» використовувати на стадіонах під час футбольних матчів червоно-чорні прапори (офіційні кольори клубу)? Чому тоді нині використання червоно-чорних кольорів на усіх стадіонах України дозволено і жодних нарікань і тим паче штрафних санкцій на «порушників» ФФУ не накладає? Чи не є це тими самими «подвійними стандартами»?

З історії питання:
26 жовтня 2013 року, відбулась передматчева нарада за участю представників «Металіста» та «Карпат» (команд, які мали зустрітися у 14-му турі Прем’єр-ліги) та делегата матчу від ФФУ Віктора Безсмертного (м. Кіровоград). Представники ФК «Карпати», зокрема, були попереджені службою безпеки ФК «Металіст» про неприпустимість появи у гостьовому секторі стадіону червоно-чорних кольорів. Свою позицію представники харківського клубу аргументували тим, що на своє відповідне звернення до ФФУ отримали лист за підписом першого заступника голови Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ п.Чуваєва О. 


 будинок футболу
 
Якщо члени Комітету з етики та чесної гри не вважають проявом подвійних стандартів і вищенаведені факти, ФК «Карпати» продовжить свої пошуки. Тим паче, що далеко за прикладами ходити не потрібно...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: