"Карпати" і збірна України

11 жовтня 08:41
Переглядів: 2596
Федорчук

Стаття розміщена в рамках блогу : Про Футбол

В рамках блогу "Про футбол" редакція сайту та відомі спортивні журналісти висловлюватимуть свої думку про важливі події в українському футболі. 

Перша тема: "Карпати" і збірна України

 1. Півзахисника "Карпат" Валерія Федорчука викликали до збірної України. Як би Ви пояснити цей виклик, Федорчук вже готовий підсилити збірну, чи це аванс?
 2. Чому Федорчука не було зразу у списку викликаних до збірної, а його окремо викликали?
 3. Хто ще з гравців "Карпат" вже “стукає” у двері збірної України, або зробить це незабаром?
 4. Останнім часом гравців "Карпат" різних вікових категорій все більше викликаються до збірних України. Це свідчить про правильний курс футбольної школи "зелено-білих"?
 5. У Ігора Худоб'яка одним із мотивів покинути "Карпати" була можливість повернутись у збірну. Але як бачимо Ігор майже не грає, а зі Львова новий тренерський штаб збірної почав викликати гравців у збірну. Як вважаєте Худоб'як не помилився у своєму виборі? Можливо краще було б залишитись тут і «світитися» поблище до тренерського ока Фоменка?

Віктор Диченко - фотожурналіст

 1. Виклик Федорчука до лав збірної Украхни - це історична подія для самого Федорчука, а також для "Карпат". Але про підсилення збірної говорити зарано... Вийти на поле він зможе хіба що на заміну у матчі з Сан-Маріно при рахунку 0:5... 
 2. Тому, що були великі сумніви.
 3. Ніхто.
 4. Можливо, футбольні школи працюють добре але всі ці маленькі "зірочки" чомусь зникають.
 5. Питання про "Худіка" вважаю не зовсім коректним...

Віталій Шніцар - спортивний журналіст

 1. Навряд чи це аванс. Матчі відповідальні, а не товариські. Тому в штаб збірної просто так перед такими поєдинками не викликають. Федорчук чітко виражений руйнівник. Можливо Фоменко певним чином бачить його на полі в разі необхідності. Навіть у матчі з поляками Валерій може бути в числі заявлених і бути на заміні.
 2. Гадаю,що був спочатку попередній список гравців. Адже інформація про виклик Федорчука була значно швидше, ніж про це заявили офіційно з штабу клубу. Фоменко може розраховувати на "карпатівця" в найближчому матчі з лави запасних, або ж випустити на поле в заключному матчі з Сан-Маріно, якщо наші опорники будуть виснажені фізично і психологічно після матчу з Польщею.
 3. Найближча перспектива потрапити у збірну в Ільющенкова і Пластуна. Голодюк, якщо повернеться на свій рівень і буде надалі прогресувати.
 4. Львівський клуб завжди наповнював збірні різних вікових категорій своїми вихованцями. Карпатівська школа підготовки одна з найбільших та найкращих на просторах України. Інше питання, що не всі прогресивні молоді футболісти вибиваються на пристойний рівень і грають в командах вищого дивізіону. Тут існує цілий комплекс причин. А курс обраний клубом з ставкою на своїх вихованців цілком правильний.
 5. Ігор зробив свій вибір, який ми повинні поважати. Можливо це було хибне рішення. Наразі, пробитися в національну збірну Худоб'яку не світить. На мою думку, цілком можливе повернення екс-капітана до "Карпат" взимку. А там вже все залежитиме від самого гравця, тобто рівня гри, яку він буде демонструвати.

Борис Коців - спортивний журналіст

 1. Це однозначно аванс. Незважаючи на те, що Валерій сильно додав і став лідером Карпат, він ще не готовий конкурувати із Ротанем, Едмаром, Степаненком, Тимощуком і трамованим Гармашем. Але, якщо він продовжить прогресувати, то зможе скласти серйозну конуренцію. А зважаючи на нестабільність Степаненка і втрату кондицій у Тимощука Федорчуку до снаги витіснити їх із основного складу. Єдина проблема в тому, що всі його конкуренти мають досвід виступів на міжнародному рівні і продовжують його отримувати, а Федорчук продовжує грати у середняках чемпіонату України. Йому пора попробувати свої сили на більш високому рівні. Плюс постійні оренди не додають впевненості у завтрашньому дні.
 2. Його і немало там бути. Після того, як оприлюднили список, появилась інформація що Федорчук входить тільки до розширеного списку кандидатів з якими тренери збірної постійно тримають контакт через клуби. Але напевно у Карпатах щось не так зрозуміли і завчасно сказали що Валерія викликано до збірної. Враховуючи  скільки запитань винекло після того, як Федорчук не появився у списку викликаних, тренери збірної вирішили викликати його на ці два матчі, щоб не було перед важливими матчами тиску на збірну через такий інцидент. І звичайно ніхто не хотів, щоб виклик а потім не виклик до табору збірної погано вплинув на самого футболіста.
 3. Десь там на окраїнах списку завжди ходив Олег Голодюк і якщо він знову почне прогресувати то знову там ходитиме. За умови вдалої гри і прогресу у розширений список потрапить Ігор Пластун, який здатен скласти конкуренцію центральним захисникам збірної. Але тут знову повертаємося до нестачі досвіду виступів на міжнародному рівні. Це дуже важливо, особливо у матчах із рівними або сильнішими суперниками коли маленька індивідуальна помилка може вирішити долю матчу.
 4. Звичайно! Збірні це як дзеркало розвитку футбольної школи «Карпат». На осінні матчі збірних викликано 17 гравців «зелено-білих», а це третій результат серед українських клубів. Якщо львів’яни і дальше так рухатимуться, то скоро ми зможемо побачити у Львові самобутню команду складену в основному із власних вихованців.  
 5. Що зроблено то зроблено. Звичайно, якщо б Ігор залишився у Львові, на умовах клубу він би отримував більше ігрового часу. Але чи викладався б він на полі так, як два роки тому, не відомо. Тому така зміна обстановки може позитивно вплинути на гравця. Наразі немає перспектив, що його контракт викуплять. Тому якщо нічого не зміниться він повернеться в Карпати і забувши старі непорозуміння з керівництвом знову покаже чому він був капітаном команди і за які такі заслуги його викликали до збірної. При хорошій грі він отримає свій шанс у збірній.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: