"Карпати" (Коломия) - ФК "Турка" 3-3. То є дербі...

карпати коломия

Чемпіонату Івано-Франківської області з футболу 2014

18 тур 5 жовтня стадіон Юність 1500 глядачів

Карпати (Коломия) - ФК "Турка" (Коломийський р.-н.) 3-3 (3-0)

Арбітр: Луцький В. (Калуський р.-н) Асистенти: Карнаух Мирослав, Морозюк Богдан (Івано-Франківськ)

4 арбітр: Геник І. (Коломийський р.н)

Спостерігач арбтіражу: Сікора В.В. (Івано-Франківськ)

Голи: Федорович, 7; Гаврилюк, 24; Петранюк 45+1 - Дмитрук, 74; Жолоб, 77; Дяків, 90+2;

Попередження:  Климус, 54 - Мироняк, 70; Маковійчук, 86;

Вилучення: Луцик, 70 (К)

Склади команд:

"Карпати": Кисилиця, Луцик, Скибінський, Блонський (Данищук, 68), Москалик, Климус, Рябий, Федорович (Томчук, 90+3), Гаврилюк, Головінський, Петранюк (Андрусяк, 75)

Тренер: Василь Блясецький

"Турка": Мегдиник, Гнатюк, Цибульський (Дмитрук, 24), Прокоп, Максим'юк, Мироняк, Маковійчук, Іванців (Тимчук, 81), Блащук, Жолоб, Дяків

Тренер: Богдан Піддубрівний

За що ми любимо дербі? За те, що команди, які приймають в ньому участь, незалежно від того в якій формі вони знаходяться та які завдання вирішують, будуть битися до останнього. Саме такий матч цього осіннього дня очікував на вболівальників, які завітали в Коломию на стадіон Юність, щоб стати свідками "дербі Коломийщини" між господарями поля - футболістами "Карпат" та гостями з ФК "Турка". Поєдинок першого кола, який відбувся між цими командами на початку серпня, завдяки голу Блащука з пенальті виграла команда з Коломийського району. Цю поразку коломияни, які тоді тільки почали омолодження своєї команди, сприйняли дуже боляче і вкрай хотіли реабілітуватися перед власними вболівальниками.

І попервах у них це вдавалося. Хоча, щоб бути точним, треба відзначити, що все-таки першу нагоду забити змарнували гості. Це Блащук увійшов в карний майданчик із зони правого інсайда, але Кисилиця був на місці. "Карпати" немовби стрепенулися і практично в наступній атаці відкрили рахунок у матчі. Федорович, скориставшись передачою з флангу та вміло переграв Мегдиника. Коломияни й надалі продовжували "тероризувати" голкіпера гостей, але до пори до часу їм не вдавалося зібльшити рахунок. Так тривало до 21 хвилини, коли після навісної передачі воротар гостей в боротьбі з нападником коломиян кулаками вибив м'яч за-межі штрафного майдначика. При цьому обоє вони упали і почали апелювати до арбітра, що саме проти них порушили правила. В цей час Гаврилюк, який знаходився на лінії карного майданчика не досить впевнено, але влучно пробив по ворота в притирку зі штангою. Захисник Турки, який стояв на лінії воріт вибити м'яча так і не зумів. В результаті - гол і вболівальники Коломиї шаленіють ! ( Ех, знали би вони чим все закінчиться...)

До кінця першого тайму дві чудові нагоди змарнував мотор команди господарів Василь Рябий. Вінгер двічі опинявся на ударній позиції, але щоразу м'яч після його ударів летів будь-куди, лиш не у ворота. До честі гостей варто сказати, що вони теж мали чудову нагоду відзначитися, але і цього разу Кисилиця виявився вправнішим за Блащука. А закінився тайм голом Петранюка, який виграв другий поверх та ударом головою від штанги зробив рахунок розгромним. На цьому команди і розійшлися на перерву.

Але не можна сказати, що відразу після відпочинку гра кардинально змінилася. Господарі й надалі мали перевагу, намагалися комбінувати, а Михайло Рябий знову не використав вбивчий момент. Бурі нічого не передбачало. І тут на 70-й хвилині матчу стався епізод, який мабуть став ключовим у поєдинку. Мироняк на фланзі грубо зірав проти Луцика. Антон не стримався і зарядив опоненту з ліктя. Гравець ФК "Турка" впав, почалася штурханина, навіть вболівальникам "Карпат" довелося розбороняти футболістів. Арбітр матчу вирішив, що червоної картки в даному епізоді заслуговує лише гравець господарів...

Практично відразу після цього моменту, коли пристрасті дещо заспокоїлися гостям вдалося відквитати один м'яч. Це Дмирук вміло розібрався в штрафному майданчику і проткнув воротаря господарів. Але в цей час ніхто навіть подумати не міг, що це початок камбеку. Здавалося, що просто гол престижу. Та вже за кілька хвилин височенний Жолоб скористався неузгодженістю захисної ланки "Карпат", яка після вилучення Луцика не встигала перегруповуватися. 3-2 і інтрига відроджується... Як виявилося на стадіоні в Коломиї є надзвичайно багато вболівальників, які приїхали підтримати команду з району. Якщо в першому таймі їх не було чути, то тут вже вони стали гаряче підтримувати своїх улюбленців. В цей час було багато жорстких стиків і лікарю коломиян Миклі Настасяку доводилося працювати на обидві команди.

Хоча було помітно, що гості налаштовані рішуче і прагнуть зрівняти рахунок. Коломияни почали сідати надто глибоко, притискаючись до своїх воріт і розраховували на контратаки. Але ні Федорович, ні Андрусяк, які раз по раз опинялися на вістрі пдітримки партнерів не відчували. Вже у компенсований час коломиянам вдалася позиційна атака, яка двічі завершувалася небезпечниими ударами. Але спочатку гості вибили м'яч на кутовий, а потім надійно зіграв голкіпер. Саме після цього гравці ФК "Турка" зуміли швидко розіграти м'яч, доставити його до Ростислава Дяків, а той очевидно згадав, як свого часу виступав в УПЛ та забив третій гол своєї команди у цьому поєдинку. Радості гравців та болівальників Турки не було меж, так само, як і розпачу гоподарів. 3-3 і дербі коломийщини вдалося на славу !