"Карпати" можуть стати новим інвестором "Буковини"

19 травня 23:05
Переглядів: 308
Карпати

Протягом двох попередніх тижнів у Чернівцях відбувалися анонсовані раніше головним тренером ФСК "Буковина" Юрієм Гієм багатосторонні зустрічі з приводу обговорення ситуації, яка склалася з чернівецьким клубом навесні 2014 року, та пошуків виходу "Буковини" з фінансової кризи. Так звані "круглі столи" проводилися за участю представників Чернівецької ОДА, Чернівецької міської ради, керівництва клубу, футбольної громадськості міста й потенційним інвестором, який зміг би повернути "Буковині" належне йому місце в українському футболі.

Нагадаємо, гравці "Буковини" з початку року не отримують заробітну платню, а передсезонні навчально-тренувальні збори проходили в доволі важких умовах. До того ж, були розмови й про труднощі з коштами на виїздні матчі, які, щоправда, поки вирішуються. Однак на останню гостьову гру проти кіровоградської "Зірки" змогли вирушити лише 15 футболістів, серед яких не виявилося навіть головного тренера Юрія Гія.

Після зміни очільників області представниками крайової влади було проголошено готовність розглянути питання щодо збереження клубу і сприяти цьому всіма можливими методами.

Робочі зустрічі щодо майбутнього чернівецької команди, за словами прес-служби Чернівецької ОДА, ініціював радник голови Чернівецької Адміністрації Ю.Івашин. В її результаті було підписано протокол про наміри між Чернівецькою ОДА, спортивними активістами краю та потенційними спонсорами. Що саме було в протоколі і хто під ним підписався, буковинській громаді невідомо й донині (а зустрічі відбувалися, нагадаємо, 6 і 12 травня). Пан Івашин відповідати на питання категорично відмовився, оскільки, за його словами, консенсусу досягнуто не було і поки що розповідати нічого.

На післяматчевій прес-конференції (після домашньої перемоги "Буковини" над МФК "Миколаїв") наставник "жовто-чорних" Юрій Гій наголосив, що перемовини дійсно тривають, але все стане зрозумілим лише після 25 травня. Рішення сторін, м'яко кажучи, доволі небезпечне, адже до атестації команд Першої ліги на сезон 2014/15 залишатиметься всього кілька днів.

Проте з достовірних джерел, близьких до клубу, нам стало відомо, що "таємним" інвестором, готовим вкласти гроші у чернівецьку "Буковину", є керівництво львівських "Карпат", представники якого й відвідували вищезгадані "круглі столи". Неузгодженою залишилася сума інвестицій в "Буковину", а також численні питання виникли щодо стадіону, на якому грає команда, і щодо ще декількох спортивних споруд, на яких буковинці проводять тренування й товариські зустрічі. Окрім цього, мова йшла про відсоткові обов'язки сторін, про підтримку дитячо-юнацького футболу Буковини як матеріалу, на якому базуватиметься майбутнє чернівецького клубу.

Відомо й те, що "Буковина", скоріше за все, стане принципово іншою організацією - ТОВ, а діяльність клубу буде абсолютно прозорою, без незрозумілих "чорних схем", про які в обласній пресі йшлося вже неодноразово, і це є обов'язковою умовою, на яку погоджуються всі сторони обговорення.

Втім, остаточно все стане відомо лише наступного тижня, а поки що старший тренер знову шукає кошти на останній в цьому сезоні виїзд "Буковини" в Охтирку, де вона зіграє цього уїк-енду з місцевим "Нафтовиком-Укрнафтою". Адже над командою майорить можливість зняття зі змагань у випадку технічної поразки за відмову від гостьового матчу, тому щоу "Буковини" вже був один змушений невиїзд до Алчевська у першому колі чемпіонату.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: