"Карпати". Підсумки сезону: селекція

10 червня 23:33
Переглядів: 460
вукчевіч

Не потрібно бути великим експертом, щоб зрозуміти: взимку «Карпати» мали потребу в серйозному підсиленні, причому його вимагали абсолютно всі лінії команди. Враховуючи важку травму Ощипка, найбільш гостро, мабуть, стало питання з фланговими захисниками.

Вихід з ситуації, що склалася керівництво львівського клубу бачило в поверненні з оренди в «Кримтеплиці» Володимира Бідловського. Крім нього, «зелено-білі» підібрали ще й Сергія Гаращенкова, який став не потрібним російському «Амкару». Чесно кажучи, ще тоді (під час оголошення даних трансферів) виникали сумніви, чи можна назвати ці придбання підсиленням. Гаращенков мав за плечима менше десятка поєдинків у російській Прем'єр-лізі, в яких він в основному задовільнявся виходами на заміну. Мінімальний досвід гри на найвищому рівні був і у Бідловського. Більше того, в «Кримтеплиці» Володимира найчастіше використовували не в захисті, а в середній лінії. Вже походу весняної частини чемпіонату побоювання, що стосуються кваліфікації даних виконавців, підтвердилися. Бідловський взяв участь у чотирьох матчах (у всіх виходив у старті), а потім, після провального поєдинку проти донецького «Металурга», більше не з'являвся на полі. Гаращенков зіграв у п'яти іграх, у чотирьох з яких виходив на заміну на останніх хвилинах. У результаті в більшості матчів на флангах оборони «Карпат» діяли Ігор Озарків та Павло Ксьонз, які, на мою думку, більше користі команді могли б принести в середній лінії. Особливо це стосується другого. Відмічу, що більшість голів львів'яни пропустили саме після проходів / прострілів / подач суперників з флангів.

Йдемо далі. Підсилення вимагала та воротарська позиція. Легенда світового футболу Діно Дзофф якось обмовився: «Ідеальний воротар - не той, хто творить чудеса, а потім іноді ловить «метеликів». Мартін Богатінов якраз спеціаліст по другому і ніяк не є прикладом надійності та стабільності. Розраховувати на те, що безпомилково заграє молодий Мисак, було б нерозумно. Воротареві, щоб дозріти, треба набити шишки власними помилками. У Романа все ще попереду і, можливо, він виросте на відмінного голкіпера, але в ситуації, що склалася «Карпатам» потрібен був не він, а досвідчений і надійний страж воріт.

Відпустивши у «Томь» Касьяна, «Карпати» так і не подбали про придбання ще одного центрфорварда, який склав би конкуренцію Гладкому. Дуже багато чого команда втратила з відходом Лукаса. Керівництво «Карпат» в черговий раз продемонструвало своє невміння знаходити компроміс зі своїм ключовим гравцем. У підсумку, як і у випадку з Федецьким, Кузнєцовим і багатьма іншими, Лукас зі скандалом покинув Львів і відправився в оренду в «Динамо». Хто від цього виграв? Ніхто!

Замінити іспанця були покликані Марселіньо і найбільш зоряний зимовий новачок команди Симон Вукчевич. Бразилець хоч і регулярно виходив на поле, але багато користі «Карпатам» не приніс, а від зірковості другого залишилося тільки ім'я. Прийнявши участь у двох іграх чемпіонату, чорногорець відправився геть.

Зимова трансферна компанія була провалена «Карпатами». Іншої думки бути не може. Ось вам одна з причин незадовільного виступу команди у весняній частині чемпіонату. Схоже, вже і винуватець цього знайдений - відразу по закінченню сезону клуб покинув спортивний директор Михайло Гулордава.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: