"Карпати" та їх вихованці - міф чи реальність?

26 вересня 09:25
Переглядів: 853
карпати

У "Карпатах" постійно говорять про те що в команді повинні грати тільки молоді вихованці клубу, а гравців з поза системи "зелено-білих" будуть запрошувати тільки на проблемні позиції. Маленькими кроками але клуб рухається до своєї мети.

Проте, Олександр Севідов, екс-тренер "левів", у своїх останніх інтерв'ю постійно наголошує, що в основі команди не так і багато вихованців клубу та й молодих футболістів тільки кілька.

Ми вирішили після чверті пройденого чемпіонату проаналізувати хто з гравців "Карпат" найбільше часу проводить на полі і наскільки у Львові довіряють молоді.

У всіх семи матчах чемпіонату взяло участь 5 гравців. Це два захисники – Грегор Балажиц і Денис Мірошниченко і три півзахисники – Павло Ксьонз, Денис Кожанов і Олег Голодюк. Грегор, якого у Львів колись привіз теперішній головний тренер Ігор Йовічевіч, став справжнім лідером оборони команди і наразі є її найкращим бомбардиром (3 голи – всі головою). Денис постійне місце в основі завоював собі тільки в цьому сезоні, який розпочинав на місці лівого захисника. Він з кожним матчем додає і демонструє все впевненіший футбол і якщо й надалі так ставитиметься до роботи - то виросте у класного гравця. Проте, Мірошниченко є вихованцем криворізького "Кривбасу", а не "Карпат".

мірошниченко

Ксьонз, Кожанов і Голодюк за ці 7 турів чемпіонату разом з Балажицом стали ключовими фігурами в команді. Саме це тріо півзахисників "зелено-білих" веде гру команди і від них йде головна небезпека для суперників. Проте, жоден з них не є вихованцем "Карпат". Кожанов виховувався в системі "Іллічівця" і "Шахтаря", правда, найбільшого свого успіху він досягнув саме у Львові. Ксьонз виховувався у ФК "Миргород" і "Динамо". Голодюк теж починав займатись футболом на Рівненщині, а пізніше вчився у Львівському училищі фізичної культури. У "Карпати-2" він потрапив у 2006 році коли йому було 18 років.  

У 6 матчах чемпіонату взяли участь Олександр Ілющенков, Муртаз Даушвілі, Ярослав Мартинюк і Михайло Сергійчук. Ілющенков, який цього сезону став беззаперечним першим номерок команди, є вихованцем тернопільської "Ниви". Даушвілі – вихованець грузинського "Зестафоні". Мартинюк, який поступово починає відігравати все більшу роль в команді є вихованцем клубу. Михайло Сергійчук – вихованець рівненського футболу.

Ще п’ять гравців взяло участь у 5 матчах цього сезону. Ігор Худоб'як і Андрій Гітченко одні з найстарших в команді і є вихованцями франківського і київського футболу. Тарас Пучковський, - вихованець Львівського училища фізичної культури. Амбросій Чачуа, Володимир Костевич – вихованці клубу.

костевич

Чотири матчі зіграв Ігор Пластун – вихованець київської "Оболоні".

Михайло Кополовець, який є вихованцем ужгородського футболу, взяв участь у трьох поєдинках команди.  

Максим Марусич - вихованець полтавського футболу, який вже покинув команду, взяв участь у двох матчах "зелено-білих". Також відіграв два матчі молодий захисник Іван Лобай – вихованець клубу.

Один матч відіграв вихованець клубу Роман Мисак, який отримав ще один шанс проявити себе в Прем'єр-лізі. 16 хвилин на полі провів вихованець клубу Вадим Страшкевич.

Із гравці, які заявлені за першу команду жодного разу на полі ще не появлялись Артур Новотрясов - вихованець кримського футболу, Артур Карноза – вихованець дніпропетровського футболу, Андрій Маркович і Роман Підківка - вихованці клубу.  

 підківка

Як бачимо серед вихованців клубу постійне місце в основі має Володимир Костевич, який відновившись після травми впевнено "борознить" ліву бровку. Ярослав Мартинюк, Амбросій Чачуа частіше виходять на заміни або їх міняють протягом матчу. Інші вихованці клубу проводять вкрай мало часу на полі або взагалі не виходять. Можна правда говорити, що Голодюк, Худобяк, Кожанов, Кополовець вже давно є своїми у Львові, але вони не були виховані клубною системою і розпочали свої виступи за команду вже в дорослому футболі. Це ж стосується й вихованців Львівського училища фізичної культури. Вони ніби і місцеві вихованці, але все ж таки готувались за іншою системою, оскільки нова спільна програма навчань почала діяти тільки в останній рік.

Також слід наголосити, що середній вік гравців, які провели більше половини матчів – 24,5 роки. І говорити про тотальну довіру до молоді, як це часто наголошує керівництво "Карпат", наразі не приходиться. Тому, наразі, Олександр Севідов правий – немає різкого повороту в сторону повної довіри молоді і ставці на своїх вихованців, як говорилось при його звільненні. До того ж Костевич і Чачуа грають вже другий сезон і вважати їх новими іменами в основі команди не приходиться.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: