26-й тур. 22.04.2017, 14:00. «Україна», Львів. 150 глядачів.

Асистенти арбітра: Володимир Журибіда (Луцьк), Андрій Мотика (Тернопіль).
Четвертий арбітр – Олександр Шандор (Львів).

Спостерігач арбітражу – Вадим Шевченко (Київ).

«КАРПАТИ» U-21: Мисак, Виздрик, Сениця, Пас (Толочко, 65), Лебеденко, Стасишин, Завійський, Лебедь, Войтович (Бусько, 77), Саламаха (Заїкин, 85), Карпенко.
Запасні: Сілецький, Скотаренко, Гладкий, Ременюк.
Старший тренер – Олександр Чижевський.

«ОЛІМПІК» U-21: Степаненко, Пісковий (Надірадзе, 64), Єдинак, Счастливцев, Янков, Касяненко, Козлов, С. Шарай (Тищук, 90+9), В. Шарай (Глиняний, 73), Ткаченко (Пуди, 64), Біленький.
Старший тренер – Ігор Климовський.

Голи: Саламаха, 11 (пен.), Войтович, 40, Лебеденко, 61, Бусько, 85  – Єдинак, 66, Надірадзе, 73.

Попередження: Завійський, 48, Пас, 52, Стасишин, 56 – Янков, 74, Надірадзе, 83, Пуди, 84, Біленький, 90+1.

Молодіжні команди львівських «Карпат» і донецького «Олімпіка» до звітного матчу, вже третього очного протистояння у сезоні, підійшли сусідами по турнірній таблиці, займаючи третій і четвертий рядок відповідно. При цьому їх розділяла відстань у шість очок. Тепер, вже після фінального свистка, вона збільшилася до дев’яти, а це означає, що у підопічних Олександра Чижевського та Михайла Дячука-Ставицького шанси щонайменше на бронзові медалі за підсумками сезону різко збільшилися. А тепер про деталі звітного поєдинку.

Зважаючи на той факт, що гра була фактично ключовою за місце «під сонцем», команди розпочали доволі обережно – кожен ніби придивлявся до суперника, намагаючись зрозуміти, на що той сьогодні розраховує і на що здатен. Тим несподіванішим став епізод, що призвів до першого голу у ворота «олімпійців». Крайнього нападника «левів» Максима Саламаху на вході у штрафний майданчик негостинно зустріли оборонці гостей і арбітр зустрічі Віталій Романов з Дніпра без вагань вказав на 11-метрову позначку. Виконувати суддівський вирок взявся сам постраждалий і зробив це бездоганно – розвів голкіпера «Олімпіка» Богдана Степаненка та м’яч по різних кутах воріт.

Забивши швидкий гол, карпатівці продовжували контролювати гру, але на 30-й хвилині донеччани ледь не зрівняли рахунок. Секундна розконцентрація захисників «Карпат» призвела до того, що Станіслав Шарай отримав круглого в карній зоні і метрів з десяти розстрілював ворота Романа Мисака. Можливо, момент був навіть більш небезпечний, ніж пенальті, але голкіпер «зелено-білих» показав себе у всій красі – потягнув удар на корнер.

А за десять хвилин «леви» забили вдруге. Лівий вінгер Володимир Войтович отримав передачу, на швидкості обіграв двох опонентів, змістився до середини і обвідним ударом з правої майстерно скерував шкіряну сферу упритул із дальньою стійкою: 2:0 – абсолютно справедливий рахунок за підсумками того, що відбувалося на полі легендарного стадіону «Україна» в першій 45-хвилинці.

По перерві хід гри не змінився і на 61-й хвилині підопічні Олександра Чижевського та Михайла Дячука-Ставицького довели свою перевагу за забитими м’ячами до трьох голів. Цікаво, що третє взяття воріт «Олімпіка» організували два крайні захисники нашої команди. Правий, Назар Стасишин свій стрімкий прохід по флангу завершив силовим прострілом на дальню стійку, який ударом в дотик з меж карного майданчика замкнув лівий оборонець Орест Лебеденко.

3:0 і повна ігрова перевага господарів – здавалося гру зроблено. Однак, як засвідчив подальший розвиток подій, команда Ігоря Климовського не мала наміру достроково викидати білий прапор. «Олімпійці», пропустивши втретє, все одно продовжували боротися і дуже швидко, упродовж якихось 12-ти хвилин скоротили рахунок до мінімуму. Перший гол на 66-й хвилині відіграв центральний захисник Назар Єдинак, до речі уродженець Львова. Вигравши в черговий раз верхову боротьбу, він після подачі зі штрафного з лівого флангу головою скерував м’яча до сітки наших воріт. А за сім хвилин Лука Надірадзе, який уже по ходу другого тайму вийшов на заміну, замкнув на дальній стійці фланговий простріл з лівого крила атаки своєї команди.

Після того, як на табло загорілися цифри 3:2, гра стала доволі нервовою зі сторони обох команд. Господарі розуміли, що можна втратити перемогу, яка здавалося, уже в кишені. Гості у свою чергу відчули, що є шанс врятувати щонайменше нічию, а можливо й вдасться вирвати звитягу в ситуації, коли ніби вже нічого не світило.

І тут своє вагоме слово сказав керманич «левів» Олександр Чижевський. На 77-й хвилині він замінив лівого вінгера Володимира Войтовича, який на той момент вже добряче «наївся», на свіженького Андрія Буська. Останній є номінальним правим захисником, але при потребі може зіграти і на лівому фланзі. А головне, він любить та вміє підключатися до атаки. І ось це своє дуже важливе вміння він сьогодні проявив у найпотрібніший момент. На 85-й хвилині карпатівець з двома «двійками» на спині за рахунок швидкості та індивідуальної майстерності пройшов по флангу, увірвався в штрафний майданчик і невідпорно пробив по цілі – 4:2 на користь молодіжки «Карпат», яка в такий спосіб зробила серйозну заявку на медалі чемпіонату України серед команд U-21.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua