Ханти-Мансійськ 2013. Результати жіночого мас-старту

17 березня 12:18
Переглядів: 619
підгрушна

В останній жіночій гонці сезону чотири українки фінішували у двадцятці найсильніших, а Віта Семеренко взяла участь у квітковій церемонії мас-старту в Ханти-Мансійську!

Сьогоднішня гонка з масовим стартом частково нагадала вчорашній персьют, навіть головні героїні четвертого рубежу були ті ж. Початок її видалося обнадійливим для шанувальників української команди. Віта і Валя Семеренко провели дві відмінних стрільби лежачи і до екватора дистанції лідирували разом Марі Дорен-Абер, Кайса Макаряйнен і Габріелою Соукаловой.

До третього рубежу компанія з п'яти спортсменок підійшла синхронно, але вже тут відбувся наступний серйозний відбір. Віта Семеренко відстрілялася чудово, і не тільки з точки зору точності, але і по скорострільності, пішовши на 16 секунд раніше також йшла з нулями Соукаловой. Решта дівчат допустили по одному промаху і склали другу групу переслідувачку, до якої приєдналися росіянки Ольга Вілухіна і Катерина Глазиріна.

На четвертому колі Віта підпустила до себе чеську суперницю, і в абсолютної більшості глядачів склалося відчуття дежа-вю. Знову Віта на першій установці, Габріела - на другий. На цей раз обидві дівини були акуратніше, особливо це стосується нашої спортсменки. Але, на жаль, обійтися зовсім без штрафу Семеренко не вдалося. З одним колом штрафу Віта вийшла на дистанцію третьою, позаду Соукаловой і Дорен-Абер.

Навіть телевізійна трансляція зуміла передати, наскільки ж важко дався цей останній круг нашої біатлоністці. Навіть зібравши всі сили і волю в кулак, вона не змогла протистояти натиску швидконогої Кайса Макаряйнен і набравшої відмінну форму Ольги Вілухіної. На фініші Віта таки спробувала поборотися за позицію з росіянкою, але на фініші, все-таки, залишилась п'ятою. І все ж ми скажемо «Браво!» Віті! І весь сезон, і етап у Ханти-Мансійську зокрема вона провела на дуже високому рівні, ще раз утвердивши себе в групі найсильніших біатлоністок планети. До слова, в загальному заліку гонок з масовим стартом Віта посіла почесне третє місце.

Для Валі Семеренко друга половина гонки стала ще більш важкою, ніж для сестри. До промаху на третьому рубежі вона додала ще дві незакритих мішені в заключній стійці і фінішувала на ближніх підступах до десятці найсильніших. Зовсім поруч була і Юлія Джима, яка дебютний свій мас-старт закінчила з 15-м результатом. А ось хто традиційно показав всю свою бойовитість на останньому колі, так це Олена Підгрушна. Капітан команди навіть при всій величезній втоми від сезону і складності становища в гонці, все одно продовжувала відігравати позиції і після не дуже вдалого старту зуміла фінішувати 17-й.

Ну а Габріела Соукалова покидає Ханти-Мансійськ абсолютним тріумфатором: всі три проїдені тут гонки вона закінчила переможцем! Другий сьогодні стала Марі Дорен-Абер, третє місце на фініші завоювала Кайса Макаряйнен.

Три кращих спортсменки у загальному заліку заключний мас-старт провели невдало. Лише Андреа Хенкель зуміла увійти в десятку. Володарка Великого Кришталевого Глобуса Тура Бергер фінішувала 13-й і офіційно оформила завоювання ВСІХ Глобусів нинішнього сезону, включаючи естафетний і Кубок націй. Ну а Дарина Домрачева сьогодні показала лише 23-й результат.

Цікаво, що всі українки сьогодні виконали свої завдання з точки зору Кубка світу. Так, Олена Підгрушна закінчує сезон восьмою у загальному заліку, і це найвищий результат української збірної після відходу з команди Олени Зубрилової. Також лише в третій раз в історії нашого біатлону одразу дві українки входять в десятку найсильніших Кубка світу! Сьогодні Віта Семеренко впевнено скористалася невдачею Ольги Зайцевої, якій після падіння довелося прочищати приціл гвинтівки, і обійшла росіянку в загальному заліку, піднявшись на десяте місце! Також місце в двадцятці зберегла Валя Семеренко, а Юлія Джима успішним мас-стартом завоювала для себе 30-е місце в підсумковій табелі про ранги!

Браво, дівчата! І спасибі вам за приголомшливий сезон!

1. Габріела Соукалова (0 +0 +0 +0) 38:22.4
2. Марі Дорен Абер (0 +0 +1 +0) +11.2
3. Кайса Макаряйнен (0 +0 +1 +1) +22.9
...
5. Віта Семеренко (0 +0 +0 +1) +27.5
11. Валя Семеренко (0 +0 +1 +2) +1:48.1
15. Юлія Джима (0 +1 +1 +0) +2:01.8
17. Олена Підгрушна (1 +1 +1 +0) +2:22.9

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: