Херсонці з харків’янами дивувалися результатам тернопільських важкоатлетів

27 липня 15:58
Переглядів: 247
важка атлетика

Не втримався знову, аби не пожартувати з тренером Скалатської ДЮСШ «Колос» Віктором Симівим. Позавчора під вечір, коли той повідомив телефоном про надзвичайно успішний виступ своїх із дружиною Вікторією Шаймордановою підопічних у Скадовську на Херсонщині, де з вівторка по суботу проходить чемпіонат України з важкої атлетики серед молоді до 23-х років, знав лише, які місця дівчата посіли.

А ось які кілограми підняли, яке місце посіли командою — попросив дізнатися у Вікторії. Бо ж ледь не спочатку року разом із Софією Зенченко та Іриною Барановською на навчально-тренувальних зборах збірної України в Харкові. А на змагання з іншими атлетками їздити випадає якраз Вікторії.

Остання, звісно, відразу здогадалася, який харківський знайомий передавав привіт. Учора з десятої ранку Вікторія Шайморданова стежила за боротьбою у чоловічих вагових категоріях. Однак знайшла час і про успіхи тернопільських дівчат у стартовий день чемпіонату детальніше розповісти:

— У ваговій категорії до 69 кілограмів чемпіонський титул упевнено виборола майстер спорту міжнародного класу Марія Хлян. А перед тим відзначилися дві уродженки Озерної на Зборівщині, яких у Тернопільській ОДЮСШ «Колос» знайшов для важкої атлетики світлої пам’яті Богдан Дідинець, а вже до мене в обласну школу вищої спортивної майстерності передав Віталій Шаган. Срібною призеркою серед атлеток, чия вага не перевищує 58 кілограмів, стала студентка Тернопільського національного економічного університету Олена Салабай. А її подруга як у житті, так і по навчанню Іванна Павлик фінішувала четвертою в наступній ваговій категорії.

— Із протоколів стає зрозуміло, що обидві показали результати, які відповідають рівню майстра спорту. В Іванки вже це звання є. А Олену можна привітати з виконанням нормативу?

— Ви ж чудово знаєте, що Олена впоралася з ним як торік на тернопільському чемпіонаті України серед кадетів, де виступала поза конкурсом, так і в лютому цього року під час всеукраїнських змагань. Інша річ, що в чиновницьких міністерських кабінетах десь загубилося посвідчення про присвоєння звання. Тож і досі в протоколах значиться як кандидат у майстри. Якби лише цим доводилося перейматися…

— Чим же іще?

— Пане Богдане, про це теж не можете не здогадуватися. Просто-таки незадовільним забезпеченням наших спортсменів і тренерів. Уже вкотре взяла свою зарплату, чоловікову — і лише завдяки цьому поїхали на змагання. Нехай би як важко не було в державі, але хоча би мінімально про потреби атлетів необхідно дбати. Вони ж трудяться в поті чола, намагаються щоразу на повну викластися. А у відповідь — тільки обіцянки, що, можливо, з часом повернуть гроші, витрачені на поїздку на змагання. Не кажу вже про кошти, необхідні для проведення навчально-тренувальних зборів чи для придбання відновлювальних засобів.

— Після таких слів уже, мабуть, утримаюся від ще одного запитання.

— Та чому ж…

— Показаний Марією Хлян результат теж далекий від її кращих.

— А викладатися на повну не було жодної потреби. Свою перевагу над конкурентками довела впевнено. Далі ж і розпочнеться виснажлива праця на навчально-тренувальних зборах, кінцевою метою якої буде успішний виступ на жовтневому чемпіонаті світу в Казахстані, де розігруватимуться ліцензії на Олімпійські ігри 2016 року.

Та про світовий форум, переконана, ще рано загадувати. Потішмося для початку тим, що завдяки двом медалям, зарахованим за результатами виступів на міжнародних змаганнях очкам, принесених Софією Зенченко та Іриною Барановською, заліковим балам вихованки Романа Бутрина Любомири Гнатюк (шосте місце) і нашої підопічної Ірини Копитко (сьоме) жіноча збірна Тернопільщини стала переможцем у командному заліку. Після оголошення підсумків колеги зі спеціалізованих Херсонської і Харківської спортивних шкіл, які фінішували на другому-третьому місцях, видавалися відверто здивованими.

Я ж, у свою чергу, прошу подякувати за допомогу в підготовці спортсменів управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, обласному ФСТ «Колос», обласній ШВСМ, Скалатській ДЮСШ «Колос», голові Підволочиської районної федерації, директору фірми «Скалатський Агро-млин» Богданові Олійнику. Якими б не були важкими часи, але разом робимо спільну справу. І, як бачите, досягаємо успіхів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: