Хоч зима закінчилася, але життя зимового спорту триває

01 червня 21:36
Переглядів: 215
зимова олімпіада

Зимові види спорту в Україні переважно розвиваються на заході, в карпатському  регіоні. Загалом добре чи погано — це вже інше питання, проте в 60-80 роках все виглядало, здається, значно краще. Нині, як правило, потрапляємо в залежність від фінансування — радше від його відсутності. Звідси — й відповідні результати. Хоча й за такого становища вони інколи тішать і додають певного оптимізму. Про підсумки минулого сезону нині ведемо розмову з провідним тренером Міністерства молоді та спорту в Івано-Франківській області Іваном Андрусишиним. І розпочнемо її з кліматичних умов.

- З цієї точки зору сезон був нелегким, — каже І. Андрусишин. — Всі змагання як обласного, так і всеукраїнського масштабу доводилося проводити в складних умовах, переносити їх на інші терміни і змінювати місця проведення. Незважаючи на такі негаразди, причому ще й фінансові, збірні команди області із зимових видів спорту взяли участь майже у всіх всеукраїнських стартах. Крім змагань з акробатичного фристайлу — через брак необхідної кількості снігу. Це про НСБ «Заросляк», де є єдиний в Україні відповідний трамплін. Власне, були б снігові гармати, не було б проблемѕ

- Снігові гармати колись у нас будуть?

— Питання про їх придбання порушують уже кілька роківѕ

- Через ці обставини, де нині центр зимового спорту в області?

— У туристично-спортивному комплексі «Буковель». Тут провели першості області з гірськолижного спорту та сноубордингу, чемпіонати та етапи Кубка України з гірськолижного спорту, сноубордингу, фристайлу (могул), лижного двоборства, навчально-тренувальні збори команди України з фристайлу.

- А як на загальнодержавному рівні виглядали наші спортсмени?

— Непогано. Незалежно від непередбачених ситуацій.

- У такому разі окремо поговорімо про різні види спорту.

— Почнімо зі стрибків на лижах з трампліна. Чемпіонами України в різних вікових групах стали вихованці Ворохтянської та Верховинської ДЮСШ Віталій Калініченко (К-90), Євген Марусяк (К-75) і Антон Корчук. Віталій Калініченко також був другим на К-75 і другим у лижному двоборстві. Командно серед юніорів наша область завоювала перше місце.

Якщо надалі не брати до уваги вікові категорії, то в гірськолижному спорті косівчанка мсмк Богдана Мацьоцька стала дворазовою чемпіонкою України в слаломі та слаломі-гіганті. У цих двох видах дві золоті медалі здобула і представниця ДЮСШ «Буковель» ірина Мосорук. Є нагороди і ще в кількох вихованців «Буковеля»: в Романа Раєнди — «срібло» і «бронза», Артема Філяка — «срібло», в Андрія Марійчина — «бронза». З десяти областей команда з Прикарпаття посіла друге місце, а ДЮСШ «Буковель» — перше серед 20 спортивних шкіл.

«Буковель» фігурує і в сноубордингу в паралельному слаломі й слаломі-гіганті: Михайло Харук став дворазовим чемпіоном, Віта Боднарук — одноразовою, а срібними призерами були Василь Кашилюк і Лерон Бакіров. і на закінчення — про фристайл (могул). Найвищих нагород в Україні удостоїлися Тетяна Петрова із СК «Буковель» і Назарій Угринюк з Косівської ДЮСШ «Гірське орлятко». «Срібло» опинилося в Сергія Чмеля.

Здобуті медалі — це насамперед заслуга тренерів А. Карпенка, В. Прокоп’юка, О. Мацьоцького,  М. Ренжина, А. Піллероа, С. Скубенича, С. Чмеля, Я. Якимишина,  О. Пічугіна, Ю. Фокшея. Вони залучають до зимового спорту обдаровану молодь, яка, як бачите, вже показує високі результати, а в найближчі роки багато хто з молодих зможе поповнити ряди збірних команд України, виступаючи на міжнародній арені. і головну роль відіграватиме саме ДЮСШ «Буковель», де діють чотири відділення: гірськолижний спорт, сноубординг (слоустайл), фристайл (могул), лижні перегони.

- А чого наші спортсмени досягли на «зимовому» міжнародному рівні?

— Там ми теж не пасли задніх. Надія Діденко була другою на етапі Кубка Європи з фристайлу у Фінляндії, а Надія Мохнацька — другою на етапі Кубка Європи в італії. У гірськолижному спорті Богдана Мацьоцька, виступаючи на FIS-стартах в Чилі та Австрії, — друга в слаломі, а Євген Марусяк став переможцем у стрибках на лижах з трампліна на Кубку світу серед юнаків у Казахстані.

- Останні XXII зимові Олімпійські ігри ми якось оминули, хоча вони були змаганнями чотириріччя...

— Можливо, й свідомо, бо на них ми боролися невдало. Зрештою, наказом Міністерства молоді та спорту було затверджено шістьох спортсменів від нашої області, а поїхало в Сочі лише троє. На етапах кубків світу не здобули своїх ліцензій лижні стрибуни ворохтянець Володимир Вередюк і верховинець Андрій Калінчук, а також двоєборець ворохтянець Віталій Калініченко. А з трьох наших представників на Олімпіаді серед фристайлістів Надія Діденко травмувалася і не виступила, Надія Мохнацька була  17-ю, а гірськолижниця Богдана Мацьоцька в супергіганті — 27-ю.

- Це, мабуть, те, чого вам не вдалося із запланованого на минулий сезон зробити. А крім цього, ще що?

— Спільно з інвесторами збиралися частково відремонтувати трампліни та суддівську вишку на трамплінах у Ворохті. Зате у Ворохті поліпшили умови проживання та харчування в НСК «Авангард».

- А що в планах на наступний зимовий сезон?

— Наразі для їх здійснення виникнуть певні труднощі, зокрема, фінансові та технічні. Зрозуміло, знову ж таки постараємося «розібратися» з ремонтом трамплінів і суддівської вишки. Крім того, для поливання штучного покриття трамплінів намагатимемося підвести воду і належно впорядкувати територію спортивної бази. До Дня незалежності України у Ворохті думаємо провести і традиційні міжнародні змагання зі стрибків на лижах з трампліна «Кубок Карпат», а на СТК «Буковель» — один із етапів Кубка Європи або світу з акробатичного фристайлу.

- І на завершення розмови, пане Іване, — про майбутнє.

— Воно великою мірою пов’язане зі спортивними школами, їхнім поповненням. Кількість дітей, охочих займатися зимовими видами спорту, постійно збільшується. Наприклад, з відкриттям Буковельської ДЮСШ, порівняно з 2013 роком, нинішнього більше учнів займаються гірськолижним спортом, фристайлом, стрибками на лижах з трампліна, лижним двоборством, лижними перегонами. Хочеться вірити, що колись таки в нашій області будуть і спортивні бази європейського взірця і, відповідно, — спортсмени світового класу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: