"Хочеться аби молодь більше займалася спортом", – Василь Біленко

27 лютого 16:29
Переглядів: 195
Василь Біленко

28-річний легкоатлет з Івано-Франківська, неодноразовий чемпіон Європи і світу з легкої атлетики за програмою параолімпійських ігор розповів хто привів його в спорт, скільки він виграв медалей та як його підтримували у різних країнах.

На разі Василь Біленко готується до чергового виступу на чемпіонаті Європи у Чехії.

– Як і коли ви зрозуміли що легкою атлетикою потрібно займатися?

Легкою атлетикою почав займатися з 2009 року. Привів у цей вид спорту мене покійний тренер Антонець Володимир Дмитрович, за що я йому вдячний. Зараз тренує його жінка і син.

– Чому саме легка атлетика?

Я колись любив футбол, і зараз також люблю футбол але одного разу тренер сказав, щоб я лише спробував себе у легкій атлетиці.

– На які змагання Ви їздили?

Починаючи з 2010 року, у мене виступ на якомусь чемпіонаті – це призове місце. От, наприклад, 2010 рік чемпіонат Європи у Хорватії здобув срібну медаль, 2011 рік в Італії –срібна медаль, 2012 рік у Швеції — 3 золотих медалі, 2013 рік чемпіонат Європи у Туреччині там здобув 1 золоту, 1 срібну медаль. Того ж року але вже на чемпіонаті світу в Чехії здобув 1 срібну й 1 бронзову нагороду, потім у 2014 році на чемпіонаті Європи — срібло і бронзу.

– Тобто кожного року привозили нагороди?

Ні, наприклад, у 2015 році проводився чемпіонат Європи у Росії але ми не поїхали через політичну ситуацію, цим самим показали, що є українцями. Але потім в Італії 2016 році знову взяв 2 срібла, а на чемпіонаті Європи у Туреччині 2 золота, і в Еквадорі здобув 2 срібні. Прикро, що я травмувався і пролетів повз параолімпійські ігри. Вдячний своєму тренеру Антонцю Володимиру Володимировичу за те, що він робить для моїх перемог.

– Звичайно, Ваші досягнення вражають. Але скажіть, яка була атмосфера у вашому таборі на змаганнях?

Наша команда є дружньою, коли спортсмен має через декілька годин свій старт, він прийде і підтримає тебе. Або інший приклад: маємо новачків, їм дуже важко, знаю із свого досвіду, як то в перший раз, тому стараюся підтримувати їх. Ось атмосфера дружня.

– Чи є психологічний тиск на змаганнях?

Звичайно що є, от я маю стартувати, а повідомляють, що старт відкладають на годину. Одною із головних проблем, які завадили взяти золото — це була смерть тренера.

– Як проходить підготовка до змагань?

У мене є особистий тренер, він розплановує мої тренування на цілий рік. Тренуюсь я цілий тиждень по два рази на день, крім неділі.

– Важко?

Так, важко. По-перше, у Франківську немає де готуватися, тому, коли ти проводиш тренування, у манежі велика кількість людей і трохи не зручно.

– Тренуєтесь і проводите збори лише у Франківську?

Була непогана база у Криму, але зараз немає змоги там проводити збір.

– Хто Вас підтримував тут?

Батьки, друзі, знайомі, тренери. В Італії, коли проводились змагання, нас прийшли підтримати українці. Навіть в інших країнах, якщо люди знають, де проводяться змагання, також приходять. Нам приємно, що є така підтримка.

– Чи не заважає професійна діяльність в особистому житті ?

Ні, у мене дівчина спортсменка, ми дуже мало бачимося, але розумієм один одного.

– Що говорять спортсмени з інших країн про ситуацію в Україні?

У мене знайомий з Росії запитував, як справи чи я далеко від бойових дій, є такі росіяни, що називають «бандерівцями».

– На кінець, що можете побажати людям?

Коли я приходжу в спортзал, то бачу, що мало дітей займається спортом. Мені казали: «Що тобі неможна займатися, проблеми з серцем…» зробили майже повного інваліда але я займався. Тому хочеться аби діти займалися спортом, бо це наше майбутнє, ось приклад, що олімпійці погано виступають, а параолімпійці «штампують».

На даний момент у Василя Біленка головна мета – це чемпіонат світу у Лондоні, на який він дуже хоче потрапити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: