Хоптян залишив бомбу сповільненої дії

09 березня 16:20
Переглядів: 1072
Хоптяна

Піар-проект екс-голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна – тернопільська «Нива» – може стати головним болем для нової влади.

Вболівальники команди переконані, що «Нива» має жити. На це ж розраховують тренер та керівництво команди, підтримки вони чекають від обласної влади. При цьому наразі усі забули про почесного президента клубу Валентина Хоптяна.

Саме він наобіцяв золоті гори, зарядив оптимізмом тисячі болільників, після чого банально зник. До цього він запевняв, що борги погасять, що є вже домовленості з меценатами, і що «Нива» гратиме в півфіналі.

«Борги будуть погашені, команда буде фінансуватися», – стверджував почесний президент клубу у лютому в одному з останніх інтерв’ю, присвячений проблемам клубу.

Змалювавши красиву мильну бульбашку, Хоптян умив руки, залишивши приємникам дилему, як рятувати «Ниву». А власне чи є що рятувати? За час керування Валентина Хоптяна ним для клубу не було створено технічно-тренувальної бази. Ставка в команді була зроблена в головному на «варягів», які, природно, із появою труднощів, роз’їхалися. У клубу, який виступає в першій лізі, навіть немає власного транспорту. З пафосом подарований Хоптяном автобус на 35-річчі клубу, як з’ясувалося, просто орендувався. Подейкують, зараз водій бідкається, як поздирати усі наліпки з логотопим «Ниви», щоб надавати послуги з перевезення нормальним автобусом.

Відкритим залишається питання, на що пішли мільйони Дмитра Фірташа? Після того, як «побили горшки» Хоптян та нинішній власник клубу Автанділ Мдінарадзе, прозвучали звинувачення в розкраданні коштів. Мдінарадзе ці звинувачення Хоптяна відкинув, назвавши їх брєднями. Поза тим, борги залишилися. Це власне чи не єдине, що на сьогодні залишилось від «Ниви» –частина невмотивованих дезорієнтованих футболістів, тренер та… мільйонні борги!!!

А ще – відсутність матеріально-технічної бази, прозорої бухгалтерії та ясності з угодами футболістів, які уже пішли в інші команди. Відповідальним за цей «залишок» є власне Валентин Хоптян – людина, яка емоційно переконувала жителів області, на скільки їй дорога тернопільська команда, яка наобіцяла зберегти клуб. Саме цю людину вболівальники і громадськість мали б зараз заставити виконати свої обіцянки. Адже його спроба підняти свій авторитет завдяки бренду «Ниви» завершилося розвалом команди, залишився фактично лише бренд.

В час фінансової скрути ні для кого не є секретом, що бюджет області буде вкрай обмеженим. Відіб’ється економічна криза і на місцевих бізнесменах. Чи вдасться за таких умов врятувати «Ниву»? Чи ризикне нова місцева влада кинути мільйони на те, щоб рятувати бренд? І власне де зуміє взяти ці мільйони, а потрібно їх аж 8 (саме стільки, за словами Мдінарадзе, складає річний бюджет клубу)? При тому, що є вже муніципальний ФК «Тернопіль», який при істотно скромнішому фінансуванні (зарплати тренера і футболістів менші від «нивівських» колег в рази!) демонструє хороші результати в Другій лізі і має всі шанси потрапити в Першу.

Якщо виходити суто з логіки і здорового глузду, то потенційна відповідь на поставлені питання навряд чи порадує вболівальників «Ниви». Водночас керівництву області рано чи пізно доведеться її давати. Або ж таки сповна спитати з Хоптяна: за крадіжки коштів, за розвал команди і за її майбутнє…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: