Хрусталь: "Зараз потрапити в фанатське середовище стало набагато простіше"

08 вересня 23:11
Переглядів: 1330
Фанати

Нещодавній візит «Карпат» до Севастополя асоціювався з декількома ювілеями, зокрема 100-им виїздом одного з найактивніших фанів «зелено-білих» - Хрусталя. Скільки часу знадобилося для досягнення такої позначки, та про різні аспекти фанатського життя ми поговорили з автором ювілейного виїзду .

- Олеже! В Севастополі ти відсвяткував свій 100-ий виїзд. А чи пригадуєш свій перший виїзд, можливо 50-ий?

- Перший виїзд добре пам’ятаю. Це був матч київського «Динамо» з «Карпатами» в сезоні 2003-2004 років. Тоді ще встиг катнути один виїзд в Запоріжжя у вищій лізі. А ось з 50-им важче так зразу пригадати. Звичайно святкували таку подію, але коли і з якою командою грали тоді «Карпати», так зразу і не пригадаю. Хіба що доведеться заглянути до своїх домашніх записів. То ж для досягнення 100-виїздів потрібно було трохи більше 10 років.

- А коли вперше попав на стадіон і почав вболівати за «Карпати»?

- Вперше відвідав стадіон «Україна» на матчі національних збірних України та Вірменії. Коли наші хлопці перемогли 4:3. Після цього і почалось. Багато старших знайомих цікавились футболом і вболівали за «Карпати». Почав з ними відвідувати матчі «зелено-білих». Перший матч «Карпат» був з «Металургом» з Маріуполя. Ми поступилися 0:2. Якось так співпало, що перші матчі «Карпат», які я відвідував, наша команда програвала. Але це звичайно ніякого негативного впливу щодо захоплення футболом і командою – не мало. Спочатку вболівав у звичайних секторах, а потім з другом придбали «рози» і долучились до фан-сектору, який в той час налічував близько 50-ти людей. З того часу і розпочалось активне вболівання, а згодом і відлік виїздів.

- Хтось в фанатському середовищі «Карпат» володіє таким здобутком виїздів за команду?

- По моїх даних ні. Після 20-ого виїзду почав цікавитись в хлопців, хто скільки відкатав. Хотілось перевершити показники старших фанатів таких як Пластілін та інші. По моїх даних другим йде Тьома, представник старшого покоління фанатів, у якого 91 виїзд. Є ще звичайно Міша Ангел, але там важко підрахувати виїзда саме за «Карпати», адже в нього безліч ще виїздів і за збірну і за команди-друзів.

- А який найдальній виїзд був в твоїй історії?

- Мабуть, що в Грузію, на матч з «Зестафоні». Це один з найкращих виїздів. До переліку відніс би і Грецію, цей же Севастополь.

- Найприємніше катати на принципові матчі чи в гості до друзів?

- Приємніше звичайно їхати до друзів, коли знаєш, що тебе там з радістю зустрінуть, можна весело і цікаво в хорошій компанії провести час. Неоднарозово такі виїзда затягуються на декілька днів.

- На скільки часу найдовше доводилось зависати на виїзді?

- Коли катав «двійника». Спочатку з фанатами київського «Динамо» поїхав в Москву на матч з «Спартаком», а потім повернувшись до Києва вирушив до Кривого Рогу (де також багато друзів) на матч «Карпат». Після матчу залишився в Кривому Розі на декілька днів. То ж в сукупності у Львові не був два тижні.

- А що можеш порадити людям, які планують чи тільки розпочали катати виїзда? Можливо є якісь не писані правила?

- Та найголовніше це бажання і любов до клубу. Їхати потрібно з компанією. Це і веселіше, і завжди підмога в разі чого. При необхідності і грошима можуть допомогти і порадою. Тим паче фанатське середовище зараз досить розвинуте. Колись це була закрита субкультура. А сьогодні кожен з молодих фанатів може звернутись до старших людей з досвідом, за плечима яких вже достатньо виїздів, і отримати пораду з буд-яких питань(як вписатися, як проїхати автостопом, де дешевші квитки та інше). Зараз з цим проблем немає - потрапити в фанатське середовище не викликає труднощів. Головне бажання. Досить багато людей зараз підтримують команду на виїзді, всі хлопці дружелюбні. Молоді люди бачуть, що фанатіння – це досить цікаво.

- Скільки в твому активі «золотих сезонів»?

- Два, один з яких я відкатав в минулому сезоні.

- Якісь цікаві історії можеш розказати з виїздів?

- Та кожен виїзд- це окрема історія, пригода, згадка. Важко щось виокремити чи ось так зразу пригадати. З таких позитивних речей , що досі закарбувалась в пам’яті, пригадується виїзд до Греції у Салоніки. Ми були компанією, але погубились в місті. Нагодити зідзвонитись не було. А на наступний день, в 20 кілометрах від Салонік, на узбережжі, де безліч різних комплексів та готелей, зустрілись волею долі в одному з готелей. Чомусь так сталося, що і ми і вони звернули увагу на той самий готель, а не на інші. Такі зустрічі в іншій країні викликають масу позитивних емоцій.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: