Христина Стуй: відмінниця, спортсменка, красуня

14 вересня 13:05
Переглядів: 1258
стуй

Шлях до спортивних висот для Христини Стуй розпочався на розбитих доріжках тисменицького стадіону. Там моторна дівчина захищала честь рідної угринівської школи.

Результат дівчини, котра вперше вийшла у легкоатлетичний сектор, одразу «потяг» на спортивний розряд. Вражені судді-тренери запропонували Христі пробігти ще й 200 метрів, після чого переконалися: перед ними справжній талант.

Стуй

Розвивати дані дівчинки взялася Марія Василюк. Однак поєднувати навчання у школі - Христина була відмінницею – з тренуваннями в обласному центрі було важко. За порадою тренера Стуй вступила до Львівського училища фізкультури. Згодом спортсменка повернулася до Івано-Франківська. Здобувала вищу освіту у технічному університеті і тренувалася під орудою заслуженого тренера України Дмитра Яремчука.

В 2008 році Христина Стуй вперше занурилася в атмосферу Олімпійських ігор. Проте при виборі складу естафетної четвірки у бігу 4х100 метрів тренери надавали перевагу іншим спортсменкам. Христина провела всі Ігри у запасі.

Стуй

Два роки по тому, розуміючи, що в Івано-Франківську немає умов для підвищення спортивних результатів, Христина спакувала валізи і перебралася у Київ. Там її наставником став Сергій Басенко.

В 2011-му українки несподівано зійшли на п’єдестал світового форуму в естафеті 4х100 метрів, що проходив у Південній Кореї. Стуй бігла на останньому етапі. Оскільки команди фінішували щільною групою, наша землячка не відразу зрозуміла, що принесла Україні «бронзову» медаль. Свій успіх «жовто-сині» повторили на Олімпіаді у Лондоні у 2012-му. А от на чемпіонат світу 2013 року, що проходив у Москві, Христину не взяли. Ця обставина певною мірою також підштовхнула спортсменку до своєрідної зміни амплуа.

Стуй

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: