Хто випив «Оболонь»?

13 листопада 17:21
Переглядів: 897
ФК Оболонь

З футбольної мапи України впродовж останнього десятиріччя зникла ціла низка професійних команд. Передусім це зникнення пов’язане з важким фінансовим становищем клубів та безгосподарністю місцевої влади, здебільшого футбольної. Адже такі обласні центри, як Рівне, Вінниця, Житомир та Івано-Франківськ не мають команд майстрів. Тенденція зникнення професійних команд простежуються в одному напрямку – з центру України на Захід. Тут усе закономірно і зрозуміло. Бо на Західній Україні, на жаль, не має такої великої кількості «грошових мішків», як на Сході та Півдні України, які б могли фінансувати та утримувати команди майстрів із власного гаманця.

Тож останніми ластівками, які після шепетівського «Темпу» та рівненського «Вереса» канули у Лету стали два професійні колективи з Івано-Франківщини – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) та «Енергетик» (Бурштин), а також вінницька «Нива» та футбольний клуб «львів». І от слідами згаданих команд зараз несподівано може піти донедавна успішна київська «Оболонь». Столичні «пивовари», які ще донедавна виступали в прем’єр-лізі, зараз пасуть задніх серед команд першої ліги. Звісно, що серед більш багатших у фінансовому плані елітних команд «Оболонь» зірок із неба не хапала, але все ж моментами вибухала прекрасними матчами в іграх з грандами калібру київського «Динамо» та донецького «Шахтаря». Та й вилетівши до першої ліги керівники столичної команди говорили, що їх клуб ставить собі за мету повернення до когорти 16-ки найсильніших. Та й фінансове становище у порівнянні з іншими клубами першої ліги цьому сприяло. В «Оболоні» є хоча й невеличкий, зате затишний стадіон, який відповідає вимогам УПЛ та й власна футбольна дитяча школа непогана. Тож усе необхідне для повернення до когорти елітних команд в «пивоварів» присутнє…

Щоправда, ці всі перелічені фактори чомусь зі стартових матчів першої ліги для головного тренера команди Сергія Конюшенка не приносять потрібно результату. «Оболонь» загрузла у низах турнірки. А нещодавно, один із численних представників Львівщини, яких у складі «пововарів» не бракує, Сергій Сибіряков в одному з інтерв’ю натякнув, що причини невдалих виступів команди лежать саме  у цій «надійній» фінансовій площині. Виявляється міцні донедавна «оболонські» тили виявилися не такими й стабільними. «Команда зараз потрапила в яму. А чому вона тули потрапила, не знаю. За результат відповідає тренер, тому, мабуть, йому потрібно адресувати це запитання. Відверто кажучи, сам не очікував, що команда опиниться у такій ситуації. Ось вже чотири місяці гравці не отримують зарплату», -- розповів «Українському футболу» півзахисник «Оболоні» Сергій Сибіряков.

Далі більше. Суботня виїзна гра у Чернівцях з «Буковиною» для київської «Оболоні» так і не відбулася. Тож киянам згідно правил встановлених у таких випадках, коли одна з команд не з’являється на матч мають зарахували технічну поразку. Щоправда, напередодні цієї гри  президент ПФЛ Мілетій Бальчос у коментарях на цю тему запевняв, що ПФЛ отримала від «Оболоні» лист, в якому та повідомляла, що вирушає на календарну гру 19-го туру серед команд першої ліги в Чернівці. А от на запитання «УФ»: «Наскільки відповідає дійсності інформація про те, що терміни спонсорської угоди між ФК «Оболонь» та її головним інвестором – АТ «Оболонь» – вичерпані?», -- пан Бальчос відповів цитатою з листа президента «Оболоні» Олександра Слободяна. «Днями отримали від президента (на громадських засадах) «Оболоні» Олександра Слободяна офіційного листа, датованого від 5 листопада 2012 року. Відповідаючи на ваше запитання, процитую з нього один пункт: «Не маючи підстав для перерахування коштів, і в силу закінчення контракту з футбольним клубом, АТ «Оболонь» не може нести відповідальність за громадську організацію ФК «Оболонь». А я складаю свої зобов’язання президента на громадських засадах». Від себе особисто поки що мені додати нічого», -- сказав Бальчос.

Невже успішна «Оболонь» не змогла знайти грошенят для виїзду в Чернівці? Виявляється, «собака зарита» у непорозуміннях між керівниками столичної «Оболоні». А все розпочалося із конфлікту між почесним президентом і спонсором команди Олександром Слободяном і віце-президентом Олександром Алімовим. Головна причина – перехід воротаря Костянтина Махновського до одного з найголовніших конкурентів «пивоварів» у боротьбі за одну з двох путівок в еліту «Севастополя».  Зокрема, Слободян розлютився, що його не поінформували про цей трансфер заздалегідь. Тоді ж він запропонував Алімову піти з клубу, але той відмовився і почесний президент прийняв рішення зняти команду з чемпіонату Першої ліги перед зимовою перервою. 

У планах Слободяна створення нової команди  з новими статутними документами, де він буде єдиним господарем, і заявити її в Другу лігу. Швидше за все, в новий клуб перейдуть більшість гравців, що виступають зараз за «Оболонь». Та окрім основної команди знятися може й іще один клуб, щоправда, із Другої ліги. Це – «Оболонь-2». Тож «оболонська» абракадабра з багатьма невідомими швидше за все проясниться вже після Нового року… 

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: