Хтось знаходить, хтось втрачає...

14 лютого 21:10
Переглядів: 195
Локомотив - Ураган

Донедавна благополучний у всіх відношеннях НФК "Ураган" зіткнувся з фінансовими проблемами.

Генеральний партнер клубу - ПАТ "Прикарпаттяобленерго" на 70 відсотків скоротив грошові вливання у проект. Відтак "дракони" були вимушені переглянути свій бюджет на 2014 рік. Економити вирішили на зарплатні футболістів.

Інформація про зменшення обсягів фінансування стала для керівництва клубу неочікуваною, - зазначив президент НФК "Ураган" Олександр Бубен в інтерв'ю клубному сайту. - Тож найпершим завданням став пошук повноцінної заміни генеральному партнеру і збільшення пакетів від інших партнерів. Однак, щоб витримати весь об'єм запланованих витрат, цього виявилося замало. Найбільша частка у витратній частині припадає на зарплати гравців.

Отож, в "Урагані" вирішили переглянути фінансові умови чинних контрактів з футболістами. На загальних зборах гравцям, а також тренерам і ключовим менеджерам запропонували менший розмір зарплатні та преміальних. Ті відповіли згодою.

- Мені дуже приємно, що гравці з розумінням поставилися до тимчасових труднощів, і нам вдалося зберегти боєздатний колектив, - зазначив Олександр Бубен.

На думку керманича, сьогодні в "Урагані" зібрався чи не найсильніший склад за одинадцятирічну історію клубу, який повинен гідно завершити сезон. Водночас інші клубні проекти - "Ураган-2", дитячо-юнацькі секції, шкільний кубок фінансуватимуться на попередньому рівні. Єдиним, хто не пристав на нові умови, виявився польський легіонер "Урагану" Павел Будняк. Він повернувся на батьківщину, де поповнив склад чемпіона країни - краківської "Вісли Кракбет". Павел знизив вимоги до себе, тож болісною цю втрату не назвеш, - відреагували у клубі.

Також франківці намагалися працевлаштувати в інші команди Тараса Королишина та Ореста Боргуна, мотивуючи це відсутністю у гравців достатньої ігрової практики. Зрештою, з ними також уклали нові угоди. Нові контракти діятимуть лише до завершення поточного сезону. Теперішній рівень зарплат у наступному сезоні клуб не витримає. Відтак "Ураган" може втратити лідерів і відкотитися за рівнем гри до аутсайдерів.

Такий варіант керівники клубу, котрі завжди ставили перед собою найвищі завдання, наразі відкидають та шукають виходу з непростої ситуації. Олександр Бубен бачить кілька варіантів. Перший - залучення іншого генерального партнера. Цей варіант, на думку президента, є найскладнішим, оскільки держава переживає не кращі часи. Проте повністю його не відкидають. Друга альтернатива - пошук для кожного гравця індивідуального партнера. Таку ідею "ураганівці" підгледіли в одному з польських клубів.

Президент клубу також озвучив, на перший погляд, фантастичну ідею - об'єднання з іншим клубом. Найперше - львівською "Енергією", адже її генеральний партнер - "Львівобленерго" входить в той енергетичний холдинг, що й "Прикарпаттяобленерго". Франківці готують пропозиції зі свого боку. Львів'яни, яким також суттєво обрізали фінансування (львівська преса каже про половину клубного бюджету), наразі відмовчуються і… розпродують своїх лідерів.

Газета "Західний кур'єр"

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: