Клод ЮНЕС: "Треба змінювати людей, які є у збірній України"

02 липня 13:44
Переглядів: 575
Default Image

На кубку України з фехтування, що триває в Дніпропетровську, львівський рапірист Клод Юнес у перший день змагань виборов для Львова першу золоту медаль та національний кубок. Студент львівського державного університету фізичної культури у фіналі змагань не залишив жодних шансів киянину Богданові Гуріненку – 15:4. Що цікаво, що для Клода Юнеса це уже третій кубок України.

Про змагання у Дніпропетровську, майбутній чемпіонат Європи, а також про олімпійські перспективи львівського спортсмена – у нашій розмові з Клодом Юнесом.

-Клоде, чи все тобі вдалося у Дніпропетровську?

-Туди їхав підтверджувати свій статус. Була одна мета – виграти змагання. Комусь програти не міг собі дозволити. Тим більше, що не було одного з лідерів збірної Ростислава Герцика.

-Зважаючи на це, відчував, що саме ти є головним фаворит змагань?

-Відчував, що немає Ростика. Утім, він не є великою конкуренцією на всеукраїнських змаганнях. В житті ми товаришуємо, а на доріжці воюємо. Такий закон спорту. У Герцика я вигравав на чемпіонаті України та на турнірі Андрієвського.

-У фіналі кубку України, в якому ти фехтував з Богданом Гуріненком, боротьби не вийшло…

-Так, суперник виявився слабшим за мене. Тим більше, мені зручним. У фехтуванні так буває. Для когось ти зручний, для когось – ні. Зі збірної України для мене він є найслабшим бійцем. Варто мені було відірватися на 4-5 уколів, як можна було завершувати сутичку. Уже все було ясно. Важко було боротися з Володимиром Колтигом та з Георгієм Лопатенком. Була рівна боротьба, однак взяв ініціативу у свої руки і виграв ці двобії.

-Ти з Герциком фехтуєш приблизно на одному рівні. Чому зазвичай ваші результати на міжнародних змаганнях  відрізняються?

-Не знаю. Утім, хочу дізнатися відповідь на це питання. На мою думку, ми виступаємо приблизно однаково. Я кудись потраплю, а він – ні, і навпаки. Ростик добре виступив на Кубі, де став срібним призером. Я тоді був втомлений, адже дався взнаки збір в Австрії. Герцик цей збір пропустив і це було йому на руку.

-На міжнародних змаганнях чоловіча командна рапіристів не радує результатами. З чим це пов’язано?

-Як на мене, треба змінювати людей, які є в команді. Нема такого, що усі в один є в ударі. Склад команди непоганий, однак якщо немає результату, потрібно щось змінювати. Ці зміни, думаю, з часом будуть. Цей склад їздить по світі уже п’ять років, а результату, на жаль, немає.

-У середині липня в Лондоні стартує чемпіонат Європи…

-Як і чемпіонат світу, це дуже важливий старт для усіх спортсменів. Там триватиме уже серйозна конкуренція за Олімпіаду. В команді у нас мало шансів на те, аби потрапити на олімпійські ігри. Якщо туди потрапимо, це буде справжнім дивом. За статистикою останніх міжнародних стартів, ми не можемо потрапити бодай у вісімку кращих. Щодо особистих змагань, то олімпійські перспективи кожного спортсмена, думаю, вирішить чемпіонат Європи та світу. Це два найважливіші старти сезону. Після цих змагань можна буде і поговорити про олімпійські перспективи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: