Коломия приймає збірну України з боксу

22 січня 20:30
Переглядів: 238
Бокс

Уже понад 10 років боксери збірної України кожного січня їдуть до Коломиї. Нинішній рік не став винятком – понад 50 спортсменів національної команди та клубу "Українські отамани" зараз тренуються на Прикарпатті.

Коломию найкращі боксери України вибирають не випадково, каже заслужений тренер України з боксу, коломиянин Іван Данилишин. За його словами, у фізкультурно-спортивному клубі "Локомотив" створені всі умови, щоб проводити такі збори – зали для загальної фізичної підготовки, ігровий зал, де можна грати в баскетбол, міні-футбол, волейбол, і, звісно, спеціалізований зал боксу. Фактично спортсмени можуть, не виходячи зі спорткомплексу, проводити майже всі види тренувань і відновлювальних процедур.

"Також, звісно, ми славимось своєю гостинністю, – говорить Данилишин. – У Коломиї були свого часу і брати Клички, і Василь Ломаченко, і Олександр Усик, і Андрій Котельник, і Сергій Дзиндзирук. Усім тут дуже комфортно, вони із задоволенням приїжджають".

Іван Данилишин зізнається, що працювати в січні завжди складно, адже для інших людей це – суцільні свята, а для боксерів – чи не найскладніший збір. До того ж, цього року складніше було з фінансами.

"Попри всі труднощі ми не відмовляємось від проведення цих зборів, – говорить тренер. – Як би там не було, у нас усе на хорошому рівні: і організація, і харчування, і реабілітаційні процедури, і медичне обслуговування".

За словами Івана Данилишина, інтенсивність тренувань в українських боксерів зараз дуже висока, адже цей рік – олімпійський. Уже після тритижневих зборів у Коломиї вони вирушать на міжнародні змагання.

Боксери мають по три тренування на день – працюють на вулиці, на тренажерах, грають в ігри, спарингують. Двічі на тиждень у них відновлювальні процедури: сауна, масажі. На вихідних спортсмени їдуть до Буковелю або в Шешори, також грають у хокей та катаються на ковзанах. Уже традиційно на Водохреща усі спортсмени та тренери занурюються у Прут або у водоспад у Шешорах.

Незважаючи на те, що зараз у складі збірної та "Українських отаманів" уже немає зірок класу Олександра Усика та Василя Ломаченка, шанси на здобуття ліцензій на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро мають 5-6 боксерів.

"У нас зараз зміна поколінь: старші перейшли до розряду професіоналів або завершили кар’єру, а їх замінили молоді. Склад ще не такий обкатаний, але є імена, які знають в усьому світі, – зазначає Іван Данилишин. – Насамперед це Олександр Хижняк, Денис Пояцика, Дмитро Мітрофанов".

Серед провідних боксерів України, звісно, є й прикарпатці: Володимир і Роман Музальови, Арсен Різун, Ярослав Яворський, Микола Литвищенко. У них за плечима – перемоги та призові місця на чемпіонатах України, участь у міжнародних змаганнях. Вони також матимуть шанс зачепитись за олімпійську ліцензію, хоч це буде й не просто. Загалом, як наголошує Іван Данилишин, ці навчально-тренувальні збори корисні для спортсменів з Івано-Франківщини тим, що дають змогу потренуватись разом із найкращими боксерами України.

Збори українських боксерів у Коломиї завершуються 31 січня. Уже 2 лютого основна команда вирушає на турнір до Угорщини, а решта спортсменів за два тижні змагатиметься у Болгарії. Після цього вже почнуться ліцензійні турніри – у Туреччині та Німеччині.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: