Колишні гравці збірної України згадують найяскравіші події чемпіонатів Європи і напучують збірну у Бельгію

24 січня 10:22
Переглядів: 363
футзал

Вже невдовзі збірна України з футзалу проведе в Бельгії свій перший матч на чемпіонаті Європи. Напередодні цієї непересічної події до гравців національної команди звертаються наші видатні футболісти, які утворювали славетну історію вітчизняного футзалу.

1.) Що Вам найбільше запам'яталося з участі на чемпіонатах Європи?

2.) Які Ваші побажання нашій збірній перед стартом у Бельгії.

Олег Шайтанов, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (2001, 2003, 2005)

1.) Такі події в житті футзалістів, як чемпіонати Європи, залишаються в пам'яті назавжди. Ти наче потрапляєш у «футзальний рай», де зібрані кращі збірні і гравці Європи. Зовсім інший рівень організації і інтересу до турніру як у глядачів, так і у ЗМІ. Особисто мені запам'яталося: у складі команди представляти Україну на таких змаганнях, і, на жаль, два «гірких» фінали у 2001 і 2003 роках.

2.) Проявити кожному гравцеві і тренеру, і всій команді в цілому, свої найкращі якості, і повернутися на Батьківщину з високо піднятою головою.

Сергій Корідзе, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (2001, 2003, 2005)

1.) Всі три чемпіонати запам’яталися позитивно. Це велике свято брати участь у фінальних стадіях, тому усе, що стосується ЧЄ залишило приємні спогади.

2.) Нашій збірній, звісно ж, бажаю успіху, а також, щоб показали хорошу гру. Якщо буде хороша гра, то думаю, що наші хлопці зможуть добитися і хорошого результату. Який результат хороший? Основне завдання, мабуть, вийти з групи, а далі по ходу турніру будуть ставитися нові завдання.

Євген Варениця, віце-чемпіон Європи 2001 р.

1.) Те, що у нас був класний колектив. Наша команда була як єдине ціле, ми мали супергравців. Тоді була відмінна обстановка.

2.) Побажаю перемог, трошки фарту і спортивного щастя, а також вийти принаймні у півфінал.

Віталій Брунько, віце-чемпіон Європи 2003 р., учасник двох ЧЄ (2003, 2005)

1.) Мені запам’яталася сама атмосфера проведення чемпіонатів. Там зовсім інший, ніж, грубо кажучи, у чемпіонаті України. А також те, що ми завжди боролися за медалі.

2.) Хотів би побажати виступити якомога краще. Надіюся, що вони все ж таки зможуть поборотися за медалі на цьому чемпіонаті і зламають традицію останніх чемпіонатах, коли ми не можемо виграти золоті, срібні чи бронзові нагороди.

Владислав Корнєєв, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (2001, 2003, 2010)

1.) Звісно, фінали запам’яталися з не дуже доброго боку, бо не вдалося виграти. Все одно, завжди запам’ятовується перше місце. У нас було два фінали, а першого місця так і не досягли. Це стосовно результатів, а так, то атмосфера і організація чемпіонату, обстановка в команді, стосунки з хлопцям. В принципі, це все давненько було, але цікаво.

2.) Будемо дивитися, уболівати. Успіху, удачі, фарту, бо весь час не щастить. Якщо чесно, то у нас постійно нормальні групи для старту. Практично завжди виходимо з групи і жереб непоганий. Так що, трохи удачі і так, щоб гравці один за одного переживали, ставилися нормально, забули про те, що відбувається у клубах. Приїхали у збірну – значить приїхали.

Федір Пилипів, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (2001, 2003, 2005)

1.) Те, що у нас завжди була непогана збірна. Ми мали добре поставлену командну гру і з оборони дуже добре вибігали в атаку, забивали гарні голи. Головне, що організація в самій команді була на високому рівні. Ми їхали на турніри вигравати тільки найвищі нагороди.

2.) Головне, щоб добре виступили. Нехай у перших іграх не хвилюються, а виходять і спокійно роблять свою роботу, як вони це вміють. Щоб молоді хлопці не нервували – у них ще все попереду. Думаю, що у нашої збірної усе вийде, бо команда-то не погана і молодь хоче усім довести, що як би там не було, а збірна зараз хороша. Треба довести, що в Україні теж є хороший футзал – так воно в принципі і є. Малюнок гри у збірної є, і потрібно реалізовувати ті моменти, які будуть створюватися.

Олексій Кудлай, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (2001, 2003, 2005)

1.) Результат, перемоги, те, що ти виступаєш за свою країн – відчуваєш це під час гімну і воно додає сил. Не можу не відзначити високий рівень збірних, окремих гравців і організації цих турнірів. У таких форумах завжди хочеться брати участь, перемагати і знову на них приїжджати.

2.) Хочу побажати нашій збірній перемог, зіграти в головному матчі цього турніру, вірити в себе і заслужити своїм бажанням і працею удачу, якої не було на останніх чемпіонатах світу та Європи.

Раміс Мансуров, віце-чемпіон Європи 2001 р.

1.) Найбільше запам’яталася атмосфера, яка панує на таких форумах. Ну і, звісно ж, вдалий виступ, який був у Москві у 2001 році. А також атмосфера безпосередньо у збірній – вона завжди пам’ятна. У нас був доброзичливий мікроклімат і мабуть це головне.

2.) Побажання тільки одне – досягти якомога кращого результату. Що ж до суперників, то можливо навпаки цікаво зіграти з сильними командами – Іспанією, Росією. З росіянами ще якось доведеться зіграти, а з іспанцями ж тільки на таких формах. З ними цікаво грати, щоб перевірити себе на тлі сильних суперників. Бажаю всього найкращого, щоб усе вдало склалося для збірної. Будемо уболівати і тримати кулаки.

Олександр Косенко, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (1996, 2001, 2003)

1.) Запам’яталися два фінали. Ну це не дуже хороші спогади, бо ми їх програли. А от з позитивних моментів те, що ми португальців обіграли, італійців пройшли – такі моменти не забуваються.

2.) Бажаю хлопцям повернутися принаймні з якимось комплектом нагород і чим вище буде їхня проба, тим краще. Я думаю, що це в їхніх силах і цілком реально, якщо будуть виходити на кожну гру з повною самовіддачею.

Ігор Москвичов, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник трьох ЧЄ (1996, 2001, 2003)

1.) Звичайна річ, атмосфера. Все ж таки, чемпіонат Європи – це такий захід, який хоч і проводиться частіше, ніж чемпіонат світу та все ж. Це такий форум, на якому виступають усі кращі команди. Ну банальна відповідь – п’єдестали пошани, особливо перший, коли ми у півфіналі обіграли італійців – це було щось. Ми на той момент вважали, що це нездоланний бар’єр. Тоді ще не було футзальних шкіл. Ми виросли на базі футболу і досягнути таких результатів було нереально. Після тієї нічиї команда повірила у свої сили і зрозуміла, що нас важко зупинити. Проте, на жаль, іспанці зупинили. Тож найбільше мені запам’яталася саме ця перемога по пенальті.

2.) Хочу побажати збірній виступити якнайкраще. Чому? Рейтинг нашого футзалу, як в Європі, так і у світі трошки падає, тому хочеться побажати, щоб вони йшли тією ж стежиною, що й ми. Щоб вони звернули увагу на цей вид спорту, що він завжди приносить хороші результати і щоб ми дивилися вперед з оптимізмом. Футзал – це вид спорту, який прогресує як в Україні, так і в усьому світі. Побажаю просто перемоги або хоча б п’єдесталу, щоб порадіти за хлопців, тих тренерів, які в клубах і в збірній вчать гравців, щоб показати, що функціонери недаремно їдять свій хліб. Ми повинні йти вперед у світле майбутнє футзалу.

Василь Сухомлінов, віце-чемпіон Європи 2001, 2003 рр., учасник чотирьох ЧЄ (2001, 2003, 2005, 2007)

1.) У збірній завжди була чудова обстановка. Були дружні амбіційні хлопці і завжди ставилися максимальні завдання. Ми завжди намагалися битися до самого кінця і вигравати. У збірній ніколи не було песимістів, а були зібрані люди, котрі були настроєні на перемогу. Наша збірна славилася саме колективом – тим, що всі були один за одного. Ніхто не був одноосібником – усі були рівні, як в житті, так і на полі. Звісно, коли поверталися з медалями, то було вдвічі приємніше.

2.) Особисто я вірю в нашу молоду збірну і її тренерів. Хочу їй тільки побажати удачі. В принципі хочеться, щоб першочергове завдання – вихід з групи – було виконане. В подальшому наші гравці відчують смак перемог і тоді вже як мінімум до фіналу. Хотів би побачити Україну у фіналі, а там вже «останній бій – найважчий». А у фіналі 50/50 і в останній грі удача може посміхнутися будь-якій збірній. Думаю, що якщо не потрапимо на Росію, то португальців по силам обігравати – це моя думка. Певно вона не об’єктивна, але я наразі слідкую за футзалом в Україні, і мені здається, що він прогресує, от тільки мало команд, на жаль. Відповіддю на те, прогресуємо ми чи ні, стане результат збірної. Якщо потрапимо на Росію чи Іспанію, то буде дуже важко, а з іншими збірними Україні грати і вигравати по силам. Грати можна з будь-якою збірною. Якщо ми заслуговуємо на хороший результат, то і Бог допоможе, а якщо ні, то на що напрацюємо – те і буде.

Віталій Чернишов, віце-чемпіон Європи 2001 р.

1.) Сам чемпіонат Європи, було багато сильних команд та і наша збірна була серйозно підготовлена. А найбільше за все запам’яталася серія післяматчевих пенальті з Італією, де ми мали шанс потрапити у фінал і використали його.

2.) Вдало виступити, проявити себе, а також, щоб удача повернулася лицем до нашої команди і Україна добилася хороших результатів та якомога далі пройшла по турнірній сітці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: