Колишній гравець Ниви: "Дуже здивувало, що Фоменко не взяв на Євро Гусєва"

04 червня 17:30
Переглядів: 319
Євро-2016

Колишній захисник національної команди України поділився своїм баченням на стан справ у збірній напередодні Євро-2016.

Вихованець львівського футболу Андрій Василитчук на початку 90-х років яскраво розкрився в складі тернопільської Ниви. Саме з Тернополя Андрія в збірну викликав Олег Базилевич. В обороні головної команди країни Василитчук зіграв чотири поєдинки, а зараз ділиться своїм баченням на стан справ в сучасній збірній напередодні фінальної частини чемпіонату Європи-2016.

— Можу припустити, що після відмови від участі в товариському матчі молдаван Михайло Фоменко трохи змінив стратегію, — каже Андрій. — З огляду на, що пауза між першим поєдинком у Франції і зустріччю з албанцями становить десять днів, тренерський штаб міг завантажити команду так, щоб на пік вона вийшла до основних з точки зору боротьби за вихід в 1/8 фіналу матчів проти північноірландців і поляків.

Припускаю, що в зустрічі з албанцями Фоменко моделювати буде варіант гри з командою Північної Ірландії. Оскільки з Німеччиною і Польщею найближчого суперника неможливо порівняти взагалі. Втім, мені не відомо, яку стратегію обере Михайло Іванович. Спробую припустити, що почне матч основний склад, а найближчий резерв буде задіяний в другому таймі. З моєї точки зору, в цій зустрічі важливо побачити своє і приховати те, що вже напрацьовано. На місці тренерського штабу я дав би команді локальну задачу в обороні або атаці на 15-20 хвилин, а решту ігровий час проводив би обережно. Як на мене, результат в цій грі значення не має. З іншого боку, не виключаю, що для підняття бойового духу наша команда захоче здобути четверту в цьому році перемогу.

Що стосується складу, то мені сподобався хід Фоменко з Караваєвим на лівому фланзі оборони. Не здивуюся, якщо проти албанців Олександр вийде на цій позиції зі стартових хвилин. При чини дві: з одного боку, можливості Шевчука відомі і його можна приберегти, з іншого — Караваєв молодше, швидше, а отже в короткостроковому турнірі може бути задіяний більше, ніж В'ячеслав. Звичайно, недобре, що в клубі Караваєв діє справа, що зараз йому доводиться перебудовуватися. Але не думаю, що для футболіста серйозного рівня це проблема нерозв'язна.
Дуже мене здивувало, що Фоменко не взяв на чемпіонат Європи Гусєва. Олег — досвідчений, незважаючи на вік, дуже швидкий і стабільний гравець. Головний його плюс — вміння зіграти на багатьох позиціях. Упевнений, такий футболіст був би для збірної корисним. Однак Фоменко вирішив взяти Тимощука. При всій повазі до Анатолія, сьогодні він — весільний генерал, штатний психолог збірної. Не більше. Не розумію, яка може бути від Тимощука користь на чемпіонаті Європи. Якщо брати опорного хава, то краще Малишева. Але очевидно тренерам потрібен прапор, а не футболіст, який дійсно грає.

Малишев і Петряк були б бажанішою в заявці ще й з огляду на завтрашній день збірної. Взагалі, з цими двома гравцями, з Зінченко і Коваленко у нас вимальовується дійсно непогана команда на майбутнє. Команда, яку представлятимуть хлопці, які люблять і вміють грати в футбол, а не мучаться на полі.

У нападі ж конкуренції Роману Зозулі не бачу взагалі. Альтернативою міг бути Кравець, футболіст в порівнянні з Селезньовим більш різносторонній і перспективний. Однак Фоменко прийняв рішення неоднозначне з усіх точок зору. На жаль, ми не Іспанія, де фанати впливають на комплектацію мадридського Реала і Барселони. У нас кадрові рішення приймаються одноосібно і іноді всупереч волі уболівальників. Втім, ми як патріоти України свої висновки зробили. У цей складний кризовий час людина між проявом українськості і високою зарплатою вибрала гроші. Ніби й нічого, але в країні війна. З іншого боку, нехай ті, від кого це залежить, війну б війною назвали і відкликали з країни-агресора дипломатичні представництва, а з ними — і футболістів. Однак офіційно у нас АТО, а отже претензії до Селезньова і таким як він можемо висловлювати тільки по-людськи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: