Команда баскетболістів на візках "Union Basket" провела відкрите тренування

15 березня 22:56
Переглядів: 153
Баскетбол

Сьогодні, 15 березня, у Львові, в Універсальному спортзалі СКА (вул. Генерала Грекова, 1) відбулось відкрите тренування львівської баскетбольної команди на візках «Union Basket».

Як розповів журналістам тренер команди, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри олімпійського та професійного спорту Львівського державного університету фізичної культури Мар’ян Пітин, рік тому, після 12-річної перерви, у Львові було відроджено команду з баскетболу на візках.

Ініціаторами відродження стали президент знаного львівського клубу з карате «Юніон» Антон Нікулін та гравець, а нині капітан команди, знаний паверліфтер Павло Козак. Щоправда, змінилася назва команди: раніше була «Leon Basket», а нині – «Union Basket».

У складі «Union Basket» грають як гравці зі Львова, так і хлопці і дівчата, які проходять реабілітацію у медичних установах міста Лева. Нині серед учасників команди і поранений учасник АТО Михайло Ляля, який також готується до Національного тестування в межах відбору до Ігор Нескорених, що відбудуться у вересні в Канаді.

«Цього року Ігри Нескорених відбудуться втретє, проте Україна братиме у них участь вперше. Це дуже важлива ініціатива в галузі реабілітації учасників АТО, що отримали серйозні поранення, захищаючи свою державу, – зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. – Тренування потенційних учасників Ігор триватимуть упродовж березня-квітня, а 22–23 у Києві відбудеться остаточний відбір претендентів».

Зазначимо, що поранений військовослужбовець з Львівщини Михайло Ляля змагатиметься за участь у Іграх Нескорених у веслуванні на тренажері.

Сьогодні «Union Basket» одна з небагатьох команд баскетболістів на візках в Україні. Схожі є тільки в Харкові та Одесі. Створили свою команду і поранені бійці АТО в Києві.

Саме ці чотири команди, як розповів Мар’ян Петрович, 26–27 квітня у Львові візьмуть участь у Всеукраїнському турнірі. Уже відомо, що поєдинки турніру прийматиме палац спорту «Галичина» міста Лева. Додамо, що наразі ведуться перемовини стосовно телетрансляції матчів турніру по телебаченню і в YouTube.  

Довідка

Ігри Нескорених – це міжнародні спортивні ігри в паралімпійському стилі.

До програми змагань «Ігор Нескорених-2017» увійшли такі види спорту: стрільба з луку, легка атлетика, гольф, волейбол сидячи, паверліфтинг, велоспорт, плавання, автоспорт, веслування на тренажері, теніс на візку, регбі у візку, баскетбол у візку. Змагання передбачено для чоловіків та для жінок.

Серед держав, які вже зголосилися до участі в IG – 2017 будуть представлені збірні 17 країн, зокрема Афганістану, Австралії, Канади, Данії, Естонії, Франції, Грузії, Німеччини, Іраку, Італії, Йорданії, Голландії, Нової Зеландії, Румунії, США, Великобританії та України. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: