Команда Львівського державного університету фізичної культури - чемпіон Універсіади Львівщини

30 жовтня 19:15
Переглядів: 144
Футбол

Здобувши на полі рідного стадіону СКІФ вольову перемогу над командою Львівського національного університету імені Івана Франка з мінімальним рахунком 3:2, футболісти Львівського державного університету фізичної культури достроково стали переможцями Універсіади Львівщини 2015 року.

ЛДУФК (Львів) – ЛНУ ім. Івана Франка (Львів) – 3:2 (3:1)
29 жовтня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон СКІФ. Хмарно. +9°С. 70 глядачів.

Арбітр – Юрій Малаха (Львів).
Асистенти арбітра: Олександра Вдовіна, Тетяна Гринишена (обидві – Львів).

ЛДУФК: Олег Стецьків, Андрій Бусько, Олег Матушевський, Микола Бухта, Сергій Фарботняк (Ростислав Шупер, 70), Олег Шандра, Остап Ілюк, Богдан Вільчинський, Іван Диня, Мар’ян Бабій, Роман Шиманський (Максим Заяць, 46).

Головний тренер – Олег Колобич.

ЛНУ ім. Івана Франка: Олег Чеботар, Сергій Свист, Павло Іванишин, Ярослав Куцій (Ростислав Кунчак, 69), Назар Гавиц, Ростислав Маркевич (Василь Степанець , 75), Олександр Горбей, Олег Чунис, Святослав Зубар (Ростислав Поломаний, 78), Ігор Приходько, Віталій Яструб.

Головний тренер – Юрій Можаровський.

Голи: 0:1– Олег Чунис (23), 1:1 – Богдан Вільчинський (33, пенальті), 2:1 – Богдан Вільчинський (37), 3:1 – Іван Диня (40), 3:2 – Святослав Зубар (62, пенальті).

Попередження: Олег Шандра (25), Олег Матушевський (66).

Вилучення: Андрій Бусько (61, фол останньої надії).

Перед грою майже ніхто не сумнівався в тому, що команда ЛДУФК без особливих надзусиль обіграє суперника з ЛНУ імені Івана Франка. Адже до очного протистояння суперники підійшли майже з дзеркально протилежними показниками. «Інфізівці» виграли усі три свої поєдинки, натомість «франківці» у чотирьох іграх набрали лише один заліковий бал. Забігаючи трохи наперед скажемо, що в підсумку прогнози оракулів збулися. Однак лише стосовно результату, бо виграли господарі поля в далеко не легкій боротьбі, причому не обійшлося для них й без певної міри везіння. Але про усе за порядком.

Команда ЛДУФК очікувано зі стартовим свистком арбітра взяла м’яч під свій контроль, хоча треба сказати, що конструктивно діяти на важкому газоні було складно. За таких умов значно легше руйнувати, ніж створювати. Тим не менше, різниця у класі та виконавській майстерності гравців обох команд була помітною, що називається, неозброєним оком. Тож майже увесь час гра точилася на половині поля підопічних Юрія Можаровського. Щоправда, у  стратові хвилин двадцять першого тайму стовідсоткових гольових моментів «інфізівці» не створили. Натомість «франківці» реалізували чи не першу свою нагоду відкрити рахунок. На 23-й хвилині гості провели контратаку лівим флангом, у фіналі якої пішла поперечна передача і Олег Чунис з 15-ти метрів у дотик пробив у ближній нижній кут. Голкіпер ЛДУФК Олег Стецьків не зумів врятувати свою команду від неприємностей. 0:1 – тож, як і в попередній зустрічі з командою Національного університету «Львівська політехніка», підопічним Олега Колобича довелося відігруватися.

Програвали за рахунком «інфізівці» рівно десять хвилин. На 33-й хвилині Роман Шиманський пройшов правим флангом і виконав передачу в карний майданчик суперника. Однак до адресата круглий не дійшов – політ м’яча перервала рука когось із захисників команди ЛНУ імені Івана Франка і арбітр зустрічі Юрій Малаха без вагань вказав на точу. До 11-метрової позначки підійшов Богдан Вільчинський, який зазвичай грає в центрі оборони, а у звітній грі діяв на позиції вінгера. Суддівський вирок капітан господарів виконав бездоганно: розвів круглого та голкіпера Олега Чеботаря по різних кутах воріт – 1:1.

Відновивши рівновагу в рахунку, підопічні Олега Колобича «відчули смак крові» і з ще більшим завзяттям продовжили тиск на ворота суперника. І доволі швидко, упродовж наступних семи хвилин, свого «інфізівці» досягли – забили один гол, а за кілька й другий і в такий спосіб пішли на перепочинок за цілком комфортної переваги в рахунку у два м’ячі – 3:1.

Другий гол у ворота «франківців» господарі провели на 37-й хвилині. Розігравши «трикутник» на правому крилі атаки, партнери вивели на забійну позицію Мар’яна Бабія. Удар центрфорварда, щоправда Олег Чеботар зумів відбити, але його не підстрахували захисники, тож Богдану Вільчинському, який був першим на м’ячі, не склало особливих проблем скерувати шкіряну сферу у сітку повз голкіпера, який не встиг піднятися з газону, і в такий спосіб оформити особистий «дубль».

Капітан ЛДУФК мав безпосереднє відношення і до третього забитого голу своєї команди. На 40-й хвилині черговий фланговий рейд по правому флангу суперники зупинили з порушенням правил поблизу кута карного майданчика і арбітр призначив штрафний удар. Виконувати стандарт взявся Іван Диня і зробив це вінгер «інфізівців» просто відмінно: обвівши стінку, що називається, зняв  павутиння з дальньої «дев’ятки» воріт Олега Чеботаря.

Другий тайм, як і перший, розпочався під контролем команди Олега Колобича. Але на 61-й хвилині усе в грі перевернулося, як то кажуть, з ніг на голову. Почалося все з того, що захисники ЛДУФК дозволили гостям організувати вихід сам на сам з воротарем. Однак Віталій Яструб програв очну дуель Олегу Стецьківу. Та головне, що цей епізод не став тривожним дзвіночком для оборони господарів. І вже у наступній атаці голкіперу «інфізівців» довело ще раз демонструвати свою реакцію та майстерність. Удар Сергія Свиста Стецьків відбив, а от проти добивання від Віталія Яструба він нічого не міг зарадити. Однак кіпера підстрахував правий оборонець Андрій Бусько, який зупинив політ круглого на лінії воріт. Але зробив він це рукою, тож суддя не лише призначив другий у матчі пенальті, цього разу у ворота господарів, а й цілком слушно вилучив 8-го номера «інфізівців» з поля за фол останньої надії. Святослав Зубар з точки пробив холоднокровно – 3:2.

Грати командам залишалося ще майже півгодини «чистого» ігрового часу та плюс ті хвилини, що компенсує арбітр. Мінімальна перевага господарів у рахунку та чисельна більшість гостей залишали останнім надію на порятунок – тож інтригу в матчі було повернуто. І треба сказати, що команда Юрія Можаровського зробила усе, що могла, аби створити сенсацію.

Залишившись у чисельній меншості, господарі почали трохи нервувати і це негативно позначилося на їхніх діях. Як наслідок, відчувши негаразди у грі суперника, «франківці» з кожною хвилиною все сміливіше йшли великими силами вперед і зрештою створили кілька насправді небезпечних моментів й були близькими до того, щоб зрівняти рахунок. Однак надійно стояв у рамці Олег Стецьків, самовіддано грала лінія оборони, якій частенько на допомогу приходили й гравці групи атаки, а в деяких епізодах гостям відверто не фартило.

Тож у підсумку в заключній третині гри жодній з команд забити не вдалося і фінальний свисток Юрія Малахи зафіксував четверту поспіль звитягу команди ЛДУФК (3:2), яка достроково гарантувала «інфізівцям» перемогу в Універсіаді Львівщини 2015 року.